Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vega vendégeknek mit kínáljak,...

Vega vendégeknek mit kínáljak, ami nem rántott, grílezett és nem krumpli, nem tészta?

Figyelt kérdés

köretnek? meg feltétnek?

köszönet


2011. aug. 11. 10:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
rakott cukkini,rakott karfiol,töltött karalábé.
2011. aug. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Tojásos-sajtos-hagymás töltelékkel készíthetsz töltött cukkinit vagy padlizsánt is!
2011. aug. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
82%

Én vendégségben azt eszem, amit kapok, nem válogatok.

Ha elmész egy vegához, nem fog neked bőrös malacot sütni, az fix, pedig fordítva pont ugyanaz...

Nem mondom, hogy etesd őket hússal, de hogy még válogatnak, engem felháborít.

2011. aug. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
86%

Azért van némi különbség. Aki nem vega, az nem csak húst eszik, ergo ehet zöldséget nyugodtan (nem fog megártani egy étkezés, amiben nincs hús).

Aki vega, annak viszont egy húsos étkezés elég ronda tüneteket tud okozni, minthogy a teljes emésztőrendszere más koszthoz szokott, és nem feltétlen dobja fel a hangulatot, ha fosni jár a vendég az este nagy részében. Arról már nem is beszélve, hogy sokan allergia miatt, esetleg vallási megfontolásból nem esznek húst, amit azért illenék tiszteletben tartani.

Nem mellesleg ha elhívunk valakit vendégségbe, akkor nem az a cél, hogy ő jól érezze magát? Csak jelzem, hogy ha a nővérem nálunk van, aki eszik húst, akkor mindig csinálunk/veszünk neki azt is. Mert képzeld, nekem tényleg az a fő, hogy a vendégem elégedett legyen.


Kicsit fura a kritériumrendszer, amit fent írtak, de azt nem írta a kérdező, hogy ő nem akar grillezett, rántott dolgokat csinálni, vagy a vendég nem szereti, így ezen rágódni felesleges és ostoba dolog.

2011. aug. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Régen lehetett kapni a boltban szója fasírtot, vízzel kellett összegyúrni, talán még most is van. Én nem vagyok vega, de én nagyon szerettem :)

Meg vannak tofus dolgok ha neki mersz állni... és ahhoz egy csomó recept van fent. És a tofuval csinálhatsz olyat, amit amúgy mondjuk darált hússal csinálnál (pl: töltött cukkinit vagy paradicsomot..)De azért ne csak tofu legyen benne, mert emlékeim szerint, magában nincs valami nagy íze..

2011. aug. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Tofus dolgok, szójafasírt, gabonafasírt, falafel( [link]


De miért ne legyen tészta vagy rántott? Ha a tojás miatt, akkor van tojásmentes tészta(pl igazi olasz spagetti, ami durumból készül, rizstészták meg még 1000 másik. Az igazi olasz tésztákban nincs tojás). Rántáshoz hasonló dolog elkészíthető tojás nélkül is, pl : pakora. Egytálételek, főzelékek?

Ha bármiben tudok segíteni, írj.


F/18 vega

2011. aug. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Túróval töltött zöldségek túró, sajtkrém, só, bors elkeverve ezt gombába, cukkinibe... rá sajt olajozott tepsiben 20-30 percig sütöd.


padlizsánt sajt szeletelővel hosszában felvágsz, sózod, friss bors állni hagyod, kevés olajban 3 percig elő sütöd

megkenheted sajtkrémel, ajváral vagy sajtszeletett raksz rá és feltekered, áttűzöd, olajozott tepsin 20 p. sütöd.

2011. aug. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Attila01234 ***** válasza:
0%
egy kis fű megteszi szerintem meg egy kis fakéreg rágcsálnivalónak
2011. aug. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

gombajek túróval megtöltve rá sajt olvastva? rizzsel, salátával? esetleg mozarella paradicsom?

Túrógombóc? :DDD PALACSINTA! :DDD

2011. aug. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
37%
SÖRT!
2011. aug. 24. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!