Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Több éve tartó székrekedést...

Több éve tartó székrekedést (nem súlyos, csak kellemetlen) meggyógyíthat vegetáriánus étrend? Ha igen, nagyjából mennyi idő után lenne változás?

Figyelt kérdés

voltam orvosnál, gyógyszeren kívül nem csinált túl sokat, ám azok nem segítettek hosszú távon és végül egyik munkatársam ajánlotta ezt a váltást.

Vegetáriánusok véleménye érdekelne, hogy mennyi változást tapasztaltak amikor áttértek erre az életmódra.

(ovo-lakot-vegetáriánus lennék, úgy is olyan hatásos lenne?)


köszönöm előre is!


25/l


2011. aug. 12. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a cipőben voltam én is:) Amióta az eszemet tudom, mindig problémáim voltak az emésztésemmel, anyám folyton tömte belém a szilvát meg a hashajtó lekvártxD Aztán két éve lettem lakto-, majd lakto-ovo vegetáriánus, azóta szinte nem volt olyan nap, hogy ne lettem volna nagyWC-n. És tényleg sokkal jobb. Megértem, hogy emiatt hajlandó lennél váltani, még emlékszem milyen rossz volt, amikor minden 3. vagy 4. nap volt csak székletem. Nem tudom, hogy pontosan mennyi idő alatt volt eredménye, de én ezzel párhuzamosan álltam rá a rendszeres mozgásra is, és a kettő együtt gyorsan meghozta a hatását:)

18/L

2011. aug. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ez szerintem totál egyénfüggő. Én rengeteg húst eszem, és naponta legalább 2x megyek nagyvécézni, de van, h 3x is. Úgy veszem észre, minél kevesebbet eszem vagy iszom egy nap, annál nagyobb esély van a székrekedésre. Ja meg még valami: rengeteg mozgás, mert ez is gyorsítja az anyagcserét!
2011. aug. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

sportolok rendszeresen, csak most a nyár folyamán nem sikerült annyit... (bár egészségügyileg nem változott a helyzetem)


első: köszönöm, ez igazán reményt keltett bennem:)

második: neked is köszönöm, örülök, hogy te ilyen szerencsés vagy:)

2011. aug. 12. 20:14
 4/5 anonim válasza:

Én hozzászoktam, hogy naponta egyszer megyek maximum, akkor is küszködök, fáj. Teljesen más okból tértem át egészséges étrendre és kiiktattam az étrendemből a finomlisztet (mindent ami abból készül, pl. kenyér, tészta) és a fehér rizst is. Helyette viszont fogyasztok teljes kiőrlésű gabonát és barna rizst. Azóta minden főétkezés után megyek, semmi küszködés. :)

A húskészítményeknek is búcsút intettem egyébként, de ritkán azért eszek rendes húst, tojást nem eszek - mert nem szeretem, tejtermékeket sem igazán, csak sajtot és vajat.

2011. aug. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egy próbát megérhet, mert a hús emésztése valamivel tovább tart és jobban igénybe veszi a szervezetet. Gondolom az orvos is ajánlotta, hogy egyél több gyümölcsöt, zöldséget és kevesebb nehezen emészthető ételt.


Amúgy ha a vegetáriánus étrenddel kapcsolatban van szükséged segítségre, nyugodtan vedd fel velem a kapcsolatot! :)



F/18 vega

2011. aug. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!