Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen előnyei, és hátrányai...

Milyen előnyei, és hátrányai vannak annak, ha valaki vegetáriánus?

Figyelt kérdés
Gondolkozom rajta, hogy meg kéne szüntetnem a húsevésemet, mert nem is annyira szeretem, meg nem is érzem magam tőle túl jól. Ritkán eszek most is igazából, de néha úgymond elkerülhetetlen. Sokkal könnyebbnek érzem magam, ha nem eszek. Tejet, tojást, meg ilyeneket ennék, csak húst nem. Tehát milyen előnyei és hátrányai vannak az ilyen táplálkozásnak? Lehetőleg az írjon, aki jártas a témában, köszi.
2011. szept. 20. 16:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
69%
doboszoli: és? mert speciel a gumós zápfog pont nem azt bizonyítja, hogy húsevő az ember. nézz meg egy macskát, aki húsevő. csöppet más a foga, mint egy embernek. a "mindenevő" meg csak annyit jelent, hogy megeheted, nem azt, hogy kötelező is. egy cica nem élne meg hús nélkül, egy ember simán.
2013. febr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
66%
Állatsajnálatból hülyeség! Állatvédő vagyok, de ez a természet rendje. Ha nem mi esszük meg a csirkéket, akkor a rókák. Ja, és a növények is az élőlényekhez tartoznak, szóval... De ha nem esik jól, akkor támogatom, ugyanis lehet, hogy mikor megeszed finom, de ha utána rosszul vagy akkor érdemes elmenni kivizsgálásra. Van, aki nem ehet húst.
2014. okt. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Bárdos Zsuzsi válasza:
68%

Üdvözlök Mindenkit!

Szerintem ahhoz,hogy világosabban lássuk ezt a kényes kérdést,ajánlom megnézni és elolvasni a következő infókat:

Könyvajánló:Victoria Boutenko világhìrű könyve,A nyers étel csodája.Ebben a könyvben választ kapunk minden kérdésünkre.

Youtube:

-Lugosi Dòra-A zsìrszegény táplálkozás és a fizikai teljesìtmény

-Minden rákbetegség heteken belül gyògyìthatò

-A legjobb beszéd,amit valaha hallottál(Gery Yourovski előadása)


Ezek után tisztább képet kapunk.

2014. nov. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
95%

Kár azon vitatkozni amit az evolúció alakított ki.

Jómagam erősen ellenzem -legfőképp gyermekek esetében- a kizárólagosan növényevő étkezést.

Az infantilizmussal kevert szellemi fogyatékos, agytalan "cáfolatokat" és "magyarázatokat" amiket a vega-irodalomban olvashatunk pedig felejtse el mindenki.


A fog-kérdésnél még egyértelműbb az emberi forma.

A többi emberszabásúhoz mért jellegzetesen keskeny derék, amivel, többek között a felegyenesedett járásunk is biztosított , épp a (részleges)húsevésnek (a növényi tápanyagok nehéz, bonyolult emésztése miatti hosszú bélrendszer eltűnése) köszönhető.

A méreganyagok tekintetében, pedig a különféle növényi alkaloidák és egyéb mérgező vegyületek sokasága miatt lehetne aggódni (ezek jó része a hőkezelésnél bomlik, de emelt és kizárólagos növényfogyasztásnál aggályos).


A húsoknál, protein pedig az ős-modern ember egyszerűsített modellje lehet irányadó. (paleo!)

Fehér húsokhoz és rovarokhoz relatíve könnyű volt hozzájutni (madarak, halak) a tojás már a szaporodási ciklusban állt rendelkezésre, a vörös hús pedig amit a nagyobb testű vadak szolgáltattak, ritka volt épp annak elejtése megszerzése miatt, ezen állatoknak a zsíros részei amelyeket sózással füstöléssel tartósítottak, szintén (mérsékelt égöv alatt) idényszerűen kerültek elfogyasztásra.

2014. nov. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
100%

Folytatom, közben: Belenéztem ebbe a Gary gyereknek az ámokfutásába.

Inkább nem minősítem, maradjunk annál, remélhetöleg csak törzskönyvezik a Lipótmezőn.

No az ilyenektől kell félni, nem a minőségi és kiegyensúlyozott étrendtől.


Vércsoport diéta, a világcsalás nagy klasszikusa.

Mint ez-irányú tanulmányokat végzett ember, csak iránymutatásként a következő TÉNYEKet közölném.

Az első "látható" vércsoport a A, ez kb 8 millió éve az akkori főemlősöknél Afrikában jelenik meg, követi a B majd a 0 -és még sok egyéb varians, de a 0 is minimum 6-6,5 millió éves. Elég erről ennyi.

2014. nov. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
100%

"Amíg vágóhidak vannak, addig csataterek is lesznek!"


- Lev Nikolajevics Tolsztoj

2016. jan. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
92%
Számomra csak előnye van: több husi narad nekem 😊
2016. márc. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!