Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért lesz valaki vegetáriánus...

Miért lesz valaki vegetáriánus? Ezzel jót tesz az állatoknak? Vagy csak divatból?

Figyelt kérdés
2009. máj. 11. 20:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Például megcsömörlik attól, hogy hogyan élnek azok az állatok illetve hogyan végzik csak azért, hogy az ember elfogyassza őket!
2009. máj. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%
Vagy bemagyarázzák neki, hogy a hús felesleges, rossz, stb. Az előttem szóló által felhozott ok értelmes és érthető. De az hogy valaki azt hiszi, hogy a hús árt és hogy az ember növényevő, az valahol az általános iskolai biológia órák tanagyadát sem tudta elsajátítani...
2009. máj. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%
*tananyagát
2009. máj. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Én évekig nem ettem húst. Nem azért mert az állatokat féltettem vagy ilyesmi hanem mert egyszerűen rosszul lettem a hús látványától is. Ismerek még ilyen embereket. SZERINTEM a vegetáriánus emberek nem csak azért nem esznek húst mert féltik az állatokat. Ez annál sokkal bonyolultabb.
2009. máj. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem mindegyik korabbi valaszban van igazsag. Nekenm ket vegetarianus kozeli ismerosom van, ok azert nem esznek hust, mert nem szeretik, nem birjak lenyelni. Megertem oket, mert en alapvetoen szeretem a hust, de peldaul marha hust nem tudnek megenni semmilyen formaban. Utoljara harom eve probaltam meg, mondanom sem kell, hogy nem lett szep a tortenet vege. Szoval ha valamilyen okbol ezentul csak marhahus lenne a forgalomban, akkor en is vegetarianus lennek. Amugy kulfoldon lakom indiai kornyeken, az itt elok kb fele nem eszik hust vallasi okokbol, mert eroszak mentesen kell elniuk es ebbe a haszonallatok levagasa nem fer bele.
2009. máj. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%
monduk lehet, hogy az állatoknak jót tesz, de az annyira minimális, h nagyon emrt ő mellette még annyi ember eszik húst..... meg nem igazán jó a szervezetnek ha nem kap oylan tápanyagokat amik csak húsban vannak...
2009. máj. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%

Az első lényeges dolog hogy miért tetted fel ezt a kérdést.

Kritizálásból vagy tényleg érdekel.

Az ilyen kérdéseknél sajnos sok olyan válasz jön h a vegák hülyék.(Ki vagy te/nem a kérdező/ h itélkezz? Nálad is biztos van olyan amit nem szeretsz,nem eszel meg.Akkor hülye vagy?

Ha nem vega akkor meleg vagy ,vagy hideg vagy nincs rajtad kockás sapka. Ebből indult ki a világháború is. :(

2009. máj. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, miért lettem vegetariánus. Még ovis voltam, tehát nem is emlékszem rá, hogy miért kezdtem el. Azt viszont tudom, hogy fokozatosan szoktam le róla, először csak "pfuj, a zsírosat nem kérem", meg "csak a pipihúst szeretem", aztán mondták nekem, hogy miért nem eszed meg azt a húst, mikor ez is ugyanolyan? Ez szerintem hiba volt, mert onnantól kezdve azt sem ettem meg. Makacs voltam és kitartottam. Leszoktam róla, egészen annyira, hogy amibe már belefőtt a hús (pl levesbe), abból már semmit nem ettem meg, tényleg megéreztem az ízén, hogy volt benne hús. Tehát nem az állatok sajnálata miatt, vagy nem azért, mert a hús egészségtelen lenne, sőt, úgy tartottam, hogy mértékkel egészséges. Csak egyszerűen nem bírtam megrágni, lenyelni, még szagolni sem. A szaga fullasztó volt, megrágni meg kb annyi kedvem lett volna, mint hogy radírt egyek. Szóval számomra ez nem tartozott az "étel" kategóriába, mert nem szoktam meg.


Aztán sok erőfeszítés árán, de ma már meg tudom enni. (23 évesen) Többször el kellett határoznom, hogy márpedig egy picit eszek belőle. Magamnak ma sem készítek húst, de ha úgy alakul, megeszem. Örülök neki, hogy sikerült ezt elérnem, mert sok kellemetlenséget okozott pl vendégségben, és sok pluszmunkát a szüleimnek. Most viszont már a kagyló-rák-polip, sőt semmi sem riaszt, ezek után simán bármit megeszek.

2009. máj. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
2009. jún. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
39%
Jaj meg ne szakadjon a szivem. Ezek az állatok azért vannak, hogy megegyük őket. Sok városi.. Sose vágtatok még csirkét??
2009. jún. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!