Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért van ez, annak ellenére,...

Miért van ez, annak ellenére, hogy tökéletes a vérképem?

Figyelt kérdés
Egy éve vagyok ovo-lakto vega. Csináltattam egy teljes vérvizsgálatot, és teljesen jó lett, egyetlen csillaggal jelölt sem lett. Ennek ellenére még mindig megpróbálnak meggyőzni a családban arról, hogy milyen szörnyűségek történnek majd velem, ha nem eszek húst. Azon is nagyon kiakadt mindenki, hogy kijelentettem, hogy én, ha gyerekem lesz, nem etetem majd hússal. Majd, ha az apja akarja, hogy egyen a gyerek azt is, ad neki, de én nem. Ezen mi olyan nagyon rossz? Főleg, hogy tökéletes a vérképem... Miért van ez? Mármint, hogy egy év után sem akarják elhinni, hogy az én életmódom a jó. (Anyám eszik húst, de neki nyolc is csillagos lett.)

2011. nov. 23. 16:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
azt csináld ami a te szervezetednek a legjobb. Ha majd gyereked lesz akkor pedig mindent adjatok,neki,húst,zöldet,ő majd eldönti,hogy neki mi a jó!!! Anyíúd pedig eddig hús evőnek látot,és biztos azt érzi,hogy ha eddig jó volt a hús neked akkor most is jó: Csak hát az emberek változnak.
2011. nov. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
66%
Miért ne lenne jó a vérképed? Lehet vegán módon is egészségesen táplálkozni, és a húst mással pórolni, de a gyerekeknek kell a hús is, legalábbis az orvosok és táplálkozási tanácsadók azt mondják.
2011. nov. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Szerintem, ha a felnőttnek nem kell, a gyereknek sem, HA minden tápanyag pótolva van növényekkel+tejtermékkel, tojással.
2011. nov. 23. 17:05
 4/22 anonim ***** válasza:
52%

valóban a hús nem a legegészségesebb étel, jobb ha mellőzöd. Egyébként halhúst adhatsz, mert abban nincsenek káros anyagok, mint a többi húsfélékben, viszont magas az Omega3 tartalma, ami nagyon jót tesz az agyi kifejlődésnek. Öreg korára az, aki Omega3-mat szed, sokkal lasabb arányban pusztulnak az agysejtjei.

Viszont, ha húst nem adsz majd neki, tejterméket, azt viszont adjál, mert proteint valamilyen forrásból muszály a szervezetnek merítenie.(!)

2011. nov. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 tekike99 ***** válasza:

szerintem fogsz olyan válaszokat kapni, hogy miért is fontos a hús a babának.

az is lehet, hogy helyettesíthető és neked van igazad, de miért tagadnád meg tőle? te ugyanúgy csak a saját szemeddel vagy hajlandó látni a dolgokat, mint az édesanyád és ugyanúgy ráerőlteted majd a saját elképzeléseidet...

2011. nov. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem erőltetném. Ha húst akar majd enni, és mondja, hogy anya, és húsos szendvicset kérek sajtos helyett, azt adnék neki. De amíg nem tudja eldönteni, hogy mit akar enni, mert olyan kicsi, addig azt eszik, amit én adok. Vagyis enne, ha lenne gyerekem.
2011. nov. 23. 17:20
 7/22 anonim ***** válasza:

Hidd el, azt te érzed, hogy mi jó a szervezetednek. Ha valami nem stimmelne, jelezné. Én is nagyon kevés húst eszek, viszont rengeteg zöldséget, gyümit, értékes gabonaféléket, no cukor:)

Anyukád vérképe nem hiszem,hogy a húsevés miatt lett 8 csillagos, ott valami másnak is lennie kell. Feltétve, ha nem húst hússal eszik.

A tejtermékeket én sem támogatom, de azért tojás néhanapján lecsúszik:)

A te életmódod leginkább NEKED jó, hisz ezért csinálod. Ne akarj meggyőzni senkit arról, hogy az a jó. Nem szabad "téríteni" senkit. MIndenkinek magának kell eljutni odáig, hogy változtasson a rossz étkezési szokásain. A te példa lehetsz nekik, de ne akard, hogy más is úgy éljen, ahogy te, hisz ezt önmagadért teszed. Tudod, vannak népek, akik még a csótányt is megeszik (kitűnő fehérjeforrás) és remek a vérképük. Ha most nekem csótányt kellene majszolnom, hát jobb bele sem gondolni:)))

2011. nov. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

A vérkép azért semmit sem jelent.

Amikor többfélét ettem, és annyit, hogy ne legyek éhes, 2-3, de volt hogy 5-szeres értéket is kiadott a véreredményem, tehát jóval az értékhatár fölött volt az adott eredmények szintje. Több alkalommal is vérkép kellett, és alig mutatott eltérést az eredményem.


Később elkezdtem koplalni. 6 hónappal később (koplalás után) az eredményeim szinte tökéletesek voltak. 1-2 csillag volt benne, de az is 0,1-2 ponttal ment túl az értékhatáron.

A koplalást nézve tehát: 1 kenyér, 1 szelet párizsi reggelire, 1 kis szelet hús nagyon kevés körettel, 3-5 alma. 4-féle húsételt eszek csak meg, ezt váltogatva 3 naponként. Köretből is csak 2-félét eszek.


Sokszor éhes voltam, de sovány akartam lenni. Mivel a térdem tönkre van menve, nem sportolhatok. A vizeleteredményem is kifogástalan lett. Még most is koplalok, lassan már a 10. hónapban járok. Biztos vagyok benne, hogy ugyanolyan jó eredményeim lennének, mert már azóta volt még egy vérképem, és ugyanolyan jó volt.


Ezzel csak azt mondom, hogy a választott életmód egészséges mivolta még nem igazol senkit, mivel én egészségtelenül élek, és így lett csak jó a véreredményem. Pedig amikor rossz volt se ettem annyira káros anyagokat.

2011. nov. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
92%

Aki vegetáriánus, azt sokat cseszegetik az éterndje miatt, így jobban is figyel ezekre a dolgokra. Aki nem vega, az viszont gyakran zabál össze-vissza, mert hogy ő biztos megkap minden tápanyagot. Közben pedig a megfelelő tápanyag bevitelre MINDENKINEK figyelnie kellene.


Egyél sok növényi fehérjét, pl. száraz hüvelyesek (borsó, lencse, csicseri, bab félék...) Sok friss zöldséget, ganbonát. Egyél változatosan, próbálj ki új recepteket, más népek konyháit is, pl. indiai, kínai, iráni, mexikói vegetáriánius ételeket.

Az egyetlen vitamin ami abszolúte nincs meg növényi forrásból, az a b12. Ezt lehet kapni mint vitamin, néha vegyél be belőle.


17:05:

A halhúsban nincsenek káros anyagok?! Ne szórakozzunk már, a tengerekbe és tavakba, folyókba öntjük a szennyvizet, olajat, radioaktív hulladékot, gyóygszermaradékot, ipari vegyületeket, a halállomány meg ebben pácolódik. Nyami.

2011. nov. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, sz*rd le őket.


Egyébként örülök, hogy más is így van ezzel. Nekem is remek a vérképem, és tavasszal lesz 10 éve, hogy vegetáriánus vagyok (persze ennek ellenére folyamatosan meg akarnak győzni, hogy meg fogok halni, holott a mindenevő családom vérképe meg katasztrofális). De nagyon jó hallani, hogy más is van, aki szeretne egy egészséges és gyilkosságmentes életet biztosítani a gyerekének is majd. Ez az, amiért a legtöbb támadást kapom.

A vicc az egészben az, hogy akik ilyenekkel jönnek még életükben nem hallottak arról, hogy esszenciális aminosavak, és arról sem, hogy a tejben-tojásban körülbelül duplája található meg mindnek, mint a húsokban. Hogy a hüvelyes zöldségekről ne is beszéljek.


Nem kell velük foglalkozni, mert maguk sem tudják, mit beszélnek...tarts ki az elveid mellett, és ne keseredj el a hülyeségen:)

2011. nov. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!