Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tökéletes palacsinta receptet...

Tökéletes palacsinta receptet érdekel, valaki tanács?

Figyelt kérdés
Az alap recept is érdekel, meg ha esetleg valaki sajátos módon készíti el, valami plusszokat hozzátéve.
2011. okt. 31. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Palacsinta Tészta



2dl liszt

1 tojás

5dl tej

csipet só

szóda

kb 2 evő kanál olaj

Ezt be dobálom a TURMIXBA és addig adom hozzá még a szódát illetve a tejet amig elég sima és sürü lesz:

Anyit szoktam még csinálni ,hogy ha kókusz krémes palacsintát csinálok akkor a tésztába a tej felét teszem a másik része pedig kókusz tej.

A krém

2 tojás sárgája 2 evőkanál liszt simára keverem 2,5dl sima tej 2,5dl kókúsztej ezt elkezdem sürüre fözni majd amikor félig besürüsödött akkor kb 15dkg kókusz reszeléket teszek hozzá: Ha teljesen be sürüsödött leveszem a tüzről és kicsit botmixerrel elkeverem ,hogy simább legyen. Rumos csoki mázat teszek a megtöltött palacsinta tetejére.

2011. okt. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi első vagyok!!


Nem olajozom a palacsinta sütöt.Mert a tésztába lévő olaj elég. Nekem öntöt vas serpenyöm van !!

2011. okt. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönömszépen.
2011. okt. 31. 15:28
 4/4 anonim ***** válasza:

2 tojás

2 ek cukor

20 dkg rétesliszt

1/2 l tej

1/2 dl olaj

2012. febr. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!