Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan dolgozza fel egy...

Hogyan dolgozza fel egy vegetáriánus szervezete a ZSÍRBAN oldódó vitaminokat? Honnan vesz hozzá zsírt? Vagy elég az, amit pl. a házi tejjel beviszek? Vagy nem is állati zsír kell az oldódáshoz?

Figyelt kérdés
2011. nov. 27. 11:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kajából + előállítja.
2011. nov. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Bármilyen komoly vegetáriánus vagy, zsír azért jut a szervezetedbe. Pld. olajos magvak /dió, napraforgó, lenmag, tökmag, stb. / A zsírban oldódó vitaminokat vedd be néhány szem dióbéllel és minden rendben lesz.
2011. nov. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Akkor a zsírban oldódó vitaminok oldódásához nem kizárólag az állati eredetű zsír kell? - erre irányulna a kérdésem.


Én a "zsír" szót hallva inkább húsra asszociálok. Azért is kérdezem. Egyébként magam is vegetáriánus vagyok, csak érdekel ez, hogy hogyan is működik...

2011. nov. 27. 11:46
 4/13 anonim ***** válasza:
44%

nem csak állati zsiradékban oldódnak a vitamonok!!! nyugodtan használhatsz olivaolajat, vagy bármely növényi olajat,de az extra szűz, vagy szűz olivaolaj az ajánlatos, mert nincs "agyondolgozva"

napraforgó , repce már finomított olajok, de azért nem egészségtelenek.

2011. nov. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
9%
Zsír a margarin, a vaj, az olaj, a tejben, tejfölben sajtban stb található zsír is, ezekben is oldódnak a vitaminok, nem csak az állati zsírokban.
2011. nov. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
A vaj ,azt hiszem, lehet hogy, netalán, úgy gondolom,nem igen terem.Talán állati.
2011. nov. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Láp - ezt szándékosan ilyen "értelmesre" fogalmaztad ?

Mert se füle ,se farka...

2011. nov. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
úgy már értem, ha a 11.53-ra reflektáltál , ilyen nyögvenyelősen...:))
2011. nov. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az előttem író,felsorol egy csomó állati eredetű zsírt.A végén megjegyzi,hogy ezekben is oldódnak nem csak állatiban.Ez kissé a nyögvenyelős nem?
2011. nov. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Amúgy van olyan vitamin ami a marha májban és az élesztőben van,Ezért egyél élesztőt is magában.És még vitaminos étrend kiegészítőket is.De orvosi vizsgálatokra is el mehetsz ettől függetlenül.Biztos ami biztos.
2011. nov. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!