Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért jó vegának lenni? Ki...

Miért jó vegának lenni? Ki miért lett az?

Figyelt kérdés
nekem semmi bajom velük :) csak nem wikipédia alapján szeretném megérteni. :)

2011. dec. 21. 15:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

én ennek a videónak a hatására:

http://www.youtube.com/watch?v=8spCa3OZVqU

és nem csupán az hogy láttam ezt a videót, hanem rádöbbentem hogy ez tényleg a valóság, nap mint nap olyan eszméletlen kínokat élnek át azok az állatok, csak azért mert az emberek szeretik az ízét. De az egészséges élethez nincs is szükségünk húsra. Azóta hányingerem van az egésztől, és igen, amikor valaki hülyének néz emiatt attól is rosszul leszek. Akkora f@szságokat tudnak felhozni a vegetáriánusság ellen..

2011. dec. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert a húsevés erkölcstelen,és környezetszennyező.A marhát levágni a vágóhídon ugyanolyan bűn,mint hagyni éhen halni az afrikai éhezőket.A marhát legalább meg tudjuk menteni,ha nem esszük meg,viszont amire kevesen gondolnak hogy ha kevesebb marhát tartunk,és kevesebb húst fogyasztunk,akkor az állatállománnyal megetetett gabona emberi étkezésre is alkalmas lenne,és ezzel viszont már közvetve támogatjuk az éhezőket.
2012. jan. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 UnstoPPaßle válasza:
Szerintem:A vegáknak jó is meg nem is jó lenni.Vannak olyan emberek akik sajnálják az élőlényeket elpusztitani illetve undorodnak megenni és ezért zöldség életmódra váltottak ez jó abba, hogy kevesebb állat pusztúl el, viszont rosz abba, hogy az illető kevesebb fehérjét visz be mivel csak zöltségekkel táplálkozik.Ez az én véleményem, hozzáteszem nem vagyok vega.
2012. jan. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Nagyon sajnálom az állatokat. Ez motivált kezdetben. Mostanra már undorít is a húsevés gondolata, a szagát sem bírom.
2012. jan. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Én másfél éve lettem vega, mert egyszerűen nem bírok belegondolni, hogy amit eszem, az nem is olyan régen még vígan élte az életét. Mondjuk azért vigyázni kell a vegasággal főleg gyerekként, mert figyelni kell rá, hogy minden fontos tápanyagból elegendő mennyiség jusson a szervezetünkbe :) 12/L
2013. jan. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!