Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok/vegánok! Ti...

Vegetáriánusok/vegánok! Ti mint mondtok, amikor kiderül, hogy nem esztek húst?

Figyelt kérdés
amikor letámadnak, hogy normális vagy etc. akkor milyen mentséget hoztok fel ( tudom, furcsa, hogy ezt a szót használom, de valami fajta magyarázkodást várnak tőlem )
2012. jan. 10. 23:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

én nem szoktam magyarázkodni, nem tartozom magyarázattal senkinek...pl hétfőn kiderült az osztályban h vega vagyok (estire járok vagyunk kb 5en:D) de mindenki tökre örült és érdekesnek találták, a tanár is (25év körüli) és az oszt társaim is (40 év körüliek) teljesen oda voltak h nem eszem hust meg h egészségesen étkezem

aki letámad azzal nem foglalkozom, fölösleges is lenne magyarázkodnom, NEM FOGJA ELFOGADNI, ugyh én vega vagyok, mert vega vagyok és kész :D

19L

2012. jan. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat! Lehet, hogy ott a baj, hogy sok az olyan ismerősöm aki nem tolerálja a húsmentes életet... (furcsa nekik, hogy így is életben lehet maradni, bár azt hiszik, hogy meghalok végelgyengülésben...)
2012. jan. 17. 23:04
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami vicceset akarsz mondani: "Olyan mocsok alak vagyok, csak olyat eszem, ami nem tud elfutni!"
2012. jan. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Elég jó könyv, olvasd el: Armin Risi, Ronald Zürrer - Vegetáriánus élet


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2012. jan. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van valamelyik előttem szólónak: magánügy mindenkinek, mások pedig tanulják meg elfogadni. Én e téren nem hagyom magam befolyásolni, a belső lelkivilágomat pedig nem fogom kiteregetni minden idegennek.
2012. jan. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem, ha rám terelődik a figyelem, de ha kiderül valahogy, elmondom, hogy ÉRTSÉK. Figyelem, sokan tényleg nem értik, mi visz rá egy ilyen lépésre valakit!Ezért elmondom,hogy sem embernek, sem állatnak nem akarok többé ártani, sem közvetve,sem közvetlenül. Ezt megértik. Sokan persze semmit nem tudnak az ipari állattartásról, csak egy ételt látnak, mögötte élőlényt semmiképpen, így nekik több idő kell a megértéshez.
2014. máj. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én azt szoktam mondani - ami egyénként igaz - hogy vegetáriánusnak születtem.

De el kellett telnie X időnek, amíg meg tudtam valósítani a húsmentes étrendet az életemben.


Ha valaki agresszív, akkor azt mondom, "tudom hogy te normális vagy, de én nem akarok az lenni."

És mosolygok közben. :)

Ezt meg lehet tanulni.

Abból kell kiindulni, hogy elfogadok mindenkit olyannak, amilyen.

Nem ítélkezem.

De a húsevőkre többnyire nem ez a jellemző.

2014. dec. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem szoktak letámadni. (Lehet szerencsés környezetem van?) Egy-két ember, akinek elmondom csodálkozik, de inkább vélek érdeklődést felfedezni a szavaiban, mint támadási szándékot. A maximum az volt, hogy, egyszer belém kötött pár lány az egyetemen, hogy azt mondjam meg nekik, hogy halat miért eszik egy vega, az szeritem nem hús? Én erre azt feleltem, mondtam én egy szóval, hogy halat fogyasztok? Szerintem nem!- Hozzáteszem eszembe nincs fogyasztani. Néha a családban előfordul egy-két aggódó megjegyzés, hogy meg fogok betegedni, el fogok fogyni (hozzáteszem 64 kiló,174 centi, teljesen normál alkatú vagyok, messze vagyok a soványtól). Még a párom és anyósomék is elfogadják, akik aztán echte húsevők. Anyósom mindig készül nekem húsmentes ételekkel is. Talán még Édesapám, aki orvos, ő kételkedik a legjobban és elejt néha egy-két ,,de hát az ember mindenevő" és ehhez hasonló megjegyzést, és csodálva nézi, hogy, hogy vagyok el hús nélkül évek óta. De aztán látja ő is, hogy nem hogy el vagyok, hanm nagyon is jól érzem magam így, így inkább azt mondanám, hogy csodálja az unalmasnak nem mondható, kreatív étel ötleteimet és az életmódomat. Mikor náluk vagyunk gyakran csinálok finomságokat és látom rajta, hogy szinte jobban ízlenek neki az én ételeim, mint a húsos fogások.
2018. jún. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!