Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ki, miért lett vegetáriánus?...

Ki, miért lett vegetáriánus? Mióta vagy vegetáriánus?

Figyelt kérdés
Kérem ide csak vegák írjanak, vagy olyan normális emberek akik szépen megtudják fogalmazni a mondanivalójukat!
2012. jan. 19. 13:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/99 anonim válasza:
74%

Én kb. 6 éves korom óta vegetáriánus vagyok. Én egyszerűen azért lettem vegetáriánus mert utálom a húst... Nem szeretem az ízét sem. Amikor anya olyat főz , akkor megeszem a köretet a húst pedig ott hagyom. Nekem olyan a hús , mint másnak a sóska főzelék. nem bírom megenni.

15/L

2012. jan. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/99 anonim ***** válasza:
24%

Kedves kislány, te nem vagy vegetariánus, csak nem eszel húst. Ez két különböző dolog. A vegánság, vegetáriánusság egy életmód, aminek legalább három oka lehet:

1, egészségmegőrzés, öngyógyítás

2, ökológiai lábnyom csökkentése

3, az állatok élethez és szabadsághoz való jogának elismerése és / vagy részvét az állatok iránt.

[link]

2012. jan. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/99 anonim ***** válasza:
57%
A 2. válasz kiverte nállam a biztosítékot!Ilyen emberek élnek ebben a szánalmas országban!
2012. jan. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/99 anonim ***** válasza:
60%

Harmadik:

Hahahaha

LOL

XD

2012. jan. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/99 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem attól, hogy valaki nem gyárt hozzá ideológiát még lehet vegetáriánus. (Nem akartam hozzászólni mivel én nem vagyok vegetáriánus, csak érdekeltek a válaszok, de a 2. kommentet nem bírtam szó nélkül hagyni.)
2012. jan. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/99 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem meg a 2. hozzászóló értelmesen leírta a vegetáriánus fogalmát. De úgy látszik, nektek ez nem való, akkor nézzétek meg wikipédián, ugyanez áll ott, és azt talán még értelmezni is tudjátok.
2012. jan. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/99 anonim ***** válasza:
68%

Aki nem szereti a húst, az nem vegetariánus.

Aki nem szereti a sóskát, az nem szereti a sóskát és kész. Nem lesz belőle antisóskatariánus.

2012. jan. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/99 anonim ***** válasza:
75%

Sok vegetáriánus számára ez nemcsak táplálkozási gyakorlat, hanem egy kiterjedt eszmerendszer vagy világnézet, melyet az a fő törekvés jellemez, hogy az ember a lehetőségeihez mérten minél kevesebb állatnak okozzon szenvedést, különös tekintettel a tudatos, fejlett idegrendszerrel rendelkező állatokra. Mások a húsevést más okból utasítják el, például azért, mert nem szeretik, undorodnak a nyers hústól, vagy pedig azért, mert a diétájuk nem engedi meg.....


forrás wikipedia. te mi a jó bánatról beszélsz, aki nem eszik húst az vegetáriánus. enny.

2012. jan. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/99 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a hozzászólását! én az első válaszolónkat sem ítélném el, nem muszáj rá vegetáriánus fogalmat használni, de a lényeg ugyan az: NEM ESZIK ÁLLATOT. Én se voltam odáig a húsért, mondjuk a rántott húst imádtam (és nem is múlt időben írnám, mert ha most enném most is imádnám)Csak hát már nem eszem! :-) Még csak 3hónapja kezdtem el ezt az életmódot, néhány vágóhídi videó/és olvasmány után döbbentem rá, hogy én nem akarok hozzájárulni senkinek a megöléséhez/kínzásához. Olyan fini vega pecsenyezsírt ettem reggelire lila hagymával :-) nem is értem miért nem ezt eszi mindenki, zsíros kenyér címen.
2012. jan. 19. 15:03
 10/99 anonim válasza:
81%

#6: nem, a 2. válaszoló leírt valamit, aminek egyik eleme a vegetarianizmus, de ennél jóval több.


Vegetáriánus: nem eszik húst. PONT! Mit nem lehet ezen megérteni?


Kérdező: Hozzám nagyon közel áll a vega életmód, mert már megutáltam a sok húst. Azonban elkezdtem elég komolyan sportolni, ehhez pedig kell az állati fehérje, különben nem lesz elég energiám. Ennyi.

2012. jan. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!