Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért lesz vegetariánus valaki?

Miért lesz vegetariánus valaki?

Figyelt kérdés
Komolyan érdekel, ez honnan jön? vallás, vagy babona, vagy "ne öljük le szegény kis állatot"?
2011. dec. 9. 19:07
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
42%
en azt nem értem aki "jaj szegény állatot ne oljuk le" mégis bor cipoben jár
2011. dec. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
54%

Agybajnak semmiképp nem nevezném. Én az alábbiak miatt vagyok 25 éve vega:

- voltam húsipari üzemben, láttam miképp ölik le az állatokat és mi mindent tesznek bele a szalámikba és egyéb készítményekbe (undorító)

- nézd meg az Élelmiszer Rt. c. amerikai filmet (gyomorforgató, megrendítő) - ez utóbbit követően lehet, hogy Te is vega leszel.

2011. dec. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
49%
Hát én láttam már vágni csirkét, nyulat, kecskét, disznót. Tudom mibe mit tesznek mert tanultam. Mégsem lettem vega
2011. dec. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim válasza:

sztem a valllás és a "ne öljük le szegény kis állatot" játszik szerepet

Ne ölj! ez ugyebár az egyik főparancs....van aki ugy fogja fel(sztem) hogy ha pl disznó husit eszik....akkor részben miatta ölték meg az állatot.....mert ha senki sem enné meg a disznóhust...nem ölnék meg

de van eki egyszerűen ugy gondolja hogy ő is egy élőlény...ne bántsák azért mert ő éhes :)

a disznót pl én sem eszem meg....meg a libát meg a pulykát sem

:)

2011. dec. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
61%

Én nem ettem húst kb 4 évig. Nem elhatározás volt, hanem puszta undor. Egyszer csak rosszul voltam a látványtól is. Na de nagyritkán, gondolom amikor a szervezetemnek szüksége van rá, megkívánom. Nagyon ritkán ugyan, de ha ez van, akkor meg is eszem. Én mindíg mondtam, hogy nem vagyok vega, csak egyszerűen nem kell.

Ma, hogy csibét bontottam, megint elkapott valami, ami nem tetszett, de hát meg kell csinálni. Undorítónak találom amúgy a húst. Főleg így egybe a csibét. Pfúúúúú de gusztustalan. A levét megkóstoltam, ízre jó,de nem kell.

2011. dec. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
56%
Mármint a paprikás levét :)
2011. dec. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
84%
pl. azért, mert ki nem állhatja a húst, undorodik tőle.
2011. dec. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
58%

jobban belegondolva én sem tudnám megenni a macskámat


szóval sztem az egész psziché kérdése

2011. dec. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
28%

A legelsőnek tökéletesen igaza van. Ráadásul vannak vegák akik megeszik a vajat, tojást, tejtermékeket, akkor hogy is van az? Kihasználni ki lehet az állatot, csak megenni nem?


Én nem tudom mit tesznek bele a szalámiba és hústermékekbe, és nem is érdekel. Az tény hogy az a biztos amit otthon csinálnak szalámit, kolbászt stb. De ha valami finom akkor finom, nem érdekel mi van benne (strucc politika? lehet...)


Az is igaz hogy falun nőttem fel, segítettem a mamának csirkét vágni, lábatlankodtam a disznóvágásnál, nyúlvágásnál stb. és nem egy véres horrort láttam, hanem azt hogy ezek az állatok azért vannak hogy megegyük őket. Az öcsinek is azt tanítjuk hogy "KAJÁVAL NEM BARÁTKOZUNK!" =D


A vegákra visszatérve pedig, csak annyit, hogy az ember szervezete nem a növényevésre lett kitalálva. Ugyan úgy kell a vitamin, protein, szénhidrát, cukor, és a HÚS is.


18/L

2011. dec. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
15%

A divatvegákat nem értem meg. Ezzel az állatok megölése elleni kampányozással nem mennek semmire. És nem akarok elkeserítő tényeket közölni, de a tenyésztett állatok igenis arra valók, hogy megegyük őket. Én inkább a körülményeik miatt tüntetnék. Néhol tényleg kegyetlen módon bánnak ezekkel az állatokkal. Szegényeknek, ha az a sorsuk, hogy az ember asztalára kerüljenek, akkor legalább normális életük legyen.


Mindezek ellenére én is félvega vagyok. Azért mondom, hogy fél, mert időnként eszek húst, tudom, hogy a szervezetemnek szükségem van rá. De sajnos nagyon érzékeny vagyok a szagokra (kajaszagra is) és ha már érzem az étel "illatát", akkor elmegy a kedvem tőle. Olykor csak úgy undorodom a hústól. Még a szalámitól is. Van, hogy hónapokig nem eszek. Aztán újra megkívánom, és eszem két-három hétig.

Ha nekem kell elkészíteni, akkor sem eszek belőle. A nyers hús látványa egyenesen taszít.


Nem én akarom, hogy ilyen legyek, de sajnos ez van.


24/n

2011. dec. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!