Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A barátnőm 12 éves és vegetari...

A barátnőm 12 éves és vegetariánus. Ez nem jelent gondot vagy beszéljem le róla?

Figyelt kérdés
2012. jan. 14. 20:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
86%
Ha így is bejuttatja a szervezetébe a megfelelő anyagokat, fehérjéket, ásványi anyagokat, akkor nincs gond.
2012. jan. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
85%
Ha megfelelő forrásokból pótolja a vasat, fehérjét, akkor teljesen jó.
2012. jan. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Ne beszéld le róla. Ha elég tápanyagot jutatt a szerveztébe akkor nincs gond. Fiatal még lehet ,hogy csak kisérletezik a vega élet módal. Késöbb még változhat. Mindenki el tudja dönteni ,hogy az ő szervezetének mire van szüksége. Én nem tudok hús nélkül meg lenni ,de eszembe nem jutna azért valakit bántani mert ő a vega..
2012. jan. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
18%
12 évesen még nem tud felelős döntést hozni! Az ember mindenevő,és szüksége van a húsra.Azt semmilyen természetes anyaggal nem tudja pótolni.
2012. jan. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
97%
Egy időben -finoman szólva- én sem tudtam hova tenni ezt a vega dolgot. Aztán egy haverom súlyos elhúzódó bél problémáit a hús mentess étrend oldotta meg véglegesen... Na mondom mik vannak!? Aztán ugye ma már tudni véljük, hogy sok allergiás bajára megoldás a cukor és liszt mentes étrend! :\ A fene se érti, mindenesetre nem vagyunk egyformák! :) Mindazon által én úgy gondolom, hogy ha valaki hirtelen és megfelelő kontroll nélkül vág bele, okozhat hiány tüneteket vagy esetleg gondot.
2012. jan. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
100%

13 leszek és én nagyjábol 7 honapig voltam vegetáriánus, semmi bajom nemvolt. és egyáltalán nem ettem semmilyen húst. -> hal, sertés, csirke stb.

végülis azért kellett ujbol hust ennem, mert a családom már kiakasztott. nem fogadta el. de továbbra sem eszek sertés és marhahust, csak csirkét.

ha a barátnőd tudja pótolni a húst mást fehérjékkel akkor nicsgáz.(;

2012. jan. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
8%

" 7 honapig voltam vegetáriánus"


Az komoly idő! Az alatt nem jelentkezhet hiánybetegség!A természet az embert mindenevővé alakította! Miért akar sok ember okosabb lenni mint a természet?

2012. jan. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Én nem tudnék vegetáriánus lenni, de így sem eszek sok húst, csak néha csirkét. Inkább halat eszek jobbára, egészségesebb, mint a hús és főleg az omega 3 miatt jobban szüksége van a szervezetnek.
2012. jan. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
25%

De, gondot jelent. A növényi fehérje nem pótolja az állati fehérjét.

A komplett (állati) fehérjeforrások mind a 9 esszenciális (a szervezet által elő nem állítható) aminosavat tartalmazzák.

A növényi fehérjeforrások nem tartalmazzák az összes esszenciális zsírsavat. Ez hiányozni fog.


És ugyan még nagyon messze van, de terhesség alatt kimondottan baj lesz, a legtöbb kismama még húsevés mellett is vashiányos lesz.

2012. jan. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim válasza:
88%
Szerintem nem is gond, hogy nem eszik húst, mert amiket a húsboltokban lehet kapni, azokat telenyomják hormonokkal amik teljesen felboritják az ember hormonháztartását. Én rengeteg húst ettem évekkel ezelőtt és pajzsmirigy problémáim alakultak ki, és most hogy csökkentettem a hús mennyiségét az étrendemben sokkal jobban érzem magam. Jó lenne ha teljesen kitudnám iktatni az étrendemből, de a családom nagyon húsmániás és nem tehetjük meg, hogy én nekem mindig mást főzzenek. Továbbá a hús savasít,ami azt eredményezi, hogy a gyomor egy idő után tönkremegy. Van egy ismerősöm (40 éves férfi), mindennap eszik húst és már ott tart, hogy kivették a gyomrát, mert teljesen tönkrement. Szóval jobb is, hogy nem eszik a barátnőd boltihúst.
2012. jan. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!