Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen jó vega recepteket...

Milyen jó vega recepteket ismertek? Vn aki Vegan vagy csak Vega?

Figyelt kérdés
Én is vegetáriánus szeretnék lenni.
2009. máj. 31. 16:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Én lakto-ovovegetáriánus vagyok. Amit húsból meg tudsz csinálni, azt szinte zöldségekből is. A mostani wellness magazinban van egy viszonylag jó cikk az áttérésről és fini receptek is vannak benne.

Megkérdezhetem, hogy miért akarsz áttérni, illetve, hogy pontosan milyen receptekre gondolsz? :) Mert így nagyon nehéz lenne írni bmit is :) de azért egyet mégis:

Pasta Schutta:

kifőzöl egy csomag tésztát, szójagranulátumot (a mennyiség rád van bízva) leforrázol ételízesítős vízzel (nyugodtan fűszerezz, a szója magában semmilyen izű). Egy üveges lecsóval kicsit összemelegíted, majd hozzákevered a tésztához egy nagy pohár tejföllel együtt. A tetejét megszórod sajttal és be a sütőbe. Addig süsd, míg szépen rá nem olvad a sajt! Nagyon fini.

A neten is sok jó receptet találsz egyébként, én is szoktam onnan is ellesni, meg magam is kitalálgatni :)

Sok sikert az új élethez.

Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdésed írj!

2009. máj. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm ezt a tartalmas választ,ki fogom próbálni ezt a jó kis receptet, biztos nagyon finom. Egyébként azért szeretnék vegetáriánus lenni, mert sajnálom az állatokat (99 százalékban),

másrészt pedig undorodom a hústól.Szerintem úgy is lehet táplálkozni, hogy nem eszünk húst. Én már próbáltam a kínai fűszeres szója granulátumos fasírtot egy kis krumplival, az is nagyon finom. (tudod ami csak vízzel kell kikeverni és olajban megsütni.

2009. jún. 1. 00:15
 3/21 A kérdező kommentje:
Ha még lesz kérdésem írok, köszi a tartalmas választ.
2009. jún. 1. 00:16
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit :)

Nekem azok közül a fasírtok közül a sima (magyaros?) a kedvencem :)

Most, hogy jön a nyár, könnyű dolgod lesz nagyon finomat enni és főzni. Sajnos a legtöbb étterem még mindig nincs igazán felkészülve ránk :S, de az elmúlt években azért nagyon sok pozitív változást vettem észre. Meg ha van a lakhelyeden, vagy a közeletekben vega étterem oda is elmehetsz egyszer-kétszer, egyrészt kóstolgatni és utána otthon megpróbálhatod megcsinálni, másrészt kajaneveket ellesni, neten rákereshetsz. Meg néha olyan dolgok is vannak ott, ami tök egyértelmű, nekem mégse jut eszembe. :)

Én ide szoktam járni [link]

Egyébként én is ezért vagyok vega :) Kíváncsi voltam, hogy neked esetleg amiatt kell-e, mert van valamilyen betegséged.

Sok sikert!

2009. jún. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Az ország déli részén élsz? Egyébként én néha a város egyik spanyol étterme a kedvencem, nagyon finom a vegetáriánus táljuk.Egyébként köszöm. Te hány éve vagy vega? Én már egy éve "próbálok" az lenni, csak mindig mondogatják a rokonok, hogy miért nem eszek húst, mert sok benne a tápérték, meg ilyesmi. Úgy vagyok vele hogy miért kéne azért húst ennem hogy egészséges legyek.Mégegyszer köszönöm a hasznos választ.
2009. jún. 1. 14:05
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

:) Szegeden élek. Te merre laksz?

Olvass utána a témának, ha vegetáriánus vagy (és jól összeállítod az étredned), akkor egészséges is vagy. Pl. nekünk kisebb az esélyünk a szív-és érrendszeri betegségekre, és pl. a végbélrákra is. Szoktak lenni olyan táplálkozási tanácsadók a tv-ben, akik szintén vegetáriánusok (gondolom ők tudják, hogy mit csinálnak). Pl. a tv2-n az életmódmagazinban Két testőr, a szőke csajszi is vega, és neki is szoktak külön tanácsokat adni.

Vegán nem lennék, nekem hiányozna a sajt. Tojás nélkül mondjuk nagyon meglennék :) (csak a sütikből hiányozna, meg a rántott dolgokból, máshogy nem is eszem meg).

Én most vagyok 22 éves, kb. 19 éve vagyok vegetáriánus (igen, makacs kislány voltam... :D)

Ez a spanyol étterem nagyon jól hangzik, megkukkantom, hogy nálunk van-e ilyen.

2009. jún. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Én Győrben lakom,én is csak vega szeretnék lenni mert én is nagyon szeretem a sajtot, meg a tejtermékeket. Én most leszek nemsokára 19.Már egy éve szeretnék teljesen vega lenni, de a rokonok és a család ezzel nem nagyon értett egyet. Ezzel persze nem azt akarom mondani hogy ők a hibásak.Egyébként már olvastam a témában. Hihetelen amit olvastam, hogy a korábbi évszázadokban is voltak vegetáriánusok.
2009. jún. 1. 17:41
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos a családdal kapcsolatban, nem tudok sok jót mondani :) Anyukám még most is imádná ha ennék húst, de egyenlőre hajthatalan vagyok. Persze, ha majd a terhességem alatt több, független doki is azt mondja, vagy ha kívánom, akkor fogok enni.

De szerencsére nincs semmi bajom, remélem nem is lesz, így azért nem piszkálnak vele nap, mint nap.

Egyébként azért arra se kell nagyon rágörcsölni szerintem, hogy mikor mit (hány g fehérje, mennyi vas...) egyél.

2009. jún. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Én is hasonlóan gondolom. Neked most lesz családod, vagy ezek esetleges jövőbeli tervek? (nem kell válaszolnod ha nem akarsz).
2009. jún. 2. 09:22
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezek csak jövőbeli tervek :) Szerintem még nagyon ráérek, persze nagyon vonz a gyerek, imádom őket és néha már szeretném, de azért inkább várok/várunk még vele!
2009. jún. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!