Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen különleges tejbegríz...

Milyen különleges tejbegríz recepteket ismertek?

Figyelt kérdés
kutatom a tökéletes tejbegríz, illetve az iskolai tejbegríz receptét, eddig már kb 13 verziót csináltam, kb 3 verzió közelítette meg de egyáltalán nem olyan volt mint az iskolai tejbegríz :S, ha vki tudja a receptét írja le nekem :)
2011. szept. 18. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én már rengetegszer leírtam, hogy kocka rámát kell bele tenni. 1 l tejhez kell 9 púpos ek. gríz, 2 ek.cukor, és egy jó nagy adag Ráma margarin.
2011. szept. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1 liter tejhez 10 púpos kiskanál gríz kell.

(5 dl -hez öt púpos)

A tejet felforraljuk, FONTOS: egy csipet sóval.

Ha forr, beleszórjuk a darát. Ennyit, nem többet. !!! Kavargatjuk, míg üvegesek nem lesznek a szemek. Ez bizony akár öt percig is eltarthat!!!

A vége felé még egy kiskanálnyit szórunk, hogy csomós legyen.A tűzről levéve kevés cukrot kavarunk bele. Esetleg 3 dkg vajat. Teljes, igazi tejből finomabb. A zacskós, dobozos, sovány tejekből nem olyan jó, legalább 3,6-os kell hozzá.

Ez nem különleges, hanme a szokványos recept.

2011. szept. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
A menzán nem főznek tejbegrízt teljes tejből, az úgy elég drága lenne nem? És legalább 2 nagy fakanálnyi margarin kell 1 l tejbe. Menzás néni a szomszédom, és nem csak ezt, hanem az összes finom menzai kaját kikérdeztem tőle.
2011. szept. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

10 l tej

1 kg búzadara

1 evőkanál só

50 dkg cukor

30 dkg vaj

A tejet forraljuk, sóval, bele dara , kevergetni, ha kész, cukrozni, vajazni.

Csak nagyban az igazi

2011. szept. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még annyi, hogy azért elég csak 9 kanál dara bele, mert ha kihűl akkor a margarin összefogja neked a grízt.
2011. szept. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
én úgy hallottam hogy vizet kevernek bele mert tejjel drága lenne
2011. szept. 18. 19:52
 7/9 anonim ***** válasza:

kevernek, de próbáld ki teljes tejjel, jobb, mint a menzai.

Különben a tej olcsó, az a deci víz nem za ár miatt kell, hanem hogy jobban megfőjjön, s ne kozmáljon le.

2011. szept. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Különleges tejbegríz: rántott tejbegríz :D
2011. szept. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

most értelmezem a kommented : 19:37-es

azt írtad hogy 1 liter tejhez 9 evőkanál gríz ?? az már úgy nagyon sűrű,szinte süti szerű lenne, biztos vagy ebben?

2011. szept. 19. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!