Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vajon miért lovagolnak egyesek...

Vajon miért lovagolnak egyesek azon, hogy MÁSOK mit esznek?

Figyelt kérdés
Ha nem eszem húst ahhoz vajon mi köze egy húsevőnek és miért próbál a földbe döngölni az okosságaival, hogy nekem (nem neki, amihez köze is lenne) miért olyan rossz és ergó biztos ostoba vagyok, ő meg húdekirály :-D ?
2012. márc. 4. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert nincs jobb dolga.
2012. márc. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ráérnek, vagy nem tudom. Néha engem is cseszegetnek, pedig nálam aztán semmiféle elvi megfontolása nincs annak, hogy nem eszem húst (ez se teljesen igaz, csak elég ritkán szoktam), szimplán csak nem nagyon szeretem, de leginkább elkészíteni utálom. Vannak páran a környezetemben, akik ez miatt szeretnek beszólogatni, és én sem tudom hova tenni a dolgot.
2012. márc. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát hentes, vagy zöldséges a rokona.


Kell a kuncsaft ;)

2012. márc. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Ha valaki SIMÀN nem eszik húst, azzal a legtöbb embernek nincs baja. HA viszont valaki nem eszi húst ÉS ezt nagy hangon reklámozza, illetve hadjáratot folytat, hogy az ö szokása az egyedüli helyes, akkor érthetö.
2012. márc. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
53%
Ez fordítva is igaz, amit most kiírtál. Azok, akik nem esznek húst, azok is éppúgy okoskodnak.
2012. márc. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Mindenkinek van valami világképe. (Pl: vega életmód a helyes/helytelen, meg még sok más dolog)

Ha ennek láthatóan gyökeres ellentétét képviseled, akkor az sérti az adott személyt, szóval rád támad. (okoskodással)

Ilyen az emberi természet. (Nem mindig, mindenki, de általánosságban igen)

2012. márc. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A 6. válaszolónak szerintem igaza van, még annyit tennék hozzá, hogy szerintem igazából azok vannak többen, akiknek nem ilyen a természete (tehát akik nem lovagolnak azon, hogy te mit eszel vagy nem eszel), csak hát a másik csoport jóval hangosabb, feltűnőbb.


Van itt a háttérben még egy ok, ami már másokon és magamon is megfigyeltem: ha vegetariánust (vagy rendszeresen sportolót, környezetét kímélő embert, egészségesen táplálkozó embert stb.) látok, az rögtön felébreszti bennem a bűntudatot, hogy én húst eszem (vagy nem sportolok, pazarlom az áramot, egészségtelenül táplálkozom), és hogy a feltámadó kognitív disszonanciát csökkentsem, rögtön elkezdek amellett érvelni, hogy neki biztosan baja lesz attól, hogy így tesz. Tehát én nem azért nem leszek vegetariánus/sportember stb., mert lusta vagyok hozzá: a vegetariánusnak hiánybetegségei lesznek, városban futni egészségtelen, a fénycső károsítja a szemet, az egészséges táplálkozás meg ellentmond a magyar hagyományoknak. Tehát ő a hülye, hogy így tesz, nem én, hogy nem teszek így - és már el is múlt a bűntudatom.

2012. márc. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
Talán azért, mert helytelen, ha valaki nem eszik húst?
2012. márc. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!