Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit tegyek, hogy az ismerőseim...

Mit tegyek, hogy az ismerőseim elhiggyék, hogy nem teszem magam tönkre azzal, hogy vega vagyok?

Figyelt kérdés

1,5 éve vagyok vega. Csak húst és hússzármazékokat nem eszem és sajtot. Tojást eszek. Egyszer már megpróbáltam áttérni a vegán életmódra de a "kedves" rokonaim szándékosan akadályoztak és ellehetetleníttettek. Azt mondják, hogy ez csak egy múló hülyeség, és mindenki meg akar győzni, hogy elhiggyem, hogy ilyen vagy olyan betegségem lesz a vegaságom miatt.

Már minden érvem elmondtam nekik ezerszer, de nem használ. Mit tehetnék mégis?


16/L


2012. márc. 14. 16:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem vagyok az, de nem gondolok semmi rosszat arról, aki nem eszik húst. Azt szoktam mondani, h mindenki érzi, h a szervezetének mire van szüksége. Ha nem esik jól a hús, nem kívánod, akkor nem kell erőltetni.
2012. márc. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

> ilyen vagy olyan betegségem lesz a vegaságom miatt.

Ööö... Tudod az ember mindenevő állat.

De ha tényleg nincs tőle bajod, legyél nyugodtan vega.


> Mit tehetnék mégis?

Egyszerűen sz*rj a rokonaid véleményére.

2012. márc. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Egészen biztos, hogy nincsen tőle bajom :) 3 havonta szoktam teljes vérképet csináltatni, hogy a rokonaim is lássák, hogy semmi bajom, de ez sem elég nekik :/
2012. márc. 14. 17:46
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Remélem,hogy 10-20 év múlva is egészséges leszel! Két vega ismerősöm is 40 évesen halt meg leukémiában!
2012. márc. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

és a leukémiának mégis mi a frász köze van a vegetarianizmushoz?

kérdező:ne foglalkozz velük-

2012. márc. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük! Ha helyesen válogatod össze az étrended semmi baj nem lesz.
2012. márc. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
Semmi baj nem lesz, sőt.
2012. márc. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

Vegetariazmustól nem 3 hónap alatt lehet problémád, ha helytelenül csinálod, hanem 5-10 vagy még több év alatt. Szóval felesleges olyan sűrűn vérképet csináltatni.

Idősek nem hinném, hogy nagyon el tudják fogadni, mivel az ő korukban ez még eléggé kuriózumnak számított.

Egyébként ezzel másoknak kellemetlenséget okozol, mert ha vendégül látnak, akkor gyakorlatilag rád külön kell főzzenek. Persze ezt nem fogják mondani, hanem mindenféle egyéb indokkal akarnak lebeszélni, ellehetetleníteni, stb. Szülők meg szeretnék, hogy egy átlagos gyerekük lenne, így bármi eltérőt teszel, akkor abba belekötnek.

Hogy mit lehet tenni? Bocsi, de csak gyenge ötleteket tudnák adni?

2012. márc. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

Előző vagyok. Látom eléggé lepontoztatok. Fejtsétek már ki légyszíves hol a hiba az írásomba.

Hosszú távú tünetek? Azt mondtam KIALAKULHAT. Ez nem jelenti azt, hogy ki is fog. Egyébként itt tényleg kihagytam véletlen, hogy b12 vitamin körül forgott főként az agyam.

Az idősekkel kapcsolatban, meg a vendégséggel kapcsolatban? Ez saját megfigyelés. Van vega a családban, de nem én, így tudom, hogy mit mondanak a hátuk mögött.

Szülőkkel kapcsolatban? Remélem ez mindenkinek egyértelmű.

Mint előbb említettem, nem vagyok vega, magam részéről nem tartom fontosnak, hogy mindjárt vega legyek az egészséges táplálkozás érdekében, de nem ítélem el őket, sőt szimpatizálok velük. Főként a vega rokonaimmal, akiknél ez nemcsak egyszerű étkezési szokás, hanem teljes, és helyes életvitel.

Egészet egyébként azért írtam le, hogy ha nem is tudok konkrét tanácsot adni, mint előző hozzászólók többsége se, legalább valami ötletet meríthess belőle.

2012. márc. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%
Én is 16 vagyok, én október óta vagyok az. Szerencsére a szüleim teljesen tolerálják, viszont pár rokonom direkt szemétkedik. Aki direkt szemétkedik és beszólogat, az tudom hogy irigy rám. Nem feltétlenül azért mert vega vagyok, hanem mert én tudom tartani magam az elhatározásomhoz, amire ő soha nem volt képes. És ez zavarja. De te tudod hogy amit csinálsz helyes, és kifejezetten egészséges hogyha jól csinálod(nem is beszélve a plusz előnyökről, hogy negyvenen, ötvenen felül is tök jól fogsz kinézni, mint nem rég meg tudtam) Szóval csak mosolyogj egyet magadban, ha beszólogatnak. Az emberek ilyenek, ha valaki sikeresen csinál valamit, tartja magát valamihez, irigyek lesznek.
2012. márc. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!