Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák, vegánok! Miért ezt a...

Vegák, vegánok! Miért ezt a táplálkozást választottátok?

Figyelt kérdés

2012. márc. 3. 18:16
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
52%
mert rühellem a húst.
2012. márc. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
59%
mert nem szerettem a húst kicsinek sem.
2012. márc. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
71%
Etikai és világnézeti okok. Ha gondolod kifejtem, de feltételezem, hogy ismered az érveket.
2012. márc. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 László22 válasza:
29%
Engem is érdekelne ez az etikai és világnézeti ok, mert gőzöm sincs róla miért gondoljátok úgy hogy nem szabad húst enni, az aki meg nem szereti az gondolom meg sem kóstolta még és rá tudja mondani hogy nem szereti érdekes.
2012. márc. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 csitta82 válasza:
82%
Én mindig is nagy húdevő voltam. aztán az egyik barátom javaslatára kipróbáltam( gondoltam egy hétig kipróbálom). Aztán ebből két év lett. Megkönnyebbül a szervezetem, sokkal könnyebbnek éreztem magam belül, jobb lett a közérzetem, energikusabb lettem. Nekem ezek a tapasztalataim :)
2012. márc. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
68%
én elvégeztem a trad.reiki tanfolyamot ott azt javasolták hogy 3 hétig míg zajlik a tisztulás ne együnk. először azon aggódtam hogy mit fogok enni 3 hétig? nagy hús evő voltam. aztán a mesterem még elmagyarázta hogy mikor az állatot megölik annak a félelme az asztráltestben még megmarad ami akárhogy dolgozzák fel a húst azzal hogy megeszem bekerül a szervezetembe. így úgy gondoltam mit nekem a 3 hét.. kipróbáltam és annyira kitisztultam hogy a 3 hét végén még a szagát sem bírtam ugyanis a hús akár hiszed akár nem büdös, csak annyit esszük hogy hozzászokunk. egyébként ahhoz hogy egy állatot felneveljenek jóval több gabonát kell termeszteni mint egyébként kellene ami elég sok ember élelmezését megoldaná, plusz a globális felmelegedés nagyrészét az állattenyésztés és ezek járulékai okozzák, ez a racionálisan is megfogható oka hogy én személy szerint nem eszek, a spirituálisat úgy sem hiszi el az aki nem tapasztalta meg
2012. márc. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
41%

utsó vagyok, érdemes végigolvasni a wiki-n híres vegetáriánusok mondásait, elég elgondolkodtató... a legjobb:

"adj egy kisgyereknek egy almát és egy nyuszit, ha a nyuszit eszi meg veszek neked egy autót!"...

és milyen igaz...

2012. márc. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim válasza:
58%

13:48

Ez az idézet (amúgy nem szabad elfogult hétköznapi emberektől idézni) nagyon nem állja meg a helyét. Ugyanis egyértelmű, hogy a kisgyerek inkább a nyuszival még játszana, hiszen az neki abban az állapotában egy játszótárs. De lehet, hogy egy finoman elkészített hús és az alma közül az előbbit választaná. Szóval nem ugyanolyan kontextusban van az idézetedben a nyuszi és az alma...

2012. márc. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim válasza:
43%

Kíváncsi lennék hogy a kisgyerek hogy enné meg a nyuszit. :D Mit gondoltak, majd félreteszi a Matchboxot két órára és addig elkészíti pörköltnek? :)

Egyébként, hogy a hús büdös, az irdatlan nagy szamárság. Amúgy sem a jó illat alapján étkezünk. Mi van például a sajttal? Azt sem eszik az illető? :)

A vallási okokból vegetáriánusokkal meg le sem állok vitatkozni. Az nem az én szintem.

2012. márc. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
nem kell egyetérteni én csak arra válaszoltam hogy én egyénileg miért nem...
2012. márc. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!