Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok! Adnátok pár...

Vegetáriánusok! Adnátok pár jó könnyen elkészíthető, laktató étel tippet?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 25. 13:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok vegetáriánus, de tudok egy nagyon jó krumplis receptet hús nélkül.


Tepszis krumpli:


Vágd vékony karikára a megpucolt, nyers krumplit. Egy tepsit kenj meg vékonyan olajjal, fektesd bele a krumplikat, szórd rá a kockára vágott hagymát, sózd, esetleg borsozd. Tedd a sütőbe és süsd majdnem puhára. Vedd ki és öntsd le sós palacsintatésztával(kicsit sűrűbb legyen, mint a palacsintatészta) Tedd vissza a sütőbe és süsd addig, amíg a tészta is szép aranybarna lesz.

2012. ápr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok vega, de:

- krumplikása

- lapcsánka (v görhöny, brevany, cicege,...)

- zöldséges rizs

- rakott krumpli ohne kolbász

- zöldséges lasagne

- babsűrű

- főzelékek

2012. ápr. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Zöldséges köles fokhagymával és citrommal



Hozzávalók:


1 bögre köles

1 fej hagyma

4 gerezd fokhagyma

1 sárgarépa

1 közepes zeller fele

1 db paradicsom

1 db tv paprika

fél leveskocka

fél citrom leve

1 kávéskanál Erős Pista

bors

kömény

olívaolaj



Elkészítés:


A zöldségeket vékonyan felszelem. Az olajon pirítani kezdem a hagymát és a fokhagymát, kicsit sózom. Hozzákeverem a répát, a zellert, a paradicsomot és a paprikát, felöntöm 2 bögre vízzel, hozzáadom a citromot és a leveskockát. Amikor puhulni kezdenek, hozzáadom a kölest. Puhára főzöm kb. 10 perc alatt. Legvégül ízlés szerint fűszerezem.


Szerintem citromot nem feltétlenül kell bele rakni, és más zöldségek is mehetnek bele. Legutóbb paradicsom helyett egy kis paradicsomkonzervet tettem bele, ill. leveskocka helyett natúr, só nélküli ételízesítőt. Köles helyett (vagy mellett) quinoával is készíthető.

2012. ápr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Köles-fasírt bármilyen főzelékkel.

A kölest megfőzöd puhára, de ne maradjon híg. Amikor kihűlt, összegyúrod a fűszerekkel, tojással fasírozottnak, mintha ez lenne a darálthús. Eltérés, hogy nem kenyérbéllel, hanem zsemlemorzsával gyúrod össze. Amikor megcsináltad belőle a gombócokat, akkor egy kicsit meglapítod, a külsejét is beforgatod sütés előtt zsemlemorzsába. Én kelkáposzta-főzelékkel szoktam, pedig én sem vagyok vega.

2012. ápr. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem bírnám megenni a fentemlített kölesdolgokat, de ez az én bajom. A kérdés, hogy csak húst nem eszel, vagy tojást se, tejet se. Mert ha tojást, tejet eszel, akkor könnyebb a helyzet. Csinálhatsz rántott gomábt, rántott sajtot, rántott cukkinit, csinálhatsz zöldbab levest, gomba levest, zöldborsó levest, csinálhatsz rakott zöldséget vajon párolt répából, borsóból, kukoricából és tejföllel, csinálhatsz öntött kardiolt, ami olyasmi mint a rakott karfiol, csak nincs benne darálthús. Párolhatsz kockákra vágott padlizsánt fokhagymás vajban, sóval és borssal, vagy tojássalátát, majonézes krumplisalátát, kukorica salátát. Határ a csillagos ég. Még jó, hogy nem vagyok vega! :)
2012. ápr. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Az érdekes az, hogy akik válaszoltak, az mind azt mondja, hogy nem vega. Vagyis vega erre a kérdésre még nem válaszolt. Egyébként én sem vagyok vega, a kölesfasírtot attól még esetenként megcsinálom. Néha rámjön, hogy unom a húst. Egyébként elég sokszor főzök úgy, hogy odafigyelek arra, mit kíván a szervezetem, és hiába terveztem, vásároltam az eszem alapján, az utolsó percben meggondolom magam, és teljesen mást főzök. Hát így jött a köles is a konyhámra.
2012. ápr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Padlizsánkrém. Meggrillezel 2-3 padlizsánt, fa késsel meghámozod, darabokra vágod, fokhagymával, sóval, borssal, esetleg csomborral fűszerezed, és hozzá keversz némi pirospaprikát (javarészt a szine miatt). Végül pépesited. Piritott kenyérrel kiváló!
2012. ápr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
15%

Sajtburger...

A kérdésben nem szerepelt, hogy ne legyen benne hús, csak utaltál rá. :)

Az állat azért lett teremtve, hogy megedd! (nagy része)

2012. ápr. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
96%

#8

"Az állat azért lett teremtve, hogy megedd! (nagy része)"


Hát nem egészen. Az ember alapvetően nem ragadozó. Örlő fogaink vannak, hosszú bélrendszer, mely kizárólag a növényevőkre jellemző.

2012. ápr. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Persze, de azért még a metszőfogaink is megmaradtak, ha már nem is annyira hangsúlyosak, mint régen. És szerintem ez nem annak tudható be, hogy "ragadozóból" átmentünk az évmilliók alatt "legelészőbe", hanem mert nem nyersen, hanem sütve-főzve esszük meg a kaját, többet között a húst is.
2012. ápr. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!