Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mivel pótolhatom a fehérjét,...

Mivel pótolhatom a fehérjét, ha leállok a hús evéssel?

Figyelt kérdés
Mostanában rosszúl esik húst enni. Nem vagyok rosszúl tőle, semmi ilyesmi, csak egyszerűen nem esik jól. Úgy gondolom, hogy semmi akadálya nem lenne annak, ha abbahagynám. Amúgy is több zöldséget eszek, és ezelőtt is csak csirkét meg halat ettem. A halat úgy érzem, hogy még tudnám enni, de a csirke, meg a hasonlókkal leállnék. Mivel pótolhatnám? (tabletták, meg ilyen táplálékkiegészítők nem érdekelnek)

2012. júl. 12. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ne állj le vele. Inkább egyél sertés és marha húst is. Felesleges divatból tönkretenni az egészségedet. A szójafélék akár rákot is okozhatnak.
2012. júl. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz bajod, ha nem eszel húst.Tojást aért mindenképpen fogyassz. A szóját valóban érdemes kerülni több okból is.
2012. júl. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ezeket mind tudom. nem divatból csinálom. hidd el, ha jól esne, ennék. ma is megpróbáltam legyűrni egy csirkehúsból készült fasirtot, de már az állaga is visszataszító. eddig sem ettem ertés meg marha húst,ez után sem fogok. csak a húst tenném félre, tejet iszok, sőt..szinte csak azt. tojást meg nem szoktam enni..vagy nagyon ritkán, akkor is rántottaként. Másképp nem kívánom. Szóval: van-e olyan zöldség, ami tartalmaz fehérjét? minimális mennyiségben is akár.
2012. júl. 12. 21:12
 4/8 anonim ***** válasza:

A tejben kb nincs fehérje.

Igyál fehérjeturmixot, és vegyél túrót.

2012. júl. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

lencse, borsó, bab, gomba, sárgaborsó, sajtok, túró, cottage cheese, kefír, joghurt

próbáld megszeretni a tojást, az nagyon egészséges és jó fehérjeforrás is

változatosan nagyon jól ellehet készítenizöldségekbe töltve, tojás körözettel, tojáslepény zöldségekkel töltve, rántoota, lágytojás, főtt tojás, tükörtojás, főzeléknek feltét, tojásropogós, felfújtak, piskóta túróval töltve, zöldségfasírt, sajtos rizsgolyók, tojásleves, omlett stb

2012. júl. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
levesben ehetek tojást, csak pár éve az epém vagy a májam nem bírta és mindig rosszúl voltam tojásevés után. idén megpróbáltam enni egy is rántottát, nem volt bajom tőle, de óvatosan bánok vele. elég komoly gyomorfájdalmam szokott lenni tőle. köszönöm a válaszokat:)
2012. júl. 13. 10:04
 7/8 anonim ***** válasza:
én 3 éve nem eszem húst, semmi bajom emiatt. Újabban sajnos a tojástól is rosszul vagyok, bár az nem direkt dolog. tóbbi időben sokszor fordult elő, hogy amit felütöttem tojást, már romlott volt. Pedig elvileg "friss" tojásként rulták. Na mindegy. Szóval libabőrös leszek, ha tojással kell dolgoznom/mg kell ennem, de az edzés miatt néha muszáj. Ha nem látom, mert el van vegyítve, akkor nincs gond:) Amúgy én rendszeresen iszom fehérjeturmixot. Most van egy "olcsóbb" tej-tojás-szójafehérje keverék + oriflame-es tejsavóprotein (ők nem így árulják, de az:). Utóbbi iszonyat drága, jobban megéri body shopban rendes tejsavóproteint venni. Szóval nem lesz semmi bajod, ha nem eszek húst:) Csak a vasra kell figyelni.
2012. júl. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fehérjeporok? Túró,sajtok...meg amiket leírtak. Nekem is vannak időszakaim mikor nem kell a hús,ilyenkor rakott ételeket készítek, pl ma bulgurral rizs helyett èd ezzel vegyítem a darált húst, most pl cukkinivel,joghurtos öntettel csináltam.
2018. ápr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!