Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Azt hallottam, hogy zöldségeke...

Seitenevalaki kérdése:

Azt hallottam, hogy zöldségeket, gyümölcsöket nem jó együtt enni, vagy turmixokban inni. Van ennek alapja?

Figyelt kérdés

2012. szept. 27. 12:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%

Én a kérdést sem értem.

Milyen zöldségeket, gyümölcsöket?

Ez már egy messziről is hatalmas baromság.

2012. szept. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

hallottam már ilyen szétválasztó diétáról, ahol még a paradicsom is gyümölcsnek számít.Nagy dilemmájuk a gomba...:) mert az ugye a zöldeségesnél kapható, de nem, zöldség, hanem gomba.

tudományos alapja szerintem nincs, de, ha igen, úgyis megírja valaki:)

2012. szept. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ilyen hülyeségekkel nem érdemes foglalkozni. Mindig vannak különféle "tiltások", hogy mit nem lehet együtt fogyasztani, csak egyiknek sincs semmi alapja. Olyan élelmiszerek nincsenek, amik együtt ártalmasak. Valaki kitalál egy ilyet, a többi meg elhiszi.


Pl. gyümölcsre nem szabad tejet inni - viszont a gymölcsturmixtól senkinek sincs baja.

2012. szept. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Eteltarsitas. Azt mondjak a szakik, akik ertenek ehhez, hogy azert jo kulon enni dolgokat, meg tarsitgatni a megfelelo eteleket, mert maskent emesztodik. Vannak remek abrak, pl: [link] , de ha rakeresel az eteltarsitas szora, sok leirast talalsz.

Mielott valaki megvadol, nem, en se kovetem, mert van aki a banant pl az edes gyumolcsok koze sorolja, van pedig aki a krumplihoz. Erdekes minden esetre a tema, csak ne lenne benne annyi ellentmondas.

2012. szept. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

Ez így teljesen érthető annak, aki kitalálta. Remélem ő így eszik, mert különben ellentmondana önmagának! ... Én viszont nagy ívben tojok bele, ki mit gondol arról, hogy mit egyek, mit ne egyek és mit miután vagy mielőtt, esetleg mivel ne egyek! Az az ő élete, ez meg az enyém!


Cukrász az első szakmám és akkoriban azt magyarázták, hogy NEM MINDEGY, hogy jobbról balra, vagy balról jobbra kevered a krémeket, vered fel a habot, meg ilyenek. Érdekes, mert a balkezesek pont fordítva csinálják (pl. arab országok, ahol eleve jobbról olvasnak és írnak bal felé és ezáltal balkezesnek nevelik őket), ezek szerint náluk nem lehet normális sütit enni!?

Na hagyjon már mindenki a magasröptű eszmefuttatással!

Azt gondolják, ha ők ehhez hülyék, akkor másokat is azzá tehetnek! :o))


43/F

2012. szept. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, csak olyan válasz nem érkezett, aki tudna valamiféle magyarázatot a dologra.

Bevallom, csak kíváncsiságból kérdeztem, mert többször belebotlottam már ilyen bejegyzésbe, persze minden magyarázat nélkül.

2012. szept. 28. 16:28
 7/18 anonim ***** válasza:
Nyilván nem ok nélkül nem volt magyarázat, mert ez egy marhaság.
2012. szept. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A magyarázat csak annyi, hogy valaki fontosnak akrt tünni, és kitalált egy nem létezö dolgot, megtette szabálynak és azóta sok idióta ezt ismetelgeti, anélkül, hogy elgondolkodna rajta.
2012. szept. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
94%

Hát, nem tudom miért írja mindenki, hogy ez butaság, (talán mert soha nem jutott eszükbe?) nekem annyira logikus: más-más emésztése van a kettőnek, más-más emésztőenzimeket igényelnek és egymás emésztését hátrányosan befolyásolják.

A gyümölcs pl gyorsan átszalad rajtunk (lásd:nem lakunk tőle jól hosszú időre), könnyen emésztődik magában - ez számomra tény. Ám 40 fok közelében, felaprítva elég könnyen rothad - ez is úgy gondolom, tény.

A zöldségféléket viszont lassabban, hosszabban emésztjük. Ha ezt a kettőt összeadom, akkor kijön, hogy mi történik a könnyen és gyorsan emésztendő gyümölccsel ha lassan emésztendő ételekkel esszük együtt. (A hús eltölthet 24 órát is az emésztőrendszerben, az még rizikósabb a gyümölcsökkel együtt.) A rothadás során a vitaminok sérülnek, alkohol keletkezik és a többi ételféleség is átveszi a rothadást. A savanyú, bűzös szagú széklet is lehet árulkodó jel, a túlzott álmosság, stb szintén. Hiszen abból vagyunk, abból élünk, amit (össze)eszünk!

2012. szept. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 adriennjeni válasza:
100%
A kisbabák is mindenfélét megesznek összeturmixolva. alma, banán, krumpli, répa stb. egymással társítva. Gondolom Védőnői javaslat, meg a szokások. még sem lesz a gyereknek semmi baja. :)
2012. szept. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!