Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák! Ha megkérdezik, hogy...

Vegák! Ha megkérdezik, hogy miért nem esztek húst, akkor mit válaszoltok?

Figyelt kérdés

2012. dec. 12. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok vega, de az egyik barátom az. Megkérdeztem tőle, hogy miért nem eszik húst. Ő csak visszakérdezett, hogy: "Te eszel olyat, amit nem kívánsz és/vagy nem szeretsz?"

Nem is kérdeztem többett... :)

2012. dec. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nyílván megválaszolják, hogy miért nem esznek. Van akinél elvi kérdés, valakinek meg nem esik jól. Ennyi.
2012. dec. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Én az igazat. Etikai okai vannak, hogy vegán lettem. Ha valakit zavar, az tehet egy szívességet.
2012. dec. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elso mindig az, amit valaszolok, hogy mert nem szeretem, ha meg tobbet akarnak rola beszelni, akkor elmondom azt is, hogy mert rajottem, hogy sok betegsegem kezdett elmulni vagy nyomtalanul eltunt.
2012. dec. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az igazat:

- nem szeretem, sosem szerettem, csak tömték belém kiskoromban (13 évesen lettem vega mert már undorodtam attól, hogy "na csak egy pici husit...")

- az évtizedek folyamán rájöttem, hogy egészségesebb számomra, jobban érzem magam tőle

- etikai okokból is ezt tartom helyénvalónak.


Erre általában elkezednek fintorogni, hogy "de nem értem meg, hgy ettől ugyanúgy levágják az állatot?". De, megértem, de ettől még nem fogom helyesnek tartani és ízleni sem fog :)

2012. dec. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
értem:))
2012. dec. 13. 17:57
 7/9 Kósa Márk (1999) válasza:
0%

Aki vegetáriánus annak előre is elnézést kérek, mert egy ember akkor nem eszik húst, ha (mert ugye erre nem lehet születni): - Egy tetszőleges kedvelt állatból készül az.

- Kitalálta, hogy "rohadt nagy jampi" legyen.

- Törékeny kis fonnyadt felnőtt legyen.

- Csak úgy hülyeségből.

- Utálja a húst.


Még annyit, hogy a szervezetnek szüksége van húsra, mert különben... (a harmadik gondolatban leírtam). Még egyszer elnézést a vegetáriánus olvasóktól...

2012. dec. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit válaszolok? Amit George Bernard Shaw is mondott: "Az állatok a barátaim... és nem eszem meg a barátaimat."

Logikus, nem?

2012. dec. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
utolsó, ez nagyon aranyos :)
2012. dec. 17. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!