Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mindenki aki vegetáriánus...

Mindenki aki vegetáriánus állatbarát?

Figyelt kérdés
Bocsi a furcsa kérdésért, de imádom az állatokat, szeretnék vega lenni, de nem tudom hogy lehet elkezdeni. Az a baj, hogy nem ismerek olyan ételeket, amivel ugyanúgy lehet normálisan étkezni. Érdekelne, hogy aki átállt vegára hogy fogott neki?
2009. aug. 22. 15:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
én a bioboltban kezdtem,ott lehet olyan ételeket találni amik nem csak zöldségből vannak.pl "húspótlók",ezekben nincs semmi természetellenes adalékanyag csak magokból vagy hasonló ilyesmikből vannak és nagyon finom
2009. aug. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Szia! Először is örülök hogy így döntöttél. Megint eggyel többen vagyunk. :D Én 10éve vagyok vega, és annak idején egy disznóvágás után döntöttem így. Kezdd űgy hogy olyan ételeket eszel amit azelőtt is hús nélkül ettél, például krumplistészta, tojásosnokedli, sültkrumpli, rizs, rántottsajttal, rántottgomba-karfiol-cukkini, lecsó tojással, ezek így teljes értékű kaják, nem nagyon fogod érezni a hús hiányát. Reggelire, vacsira sokféle sajt, körözött, vajkrém, paradicsommal,paprikával, hagymával változatos is. Aztán ha így elvagy, akkor lehet bonyolítani :) Van vega virsli, párizsi,májkrém, libazsír és sültzsír ízű növényi zsír, tudsz készíteni "töpörtyűt", rántott"húst", pörköltet,brassóit,és még nagyon sok minden finomat, úgy hogy egy állatot sem öltek meg érte! :D Szívesen segítek neked részletesen, mit mivel tudsz pótolni, írj egy emailt ha gondolod. Pussz:Kata
2009. aug. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi tanácsokat, aranyosak vagytok. Már nagyon régen fontolgatom, de nem tudtam hogy is kezdjek neki. Kata: köszi szépen neked is, ha elakadok, vagy kérdésem van mindenképpen írok.
2009. aug. 22. 18:06
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Oké! Jó kóstolgatást, és ne add fel :D

Kata

2009. aug. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Én 2éve vagyok teljesen húsmentes. Mit eszek?

Kenyérfélék, vaj, joghurtok(gyümis), gyümik, zöldségek(abbol nem olyan sokat :$), krumpli(sütve is akár), tészták(lehet kapni és csinálni is szószokat rá), sajtok, sajtkrémek, rizs... :D Igazábol naponta 1x-2x eszek, ugyhogy nincs szükségem akkora változatosságra sem.. :D

16/L

2009. aug. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én már egyszer próbáltam vegán élni(csupán állatszeretetből), akkor mindenki azzal ijesztgetett, hogy hiányállapot fog kialakulni a szervezetemben, legyengül az immunrendszerem stb. Addig dumáltak, míg én is elkezdtem bemagyarázni magamnak, hogy valami baj lesz, és onnantól állandóan szédültem, fáj a fejem stb. Szóval bírtam kemény 3 hétig, aztán abbahagytam.

Jó múltkorában(Laár András hatására) elkezdtem mélyebben érdeklődni a jógások és a hinduizmus után, akkor olvastam el ezt a cikket [link]

Ez olyan szinten hatott rám, hogy egyből megfogattam, hogy befejezem hús- és tojásevői pályafutásomat, úgyhogy már hónapok óta nem eszem tamaszikus kajákat. Azóta hihetetlenül jól érzem magam, semmi bajom és sokkal több az energiám:D:D Hidd el nem nehéz elkezdeni. Az internet tele van vega receptekkel, a fő, hogy minnél változatosabb legyen a menüd. Úgyhogy hajrá:DD

2009. aug. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, már 2. napja bírom! Igaz, hogy a család ki van akadva, de majd meglátjuk. Szeretném csinálni, jól érzem magam, már nagyon régóta gondolkoztatott a dolog, csak valahogy sehogy sem tudtam hogy is tovább. Most úgy döntöttem, megpróbálom...

Köszönöm a biztatást, és jó egészséget kívánok mindenkinek.

2009. aug. 24. 19:47
 8/16 anonim válasza:
100%

Nem csak állatbarátságból lehet így dönteni,


sokan sokkal egészségesebbnek érzik magukat, s ezért táplalkoznak úgy ahogy


pl, http://www.youtube.com/watch?v=z3xOU2tLl7g


bár mint mindent ezt is lehet nagyon rosszul csinálni, főleg ha csak "az állati eredet" mellőzése az egyedüli szempont..

2009. aug. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 12 éve, de először nekem sem sikerült mert csak elhagytam a hust és éheztem.

Aztán fokozatosan fedeztem fel a vegakajákat

Ja a család az mindig kiborul de majd megszokják

Bár a mamám néha ma is megkérdezi h kérek-e pörköltet :-)

2009. aug. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy ennyien válaszoltatok, gondoltam majd lehurrognak, de kellemesen csalódtam.

Már több mint 1 hete nem eszek húst, és egyáltalán nem hiányzik. Kicsit rossz, mert külön-külön főzök, de gondolom ez majd kialakul. Ha esetleg van valami jó receptetek, ami finom, azt leírhatjátok, megköszönöm.

2009. aug. 30. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!