Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák akik az állatok miatt...

Vegák akik az állatok miatt nem esztek húst:ha azt mondanák, hogy senki nem fog többé húst enni (és ezáltal nem ölnek meg több állatot), akkor ha ti viszont igen, hogy döntenénetek?

Figyelt kérdés

A KÉRDÉS ELMÉLETI.

Tiszteletben tartom a vegetarianizmust(főleg ha az állatok érdekében dönt valaki így),tényleg csak kiváncsiságból kérdezem.



2012. dec. 16. 17:09
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
De ha a vegak elkezdenenek hust enni akkor attol a pillanattol kezdve mar nem lennenek vegak, szoval akkor mindenki husevo lenne. De mivel mivel senki se fog hust enni ezert mindenki vega lenne... Na ez most osszekocolta az agyam ...
2012. dec. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

Bakker, mit nem éresz.... kb 10x annyi nem vega ember van, mint vega. A kérdés a vegáknak szól, ami így szól: ennél-e húst, ha 10 embert vegává tehetnél ezzel.


-.-

2012. dec. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
76%

Tehát a kérdés másképp: Megölnék-e egy ártatlan gyereket, ha ezzel megmentem 20 másik gyerek életét? Nem. Azt kellene megölni, aki olyan beteg agyú, hogy ilyen feltételeket szab.

De most komolyan; nem, nem ennék húst akkor sem. Vegán vagyok, és szándékosan nem lennék képes más állatoknak szenvedést vagy halált okozni. Viszont ha azt mondanák, egyetlen állat sem fog szenvedni többé a bolygón (akár az emberállatot is beleértve ha úgy jobban tetszik), de cserébe meg kell halnom, gondolkodás nélkül igen mondanék.

2012. dec. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
0%
Jézusom. Neked is sok értelme lehet az életednek.
2012. dec. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

A kérdés elméleti,örülök,hogy páran ennek tudatában válaszoltak,de átfogalmazom:

Te aki vega vagy(és nem divatból hanem az állatok sajnálata miatt),ha azt mondanák neked(ismételten a kérdés elméleti),hogy többé nem enne senki húst,ha te ezentúl/egyszer igen,akkor hogy döntenél?

Ismételten a kérdés elméleti,én nem vagyok vega csak kiváncsiságból érdekel,hogy ebben a helyzetben,hogyan döntenétek.

2012. dec. 16. 23:44
 16/33 A kérdező kommentje:
Még annyi,hogy nem az érdekel,hogy ezt a vegák mind közösen megtennék-e,hanem az,te aki vega vagy megtennéd-e.
2012. dec. 16. 23:48
 17/33 A kérdező kommentje:

13-as ne akarj légyszi kinyírni :)

Én nem állítanék senkit ilyen helyzet elé,ez csak egy elméleti kérdés.

Amúgy én nem vagyok vega,de ha fordított esetben lennék,tehát ha többé nem ennék húst nem halna meg több állat én belemennék,de nyílván ez sokkal kissebb áldozat lenne mint ami a kérdésben van.

2012. dec. 17. 00:03
 18/33 anonim ***** válasza:
Én egy mocskos opportunista vegetáriánus vagyok és valószínűleg belemennék, legalábbis egy feltétellel bármikor. Ha az állat természetes halállal pusztulna el. Miután elhullott simán szétvágnám késsel, elkészíteném magamnak és megenném. :-) Egyébként meg abszolút nem vágyom a húsevésre, teljesen jól megvagyok nélküle évek óta.
2012. dec. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim válasza:
0%

Oké akkor ehez mit szoltok: feltaláltak egy gépet,ami arra képes,hogya semmiböl szül egy élő,gondolkodó,érző tehenet,és ha megeszik ezt a példányt,készít egy újjabb tehenet,amelyik szintén érez,gondolkodik,igazi tehén.

Senki nem bántja az állatokat többé,ha a vegetáriánusok,ezentúl ezeket a teheneket elfogyasztják. a föld állat népessége nem csökkenne,nem lenne vadászat,az emberek nem bántanának,ölnének több állatot.Vállalnátok?

2012. dec. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés ,szóval akik eddig húst ettek ,lemondanának róla ha a vegák pedig megennék? Valószínüleg nem, mert egyszerűen már nem bírom megenni, a múltkor is véletlenül sajtos croisson helyett húsosat vettem és az első harapás után,anélkül h tudtam volna hogy húsos,undor fogott el és egyből éreztem azt az ízt amit már sosem akarok többé a számban érezni...
2013. jan. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!