Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » 17 éves lányom vegetáriánus...

17 éves lányom vegetáriánus lett. Milyen ételeket készítsek neki amit megeszik és nem lesz hiánybetegsége?

Figyelt kérdés

Tiszteletben akarom tartani a döntését, de olyan ételeket akarok neki csinálni amit megehet (=húsmentes) és hosszú távon nem lesz semmilyen hiánybetegsége.

Amúgy senki sem nagy húsevő a családban, csak ritkán, szükségből ettünk bármiféle húst, gondolkodom rajt én is hogy végleg elhagyom, de ő még növő szervezet. Mit főzzek neki?



2013. febr. 3. 00:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

Hús helyett a bab nagyon értékes tápanyagforrás.Én adnék neki spirulina algát is,nagyon magas a fehérjetartalma.

Tiszteletreméltó,hogy engeded a maga útját járni.

2013. febr. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
17%
Most hirtelen belegondoltam, hogy (éppen 17 éves az én lányom is) mitől keserednék el jobban, ha azt mondaná, hogy vegetáriánus lesz, vagy ha azt, hogy leszbikus. Hmmm. Azt hiszem, a leszbikust jobban elfogadnám. De nem kényszeríteném húsevésre, tiszteletbe tartanám a döntését.
2013. febr. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
előző, miért akkora gond az, ha vegetáriánus, hogy annyira elkeserednél? speciel én háromévesen mondtam azt, hogy nem kérem...
2013. febr. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
00:12,szerintem mindegyik ugyanúgy megérthető,de azért a vegetáriánusság egy fokkal egyszerűbb dolog.Igaz vannak indulatos támadói,ahogy az azonos neműek szerelmének is.Egészen addig,míg maguk át nem élnek valami hasonlót....
2013. febr. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
19%
Ha engem kérdezel hátsó, akkor erre azt mondanám, hogy egészséges gyereket szeretnék, meg boldogat. De ha így boldog, hát legyen. A leszbikus valószínűleg lehet még egészséges, a másik nem annyira biztos.
2013. febr. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
35%
2-es: Könnyebben elfogadnád, hogy nem leszel nagymama soha a büdös életben mint azt, hogy nem eszik húst a gyereked? Neked valami komoly probléma van a fejeddel. Mondom ezt úgy, hogy magam is hülyeségnek tartom a vegetáriánus táplálkozást.
2013. febr. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
26%
Hatos, ha így látod, akkor biztosan így van. Szerinted. Én meg nem így látom, de ezek szerint nekem probléma van a fejemmel. Gondolom, neked nincs vele problémád, hiszen meg vagy győződve az igazadról. Örülök, hogy mentálisan ennyire egészséges vagy.
2013. febr. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

Már megint az indulatok...a vegetáriánusság nem rejt veszélyt magában,ha tudatosan élik meg.A kérdező pontosan ezt akarja csinálni:segíteni ebben a lányát.Aki csak annyit tud erről az életformáról,hogy ha elhagyja a húst,úgy érezheti(beidegződés)hogy valami hatalmas űr marad a helyén,amit nem lehet mással pótolni.Érdemes tájékozódni,és minden egyszerűbb lesz!Kicsit nyíljunk meg,és ne féljünk mindentől annyira!

Én a babos válaszoló vagyok,de látom,hogy egyenlőre nem a kérdésre válaszolnak az emberek.Érdemes beszerezni egy vegetáriánus szakácskönyvet)pl.Nélkülözhetetlen vegetáriánus szakácskönyv)érdemes sok nyers ételt enni,gabonával nem tudom hogy álltok,így erre nem térek ki.Egyetlen veszély az esetleges vashiány lehet,ez,ha jelentkezik a spirulina algával megoldható(nem törvényszerű,hogy jelentkezzen,nekem húsevő koromban nagyobb volt a vashiányom)

Számomra érdekes az is,hogy mindenki nagyon biztos abban,hogy a hússal rengeteg fehérje épül a szervezetbe.Egyszer írnom kellett egy tanulmányt a fehérje készítményekről,és amíg kutattam az információk után egyértelműen kiderült,hogy a hőkezelt hússal denaturált(módosult)fehérje jut a szervezetbe,amit az nem tud hasznosítani,gyenge bélrendszer esetén pedig meg is terheli a szervezetet.

2013. febr. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor én kivételesen a kérdésre válaszolok, ahogy az első tette pl., de rajta kívül nem sokan...


Levesek:

póré/fokhagymakrémleves, zellerkrémleves, gombakrémleves, cukkínikrémleves, borsóleves, köménymagos leves, bableves, tárkonyos gombaraguleves, karfiolleves, krumplileves, krumplikrémleves (fehérborral vagy kéksajttal is szoktam főzni), sajtkrémleves, tojásleves, zöldségleves (mint a húsleves, csak változatosabb zöldségekkel, hús nélkül...), brokkolikrémleves, spárgakrémleves


Második:

rakott tészta/krumpli bármilyen zöldségekkel, rakott dolgok rizzsel (pl. brokkoli, karfiol), ratatouille (francia lecsó padlizsánból és cukkíniből), rántott/grillezett bármi (gomba, karfiol, csillagtök, padlizsán, cukkíni), lasagne padlizsánból, cukkiniből, chili sin carne, töltött cukkinicsónakok, tejszínes-fűszeres padlizsántekercs, tejszínes gombás tészta, gombapörkölt, töltött-sült krumpli, töltött hagyma/gomba/paprika/paradicsom, lecsó, rántott sajt/camambert, ázsiai tészta wok zöldségekkel, spagetti gombás-paradicsomos szósszal, pizza zöldségekkel, tojásos nokedli, cukkíni/sajtfasírt (a hús helyett egyszerűen reszelt cukkini vagy sajt kerül bele, nagyon finom, főleg sajtos öntettel), tofu különböző pácokban, kisütve, hamis töltött káposzta, csőben sült spárga, túrós tészta, káposztás tészta (cukorral), máskos/diós tészta, bármilyen főzelék, stb...


vacsora, reggeli, desszert stb.:

saláták (sajttál dióval, almával, szőlővel/majonézes kukorica/tojássaláta/görög saláta/francia saláta/ svéd gombasaláta), rántotta, omlett, bundáskenyér, tükörtojás, padlizsánkrém, avokádókrém, tojáskrém, kőrözött, kőrözöttes/kéksajtos sajttekercsek, tócsni, gofri, palacsinta, aranygaluska,túrógombóc, stíriai metélt, madártej, pogácsa, túrós batyu, kakaóscsiga, lekváros bukta, melegszendvics, stb...


Ugye, hogy rengeteg minden van, amit főzni lehet :)

2013. febr. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igyekszem kiokosodni a témában. Szerintem sem lesz beteg senki attól, hogy felhagy a húsevéssel, de való igaz, tudatos táplálkozást és odafigyelést igényel szerintem is.

Amúgy ha leszbikus lenne én úgy is elfogadnám, mindig is hagytam önállóan dönteni olyan dolgokról amikről jónak láttam és inkább tanácsokkal bombáztam, mint utasításokkal meg szabályokkal. Nekem ez az elvem és úgy vettem észre, hogy meg is fogadja a legtöbb tanácsom és sok mindent megoszt velem.

2013. febr. 3. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!