Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegák miért nem esznek...

A vegák miért nem esznek húst? Legalábbis a döntő többség, miért teszi? Az egészségük védelme érdekében, vagy az állatokat sajnálják? Esetleg valami más?

Figyelt kérdés
Hangsúlyozom, a döntő többség érdekel. Tudom, hogy egyénileg lehet más és más az ok. Akinél az utóbbi, ők egyben állatvédők is?
2013. márc. 16. 21:01
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Kicsit komplex, uh ezen a felületen nem szívesen, mert nem akarok veszekedest szítani. De ha valaki más kezdeményezi, én teljes hévvel vetem magam bele. De privibe megírom, ha gondolod.
2013. márc. 16. 21:53
 12/31 anonim ***** válasza:

Az agar-agar teljesen rendben van, egyébként pár dologban megtalálható, sűrítőanyagként/zselésítő anyagként/stabilizálószerként alkalmazzák a mai napig, az E betűs adalékanyagok között az E406-os az ő. :-)

Kóstoltam már egyébként olyan sütit és lekvárt is amiben ez volt, de nekem maga az állaga nem jön be és az ízétől sem vagyok elragadtatva, úgyhogy tökéletesen megvagyok nélküle. :-)


A véleményedre pedig kíváncsi vagyok feltétlen, úgyhogy külld kérlek! :-)

2013. márc. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Rendben. Itt pedig továbbra is várom az egyéni indokokat, h egy GYK statisztikát fel tudjak állítani. ;)
2013. márc. 16. 22:38
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Én először undorból - gyerekkoromban tömték belém, pedig nem akartam megenni, aztán 13 évesen már nemet mondtam egyszerűen.


12 év távlatából egészségügyileg is ideálisabbnak tartom (legalábbis a saját testem részére:), valamint nem használok állatokon tesztelt termékeket, bőr, stb. dolgokat sem hordok/vásárolok, tehát odafigyelek arra is, hogy ne támogassam az ipari állattartást/állatkínzást semmilyen mértékben sem.


Egyébként annak a válaszadónak tökéletesen igaza van, aki leírta, hogy ez egy sokrétű dolog, nagyon megoszlik, hogy ki miért nem.

2013. márc. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Én elsősorban sajnálom a leölt állatokat, másrészt undorodom a megevésüktől. Gyerekkoromban sokat láttam ahogy a szüleim sertést vágtak, szörnyű volt. Napjainkban apum nyulakat tart, és bár nem látom, de hallom a hangjukat amikor satuba fogja őket.. borzasztó! Én soha nem tudnék semmilyen állatot (kivétel pár rovar) megölni csak azért hogy megegyem. A húsiparról nem is beszélve.. ott már az állattartása is szörnyű. Nagyon sokat olvastam előbb a vegetáriánus majd vegán életmódról. Az információk alapján arra jutottam, hogy vegán legyek, ergo tojást és tejterméket sem fogyasztok már. Nagyon sok neves tudós és orvos volt vega és jó néhányuk 100. évét is megélte.

A fehérje-, vas-, és cink hiány nem alakul ki, ha kellően odafigyel az étrendéje az ember. A B12 vitamin szintén hazugság, hogy csak húsokban van. Angol nyelvű honlapon találtam róla leírást. A tejtermékek pedig épp hogy csontritkulást okoznak. Ennek is utánna jártam angol nyelvű forrásokból... gyerekkoromban sok húst és tejterméket ettem, és volt 4 törésem 3 év alatt! A doki 2. törés után azt mondta több tejterméket fogyasszak. Úgy tettem és lám.. további 2 törés.

Ja, és megfigyeltem hogy laktóz érzékeny is vagyok, iszonyat görcseim voltam 1 bögre tej után...

Amióta (3 éve) vegetáriánus vagyok nem tört semmim, nem kavarog a gyomrom, nem ad ki fura hangokat, és sokkal könnyebbnek érzem magam (nem terheli le a gyomrom a hús, nem fekszem ki a vasárnapi ebédtől) nincs (vagy csak nagyon pici) fájdalmam menstruációkor.

És jó érzéssel tölt el, hogy miattam nem kell egy állatnak sem direktbe szenvednie/meghalnia.

2013. márc. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszi a beszámolót

Satuba fogja a nyulat? Szó szerint? Ha igen, akkor egy beteg allatkinzo. Jelentsd fel.

Nem csodálom, h így megundorodtal tőle. Meg jó, h nem tudom ki vagy, mert megmutatnam az oregednek, hogy mi az a fájdalom.

2013. márc. 19. 15:16
 17/31 A kérdező kommentje:
Most nagyon eldurrant az agyam. A középkorban embereket kinoztak satuval a dragalatos inkvizitorok isten nevében. Befogtak az áldozat fejét, majd elkezdték tekerni. Először csak az iszonyatos fájdalom, majd szetroppannak a fogak, az allkapocs, végül megadja magát az agykoponya erős boltives szerkezete is, a szemek kiugranak a helyukrol, s az áldozat megtisztulva megter a keresztény istenhez. SATUBA!!? R0h@dék. Csak a település nevét aruld el, majd én szólok a zsaruknak.
2013. márc. 19. 15:43
 18/31 A kérdező kommentje:
Én is tenyesztettem nyulakat, de meg a hagyományos, fejjel lefelé logatos módszert is elitelem. Igyekeztem olyan gyorsan tulesni a leolesen, hogy meg csak félelmet se erezzen, nemhogy fájdalmat. Satuba. F@sza. Az allatkinzasert már Mo-on is kiszabható börtönbüntetés.
2013. márc. 19. 15:49
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nézz utána a vágóhidakon milyen technikákat alkalmaznak.. Ott is feljelentenéd az összes munkást? Mert az ott dolgozók mindegyike egytől-egyig kérdés nélkül, gondolkodás nélkül gyilkolja az állatokat, nézd meg pl ezt: [link]

Ez mennyivel jobb a satunál? Őket mégsem jelenti fel senki, pedig megérdemelnék!

Ez van, sok dolog felett szemet hunynak, csak nézz meg néhány vega oldalon található videót és máris tisztábban fogsz látni.


Mondjuk az előző hozzászóló pedig legyen példa azok számára akik azt mondják az otthon tenyésztett állatokat nem kínozzák. Dehogynem!

2013. márc. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom telefonon megnyitni, de pár ilyen videót láttam már. Maga a nagyüzemi állattartás érdekes téma. Ha egyszerűen pl guillotine-nal lefejezik a marhát, az számomra elfogadható. A fejloves, mint a disznoknal szintén. A nagyüzemi állattartással az a gond, hogy mire az állatot elrugdossak a kivegzohelyig, halalfelelme lesz. De miért van nagyüzemi állattartás. Túl sok az ember a bolygón. 3 milliárdot el tud tartani anélkül, h karosodna az ökológiai egyensuly. Hányan is vagyunk? 3 milliárd embernél meg nem lenne szükség nagyüzemi allattartasra. Ezért gondolom, hogy bármilyen hatalmas is az emberiség kollektív tudása, rálátása nincs, és végül elpusztítja magát. És meg az ember tartja magát felsobbrendunek az állatoknál, pedig olyanok vagyunk, mint a virus. Megfertozzuk a gazdatestet, elszaporodunk, és meg se állunk, míg el nem pusztul, vele együtt pedig mi is. Erre meg radob a kat. egyház gyepes szemlélete a vedekezesrol. Minden mindennel összefügg. Mindemellett azt gondolom, hogy ha értelmes emberek, tartanak otthon állatot, nem pedig inkvizitorok, humanusabban is meg lehet oldani. A növénytermesztés is ugyanez. Már a sivatagok alatti mely rétegekben lévő viztartalekokat is kiszipolyoztuk, erdőket pusztitunk gabonaert, egyebekert. A bolygó haldoklik. Nincs ideje megújulni.Szépen lassan, de megállíthatatlanul.
2013. márc. 19. 16:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!