Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegák miért nem esznek...

A vegák miért nem esznek húst? Legalábbis a döntő többség, miért teszi? Az egészségük védelme érdekében, vagy az állatokat sajnálják? Esetleg valami más?

Figyelt kérdés
Hangsúlyozom, a döntő többség érdekel. Tudom, hogy egyénileg lehet más és más az ok. Akinél az utóbbi, ők egyben állatvédők is?
2013. márc. 16. 21:01
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
100%

" Csak az "A" vércsoportúak legyenek vegások"


1. Nincs olyan, hogy "vegás", csak vegetáriánus (vega) vagy vegán.


2. A vércsoport diéta egy komplett baromság, ugyanis a vércsoportot a vérben található antigének alapján határozzák meg, ez az egyetlen eltérés köztük. Az antigének azok a fehérjék, amelyek immunreakciókat indítanak el a testünkben (betegségek esetén). Ez kb. általános iskolás tananyag, illene tudni. A vérünk semmilyen összefüggésben nem áll a diétánkkal olyan tekintetben, hogy vércsoportonként el lehetne dönteni, hogy kinek melyik az egészséges, ugyanis mint említettem, a különböző antitesteket leszámítva a vérünk AZONOS, tehát alapvetően ugyanazokat a tápanyagokat képes hasznosítani. Bár azt már ki sem szeretném elemezni, hogy a tápanyagfeldolgozásában a vérnek rohadtul huszadlagos a szerepe, szóval ép ésszel felfogni nem tudom, honnan jön ez a vércsoport-diéta mizéria.

2013. máj. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!