Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vega vagyok már 9 éve, most...

Vega vagyok már 9 éve, most hétvégén viszont egy nagy disznóvágás lesz, na ilyen helyzetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, félévente járok haza. Tegnap jöttem meg akkor közölték hogy hétvégén bizony disznóvágás, ott lesz a család apraja-nagyja (kb 60 fő) és hogy ne próbáljak meg nem elmenni..

Két malacot fognak levágni, most komolyan.. Nincs kedvem végignézni az egész procedúrát, valami elfogadható kamu indoknak nagyon örülnék! :)


2013. márc. 19. 16:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
35%

Ha lesz reggelire sült vér (általában igen), akkor mielőtt a hagymára rátennék a vért, márts egy darabka kenyeret a zsírba (gondolom azért azt megeszed) + sült hagymát a tetejére. Reggelizd ezt + csésze tea, mivel nekekd a sültvér szorulást okoz. Mint ahogy valójában szokott is.


Ebédre egyél a pörkölthöz készített köretből, egy kicsit meglocsolva a pörkölt szaftjával + savanyúságot. Valami vírusos influenza kezd el kerülgetni, azért vagy gyomorkímélő kaján.


Vacsira majd eszel a hurka-kolbi mellé készített sültkrumpliból, akármiből. Akkor már meg sem ütköznek azon, hogy nem eszel rendes kaját. Majd eszel még egy kis pogácsát, hasonlókat, ha lesz.

2013. márc. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Nem eszek zsírt és pörköltszaftot sem!

Igazából nem is magával az étkeztetéssel van a probléma, mert összeütnék valamit magamnak simán vagy ennék a salátából/sültkrumpliból ahogy írtad, de nincs sok hangulatom végignézni vegaként azt, ahogy két állatot is leszúrnak majd össze-vissza vagdosnak, megsütik/perzselik/ledarálják/stb.

És érthetetlen hogy ezt miért nem tudják felfogni.. Nem a családi összejövetelhez nincs kedvem hanem a disznóvágáshoz!

2013. márc. 19. 17:47
 13/18 anonim ***** válasza:
23%
Kaptál egy telefont, és a jövendőbelid szülei most hívnak ebédre, olyan bemutatkozó-ismerkedő találkozó. Nem teheted meg, hogy nem mégy el, szóval bocsi, beülsz az autóba, majd valamikor jövök jelszóval, és elhúzol otthonról.
2013. márc. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
37%
Akkor maradj bent a házban és ne menj ki. Ne nézd meg, hogy mit csinálnak kint, inkább segíts bent a házban. Pucolj krumplit, zöldségeket, mosogass el, törölgessed az elmosott cuccokat, teríts meg, kínáld a vendégeket, stb.
2013. márc. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 betlindis válasza:
100%

szerintem, ha külföldön élsz, és 9 éve vega vagy, akkor:

1. felnőtt ember vagy

2. elég nagy az akaraterőd (én egy éve próbálok vega lenni, de mindig megszegem...:( )

következésképpen: csináld azt, amit TE akarsz, és KÉSZ.

ha nem akarsz disznóvágást, ne vegyél részt rajta, maradj a szobában és olvass vagy akármi. egyél a köretből. ennyi. :)

2013. márc. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ahhoz képest, hogy az állatok védelmében vagy vega, elég részletesen le tudtad írni szegény malac jövőjét:) Én eszek húst, de a kommented olvasva még én is megsajnáltam szegény diszit. Ilyen részletekbe menőleg még nekem sem lett volna szívem leírni a disznó végzetét.:(:)
2013. márc. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Elmész, jó szokás szerint betermeled a feleseket. Jó sokat,

hánysz egyet, elmész aludni.... délután meg kimész és nem eszel, mert ügye szar a gyomrod :)

2013. márc. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mi történt a disznóvágáson? Sikerült meglépni?
2013. ápr. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!