Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ti mit esztek sonka helyett...

Ti mit esztek sonka helyett húsvétkor, ha a család többi tagja eszik húst?

Figyelt kérdés
Ovo-lakto vega vagyok, szóval a tojást megeszem. Már megvettük azt a bizonyos sonkát, de én tuti nem eszem belőle. Mit csinálhatnék helyette, ami esetleg jól kiegészíti a többiek sonkáját is, de én is jól lakom?
2013. márc. 25. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kőrözöttes sajttekercset,rántott gombát,rántott karfiolt,kaszinó tojást hús mentes töltelékkel.Pl a sárgáját majonézzel kikeverve.
2013. márc. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Halat eszel? Akkor lazac.
2013. márc. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem sajnos halat sem eszem. De a többi jó ötlet. Esetleg eszembe jutott, hátha valakinek én segítek: juhtúróval töltött sült gomba, én imádom:)
2013. márc. 25. 08:58
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Én magukat a gombatönköket (hagymával megpirítva, fűszerezve)töltöm vissza a gomba fejekbe, és a tetejükre egy-egy szelet sajtot, és úgy fogom megsütni. Szerintem a legegyszerűbb, ha sütsz egy husimentes jó adag fasírtot (én zabpehlyet, és túrót is teszek bele, jó fokhagymásan)és arra napokig rájárhatsz, húsvétkor eheted tormával, tojással, újhagymával, mindenfélével, amivel a család a sonkát. Mi az az ovo-lakto vega?
2013. márc. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

amikor a húson kívül a tejet, rejtermékeket és a tojást is mellőzi az ember, az az ov-lakto vegetáriánus -- de itt a kérdező azt írja, hogy halat sem eszik, ebben az esetben viszont nem ovo-lakto a megnevezés, hanem "vegán", mert ez jelöli a fentiek együttes mellőzését...


én csak sima laktovegetáriánus vagyok, mert húst, tojást, halat nem eszem, de tejtermékeket simán, sőt, azokat imádom:)

úgyhogy köszönöm a tippet a zabpelyhes-túrós fasirtra, nagy kedvenc nálunk különféle zöldségekkel variálva, és remek ötlet a torma és főtt burgonya mellé:) te mivel készíted, kedves előttem szóló?

2013. márc. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! az ovo-lakto azt jelenti, hogy csak húst nem eszem. Tojást, tejterméket igen. Aki tojást igen, de tejterméket nem, az az ovo vega, és a lakto, ha tejet igen tojást nem. A szemi, ha húst ugyan nem eszik, de halat, csirkét igen.


[link]

2013. márc. 28. 04:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!