Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kedves Vegetáriánusok! Igazán...

Kedves Vegetáriánusok! Igazán nem akarok kötekedni, de nem értem nálatok ez hogyan működik. Elmagyaráznátok?

Figyelt kérdés

Az addig oké hogy van olyan, aki eszik halat meg húslevest (csak a húst nem eszi meg belőle) és van aki a pörkölt szaftját is megeszi, ők nyilván a divat vegák és pár éven belül úgyis újra húst fognak enni.


Viszont azt nem értem, hogy a normális vegetáriánusok (tehát akik semmilyen húst nem esznek) hogyan tudják mondjuk megenni a gumicukrot és gyümölcstortát valamint a zselés szaloncukrot (zselatin) valamint egy csomóan szednek halolaj kapszulát is. Na de abban a kapszulában nem a halból kivont anyagok vannak? Dehogynem! Akkor miért szedi(te)k? Vagy ezek nem számítanak?



2013. márc. 27. 13:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%

Mert a vegetariánusok húst nem esznek, állati eredetű termékeket (amiket felsoroltál, de hétköznapibbakat is, pl. tojás) igen.


Akik ezeket sem eszik és 100%-ban növényi dolgokat fogyasztanak (és még a sampon meg a kézmosó szappan összetevőlistáját is végigkutatják állati összetevőkért) a vegánok.

2013. márc. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Állati eredetűt esznek igen tudom (tej, tojás, méz stb) de a vegetáriánusok nem esznek olyat, ami miatt meghal egy állat.

A zselatin miatt is meghal az állat, csak ott nem a húsa, hanem a csontja miatt.. Dettó ugyanígy a halolajnál. Ez miben különbözik?

2013. márc. 27. 14:36
 3/19 anonim ***** válasza:
54%

Egyszerűen nem az a vegetarianizmus, mint amit te hiszel.


Vegetariánus=nem eszik húst. Az, hogy ideológia társul-e hozzá és az mennyire helyes vagy helytelen egyéne válogatja.


Amit te mondasz, az a veganizmus, akik az esetek 99%-ban még egy nagy adag etikai marhaságot is hozzácsapnak, azt amit te írsz: nem ehetünk olyat, amitől valakinek meg kell halnia, az állatok emberek meg ilyen hülyeségek.

2013. márc. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Szerintem te értelmezed félre!

Első mondat: [link]

2013. márc. 27. 15:08
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok vegetáriánus, de így sem eszem se zselatint, de gumicukrot. Undorító ... szerintem ők sem.
2013. márc. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

Én még nem hallottam olyan vegetáriánusról, aki zselés dolgokat evett volna vagy éppen halolaj kapszulát...


Ahogy valaki mondta: a vegetarianizmus nem az, mint aminek te gondolod. Aki vegetáriánus, az ilyesmit nem eszik, ha mégis, akkor csak rámondja hogy az, de nem. Ha úgy tetszik, akkor "divat" vega.


Viszont van egy másik szempont is amit érdemes figyelembe venned: az emberek egy csoportja egészségügyi okokból vegetáriánus, tehát úgy vélik, hogy a hús egészségtelen, ezért nem eszik. Ők azok, akik halat fogyasztanak sokszor, mégis vegetáriánusnak mondják magukat. Náluk el tudom képzelni a zselé fogyasztását is pl.

2013. márc. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon általánosítasz, én vegetáriánus vagyok és nem eszek zselatinos dolgokat, de igazából akkor sem ettem, mikor még nem voltam az, mert húsevőként is nagyon undorított. Halolaj szintén, D vitaminból is például a lanolinból kivontat szedem, ami engem szintén undorít, de nem annyira, mint a halolaj. Az is felháborító, hogy még a ma 2013-ban sem készítik a legtöbb kapszulát növényi alapanyagból pedig lehetne, ha ilyet kell bevennem is mindig, minden szemnél eszembe jut, hogy fúj miből van.
2013. márc. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
62%

"Igazán nem akarok kötekedni..."

Dehogynem. Pontosan azt csinálod. Azt hiszed, fogást találtál rajtuk, és igyekszel kihasználni.

2013. márc. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
hát, én se ettem gumicukrot meg zselatint akkor sem, mikor még nem tudtam, hogy miből van... halolajat se.amúgy van növényi zselatin is. gyümölcsből, ráadásul. amúgy meg ökörségeket beszélsz, úgy írod, mintha az összes vegetáriánus egyértelműen enne gumicukrot, zselatin, meg szedne halolaj kapszulát. ezt mégis honnan veszed?
2013. márc. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%

Én is vegetáriánus vagyok, de nem eszek se zselatint, se E120-at, se halat. Meg olyan sajtot se ami oltóenzimes. Sztem emberfüggő h ki mit enged meg magának.

Amúgy ami zselés dolog, nem jelenti azt h akkor az már zselatinból készült. Sok zselés szaloncukrot pektinnel zselésítenek.

2013. dec. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!