Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan jut a szervezetem jódhoz?

Hogyan jut a szervezetem jódhoz?

Figyelt kérdés
Vegetáriánus vagyok és olvastam hogy a jód főként halban illetve kagylóban található. Hogyan tudnám pótolni? Miben másban található még jód ? Köszönöm.

2013. márc. 30. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Jódozott só.
2013. márc. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért jódozzák a sót mert magyarországon az ívóvíz is kevés jódot tartalmaz.Rá van írva a zcskóra amlyik jódos só!
2013. márc. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A nem vegák sem sokan esznek halat és kagylót, mégsem jódhiányosak, talán a természetes vizekben (nem klórozott) található egy kis jód hazánkban is és ott a jódozott só,kapni a gyógyszertárakban jódos vizet is, de szerintem tudni kellene, hogy van-e egyáltalán jódhiányod, mert a túladagolása is veszélyes lehet.
2013. márc. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mivel gyakorlatilag minden készen kapható élelmiszerben (kifli, péksütemények, kenyér is, konzervek, ételizesitök, felvágottak - habár ez neked nem érdekes -, paradicsompüré, stb.) jódozott só van, ezért inkább a túladagolás veszélye áll fenn.
2013. márc. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 MRC31 válasza:
Gabonafélékből egyedül a rozsban van jelentős jód, érdemes ezért ilyen jellegű kenyeret fogyasztanod.
2013. márc. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az algákban,himalája sóban.Azonban vitatkoznom kell azon véleményekkel,hogy inkább a jódtöbblettől kell tartani:hazánkban Békés megye egyes területeit kivéve kifejezetten és kimutathatóan jódhiányos a talaj.

Még a WHO is ajánlja a pótlólagos jódbevitelt.Aki halakat eszik sem visz be eleget belőle(nem tud annyi halat megenni).

2013. márc. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én irtam a jódtöbbletet, viszont az NEM irtam, hogy nincs olyan terület, ahol a TALAJBAN nincs elég jód.

A gond az, hogy gyakorlatilag minden éllemiszerben, amit venni lehet, jódozott só van, a legtöbben azzal is föznek és EZEK EGYÜTT adják a jódtöbbletet.

2013. ápr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A jódozott só mony-nyi jódot tartalmaz.Abból nem adódik jódtöbblet.Nem megoldás sajnos,de kedves kezdeményezés.
2013. ápr. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hiába eszik valaki a jódtartalom miatt halat, ha a halból amellett higany és más veszélyes anyagok is bekerülnek a szervezetébe.

A gyógyszertárban kérdezz rá, van tabletta és folyadék formában is. A Jódaqua nagyon jó, nekem egyszer kellett szednem a pajzsmirigyem miatt. [link]

2013. ápr. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!