Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hány éves kortól ajánljátok a...

Hány éves kortól ajánljátok a vegetáriánus (ovo - és lakto vega) életmódot?

Figyelt kérdés
15,5 éves lány vagyok. Már régebben is szerettem volna húsmentes életmódot folytatni(kb. 2 éve),de gondoltam,majd később,hiszen még fejlődő szervezet vagyok. Milyen kajákat ajánlotok? A szójakockákat/szeleteket és a tofut is nagyon szeretem,de ezen kívül még milyen húsmentes ételek vannak,amik egészségesek és finom is?
2009. szept. 26. 13:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

Sehány éves kortól. Az ember mindenevő, szüksége van a húsra is, és ezt szójával nem lehet pótolni. A szójáról meg már évekkel ezelőtt bizonyították, hogy káros az egészségre.

Szerintem egyél mindent, ami egészséges, és akkor később sem lesznek egészségi problémáid.

2009. szept. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Ha csak a húst hagyod ki az étrendedből, akkor szerintem várd ki, míg 16 éves leszel, bár nagy gond akkor sem lesz belőle, ha máris elkezded, EGY feltétellel: Szedj ezentúl B12-vitamint, mert az csak a húsban van akkora mennyiségben, hogy elég is elgyen a szervezetnek.


Amúgy ami nagyon finom, és hús nélküli: gomba- rántva, sütve, töltve... És a cukkini is nagyon jó, én párolva imádom, sőt nagyon szeretem a párolt zöldségeket, annak ellenére, hogy nem vagyok vegetáriánus.

itt egy link, ami olyan oldalakat sorol fel, ahol vega receptek vannak: [link]


(amúgy mi miatt vagy vega? az állatok miatt? mert akkor ajánlom figylemedbe a nyuszis logóval ellátott kozmetikumokat, ők azok akik nem tesztelnek állatokon, míg pl egy shwazkopf, garnier meg igen. nem vega létemre erre azért figyelek, hiszen a farkas is megeszi a nyulat, de nem kínozza hónapokig előtte)

2009. szept. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
68%
Ne legyél divat vega..... Ha valóban undorodsz a hústól, akkor csináld, de semmilyen korban sem ajánlatos.
2009. szept. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Egy nőnél a havi menstruáció annyi vasat von el, hogy egészséges növényi ételekkel nem tudod pótolni. Ha nem akarsz súlyos vashiányos lenni, eszedbe sem juthat, hogy a húst száműzzed az étrendedből. Még ha eszel is húst, lehet olyan hónap, mikor a vasad a normálérték alá esik. Ha még nem 15 évesen, akkor majd 20-25 évesen.

És akkor még a terhesség, szoptatás vasigényéről nem is írtam. De gondolom ez még neked sem jutott eszedbe, azért nem részletezem.

Csak orvosi utasításra változtass a húsmentes ételek felé. És a vaspótlás gondolom akkor is szükséges.

2009. szept. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
89%
Ifjúkorban, 20-24 éves korodra. De ha nem muszáj, akkor ne. (egy vega medikus)
2009. szept. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
26%
Nem ajánlott, semmilyen korban. Nőknek különösen nem ajánlott. Nagyon-nagyon nehéz megoldani a teljes értékű étrendet hús nélkül.
2009. szept. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%

Szia!


Szerintem ebben az életkorban már elkezdheted. Egyél sok hüvelyest (bab, borsó...) amarantot, meg tejterméket a fehérje miatt. Vas: cékla, spenót...!Lenmag: omega 3...stb. Nézz utána, hogy miben mi van!

Nekem semmi bajom, 23 éves vagyok, 20 éve lakto-ovo vegetáriánus. Erősek a körmeim, hajam, nincsenek hiánybetegségeim és nem szedek mellé semmilyen étrendkiegészitőt.Nem szülői hatásra lettem vega. A jól megtervezett vegetáriánus étrend egészséges. Tudtad pl. hogy kisebb esélyed van bizonyos rákfajtákra (pl. végbél), kisebb az esélye annak, hogy sziv és érrendszeri betegségekben szenvedj?

Hozzáteszem, én sem fogok a gyermekem helyett dönteni. Ha a terhességem alatt (majd a jövőben) azt modják, az orvosok, hogy nem elégséges a táplálkozásom, akkor változtatok.

Egyébként miért szeretnél az lenni? (divatból tényleg ne!!)Anyukádék, hogy állnak hozzá (mert gondolom még ő főz rád, neki is figyelni kell!

Remélem, tudtam segiteni.

u.i.:nincs hosszú i-m, bocsi!

2009. szept. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%

Lehet,hogy véletlen,de nekem három olyan ismerősöm halt meg rákban akik vegák voltak.Az előttem szólót nem akarom megsérteni,de 3 éves korban senki nem dönti el felnőtt ráhatása nélkül,hogy vega lesz.Akkor még a fogalmat sem ismerheti.

Neked pedig nem ajánlom,hogy vega legyél.

2009. szept. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
...ezen kívül a szója eléggé allergizál. Óvatosan a fogyasztásával.
2009. szept. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, három évesen fogalmam sem volt arról, hogy mi az a vegetarianizmus. De arról, hogy valami él (malac, nyuszi) és ha megeszem akkor tovább nem, arról volt. Valamint van egy bátyám (akkkor 7 éves volt), aki vegetáriánus lett. Tehát példa állt előttem.

Sajnálom az ismerőseid, de nem azt állítottam, hogy ha vega leszel, akkor nem lehetsz rákos, csupán bizonyos fajtáinak kevesebb az esélye.

Soha, senkit nem biztattam arra, hogy vegetáriánus legyen, csupán a tapasztalataimat mondtam el, és hogy mit tanultam.

2009. szept. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!