Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hol vannak bizonyítékok arra,...

Hol vannak bizonyítékok arra, hogy az ember nem mindenevő?

Figyelt kérdés

Itt, a gyakorikerdesek.hu - n több vegetáriánustól is láttam azt, hogy az ember nem mindenevő, s erre bizonyítékok vannak.

Nem vagyok kíváncsi arra, hogy "ez nem igaz, az ember mindenevő, gumószápfog, stb.", mert szeretném megismerni az ettől ellentétes véleményt is, akkor is, ha nem értek vele egyet!


2008. jún. 17. 12:01
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
58%
Szia! Én nemvagyok vegetáriánus, bár egyre inkább undorodom minden állati élelmiszertől (Nem szándékos, tényleg gusztustalannak tartom) Nekem van egy könyvem, ahogy levan irva, hogy a vegák tovább élnek, meg millió példa, népek akik nemesznek húst. Ha megtalálom a könyvet akkor leirom a cimét. Amugy ha felsőbbrendűek vagyunk, akkor miért kéne ártatlan állatokat ennünk? Tudom, hogy az állatok is ezt teszik, de Énszerintem a felsőbbrendűséghez ez is hozzátartozik. Meg valakik szerint amik megvannak vitaminok stb a húsban az nincs meg a nővényekben: HIBÁS GONDOLAT! Ugyan azok az anyagok nagy mennyiségben megvannak az algában, szójában, és azok is lehetnek finomak ha jól vannak elkészítve.
2008. jún. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
59%

szükségünk van calóriára és az egyik legjobb kalória forrás az állati fehérje.

ha bele gondolsz hogy egy fizikai munkásnak mennyi energiára van szüksége akkor megérted miért is eszünk húst. pl annak idején az emberek nagyrésze földmüvelésböl élt de ha mester is volt ott sem voltak gépek amik elvégezzék az aratást, vetést, kovácsolást, szántást stb. igen nagy fizikai erönlét kellett ahoz hogy ezeket a munkákat valaki elvégezze.


állatok közt is van húsevö, ez a természet körforgása. így alkottak meg minket. ugye a fogunk is mutatja hogy mindenevök vagyunk és ez azért alakult ki mert minél okosabbak lettünk annál több energia kellett hogy véghez tudjuk vinni azt amit kigondoltunk. energia meg állati fehérje nélkül elég csekéj.


a kérdés hogy miért dobjuk el az ételt miért kell egy állatnak feleslegesen elpusztúlnia. én eszek húst és a börét csontját a kutyának, macskának adom. azt gondolom míg egy állat azért pusztul el mert mi megeszük az ok, de azért hogy akukába szeméttelepen landoljon a húsa az már pocsékolás, és azt utálom.

de ugyan így vagyok akár milyen étellel. megpróbálok a legkevesebbet kidobni, mert mindegyik értékes a természte és a pénztárcám szempontjábol is.

2008. jún. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim válasza:
53%
az ember biológiailag mindenevő, csak gondolj a távolmúltra, nézd meg az evolóciónkat! aki nem akar húst enni ne tegye de ne állítsa, h ez a természetes!!!! mert ha felsőbbrendűek vunk az állatoknál akkor ne együk őket???még szerencse, h a répa felettünk áll...:D ökörség...
2008. jún. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Kicsit sajnálom, hogy olyan sokan érzik, hogy mindenhez hozzá kll ugatniuk:( Külön kértem, hogy ne írjatok ilyeneket! Én nem vagyok vegetáriánus, nem is szeretnék az lenni,


_de ettől függetlenül érdekel az álláspontjuk_,


kiemelt helyen az, hogy mire alapozzák (akik alapozzák), hogy igazából az ember növényevő lenne. Olyan nehéz ezt felfogni????


Igenis, hogy én az első válaszadót pontoztam fel, s a 2., 3. - hoz hasonlóakat a jövőben is lefogom. Mert nem hasznos, nem az volt a kérdés.

2008. jún. 18. 10:29
 5/34 anonim ***** válasza:
62%
igazából nem tudom, szerintem az ember mindenevő.gondolj például arra, hogy ha kiszáradsz, és van a közelben valamilyen állat, akkor a szervezeted a szemét fogja megkívánni, mert abban van a legtöbb folyadék.ez egy tény, én ebből (is) következtetek arra, hogy mindenevők vagyunk.
2008. jún. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim válasza:
71%

sületlen dolog azt állítani, h az ember nem mindenevő!

biológiailag az, lehet hús nélkül is élni nem kétséges, de attól még a mindenevő mivoltunk nem változik, csak a szokás tesz mássá. a szervezetnek elengedhetetlen anyagokat beszerezhetjük húsból vagy növényi táplálékból, de mivel mindkettőre képesek vunk... ezen nincs mit vitatni!!!

2008. jún. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim válasza:
98%
még mindig én... bocsi, engem is érdekel mire alapozzák...
2008. jún. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
61%

sztem csak tőlem láttad, de nem baj:D és én már mindent leírtam, de azért írok.


hát pl. sztem nem véletlen, h. a húst megfőzöd, mert különben megbetegednél tőle. egy mindenevő vagy ragadozó állat se süti meg kaját. még a szusival is csinálnak valamit, hogy ehető legyen.

tanulmányok mutatták ki, hogy a veganok hosszabb ideig élnek, mint a mindenevők - vagyis egészségesebb. tehát csak növényeken simán el lehet élni száz évig, de csak húson nem húznád pár hónapnál tovább.

és az emberek ösztönből fakadóan se mindenevők. ha adsz a gyerekednek egy almát meg mondjuk egy megbénított, de élő csirkét, nem a csirkét fogja választani. a húsevést csak később tanulja el, amikor ledugják a torkán. ha látsz az úttesten egy döglött macskát - odamennél és felzabálnád mindenestül? pedig az állatvilágban ez így működik, a ragadozóknál...

és furcsa, hogy csak olyan állatokat eszünk, amelyek maguk is növényevők... amiből lehet arra következtetni, hogy az emberek nem is igazán ahúsból, hanem az állat által megevett növényekből nyerik ki a tápanyagokat...


anatómiailag is a növényevőkhöz állnak közelebb, itt egy rövid összehasonlítás: [link]


amúgy az emberek legközelebbi rokonai, a majmok is mind növényevők, legfeljebb elvétve esznek meg rovarokat. az emberek viszont nem rovarokat esznek, hanem teheneket meg rénszarvasokat. ha nem hiszel az evolúcióban, akkor meg: a Biblia szerint a bűnbeesés szerint az emberek nem ettek húst. Sok vallás pl. buddhizmus szintén vegetáriánus életmódot hirdet.


most ennyi jut hirtelen eszembe:D

amúgy én inkább az állatok sajnálata miatt letten vegan, de számomra ez a dolog teljesen hihető. és ez a növényevő forma szerintem sokkal természetesebb, mint amit ma "mindenevőnek" neveznek: tartósítószerek, szemét műanyag kaják, hamburger.

jah és a tej, na az is abszurd. miért lennél rászorulva a tehén tejére? melyik más faj csinálja ezt az emberen kívül?

és nem építi le se a testet, se az agyat (jó, lehet h én kicsit lökött vagyok, de én húsevőnek is ilyen voltam:D) aki ilyet állít, az vagy nem volt még soha vegan, vagy nagyon rosszul összeállított volt az étrendje. da vinci, einstein mind vegetáriánusok voltak pl.

2008. jún. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
76%
jahh és ne írjatok nekem cáfolatokat, már eleget írtatok, elolvastam őket, nincs kedvem vitatkozni.
2008. jún. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
81%

Itt utánnaolvashatsz minden vegasággal kapcsolatos dolognak:


[link]

2008. jún. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!