Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hol vannak bizonyítékok arra,...

Hol vannak bizonyítékok arra, hogy az ember nem mindenevő?

Figyelt kérdés

Itt, a gyakorikerdesek.hu - n több vegetáriánustól is láttam azt, hogy az ember nem mindenevő, s erre bizonyítékok vannak.

Nem vagyok kíváncsi arra, hogy "ez nem igaz, az ember mindenevő, gumószápfog, stb.", mert szeretném megismerni az ettől ellentétes véleményt is, akkor is, ha nem értek vele egyet!


2008. jún. 17. 12:01
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
köszönöm az utolsó 3, értelmes választ! :)
2008. jún. 22. 21:38
 12/34 anonim válasza:
61%
Az ember mindenevő, alapvető bizonyíték erre a fogazatunk. A szemfog a zsákmány megragadására szolgál csak nálunk embereknél visszafejlődött az idők folyamán. Ezen kívül a kisörlő tarajos felülete is a húsfogyasztás miatt olyan amilyen.
2008. szept. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
16%
Én nem tudok erre bizoynitékot,szeirntem akik ezt mondják cska szimplán nem tudnak jobb okot ktilaálni rá,hogy mirét nem esznek hust,vagy esetleg mindenárron be akarják bizoynitani,hogy igenis ők csinálják jól.Hát,mindneki azt ezsik amit akar.
2008. dec. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
28%

szia énse vagyok vega de énis elgondolkozom hogy mit eszek meg.. egyedül a csirkehúst szeretem meg néha a disznót, atótl függ mije és mibe meg hogy van megcsinálva.

amugy nekemis nemrég esett le h úristen, az emberek növényeket és állatokat esznek.. mennyire durva:)

2009. jan. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
70%
Felsőbbrendűség?Már miért lennénk felsőbbrendűek? Mi is csak gerinces állatok vagyunk, csak azt hisszük, hogy többek, mint az állatok pedig nem. Attól, hogy mi vagyunk a táplálkozási piramis csúcsán, az nem azt jelenti, hogy felsőbbrendűek vagyunk. A fogazat igen is hús evésre utal, és az nem természetes, ha csak zöldségeken élünk. Persze azokra is szükségünk van, de a húst nem lehet nélkülözni.
2009. máj. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
59%

Alapból a magyar hagyományokhoz hozzátartozik a hús. Pl. a disznó hús, tyúkleves. Ráadásul (nem vagyok orvos) de jobban táplál szerintem egy karaj mint bármilyen más alga.

És ha azt mondjuk h minek kell megenni az állatokat akkor ennyi erővel a növényekre is lehet gondolni mivel azoknak is ugyanaz a céljuk: túlélés és szaporodás (csak ők nem mozognak és nem "tudatosan" cselekednek).

2009. júl. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
61%

A disznónak (sertésnek) gumós zápfoga van. Az előzápfogak a húsevők secodont, a hátulsók a növényevők lophodont fogaihoz hasonlítanak. Szemfoga is van, néha jó nagy és éles. Mindenevő. Húst hússal eszik? Megeszi a Cirmos cicát? Gumószápfog! Gumószápfog?!

Ne tessék a fogazatról ítélni! A maunikasóban nincs gumószápfog - sem! Mégis leszalad a kolbász. Tessék az emésztést biokémiai folyamatnak tekinteni, nem pedig a gumószápfog...

Az ember táplálkozási szervrendszere sokkal közelebb áll a növényevőkhöz, mint a ragadozókhoz. Az emésztő traktus hossza, a testhőmérséklet, a különböző biokémiai reakciók környezete (pl. pH), és még sorolhatnám. De ha tényleg érdekel a téma, ne "ezen" a honlapon tedd fel, hanem olvass utána! Ne a teletexen vagy a Füttymagazinban, hanem könyvtárban vagy az internet elfogulatlan rétegeiben.

Gumószápfog, bazze!

Elnézésüket kérem a nyers megfogalmazásért, de még így is sok "nyersnek" lesz nyers válasza, hogy a gummószáffog...

2009. nov. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
18%
Ha az ember meg tudja emészteni a húst(kisebb-nagyobb egészségkárosodás árán),az még nem jelenti azt,hogy mindenevő.A szarvasmarhákkal is meg lehet etetni a húslisztet,mégsem nevezzük őket mindenevőnek. [link] A vaddisznó egerészik,a házi sertés a fogával töri a diót,elkapja a tyúkot és ropogtatja a csontjait,utána meg békésen legeli a füvet.Na,ők a mindenevők.
2010. jan. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
63%

"A vaddisznó egerészik,a házi sertés a fogával töri a diót,elkapja a tyúkot és ropogtatja a csontjait,utána meg békésen legeli a füvet.Na,ők a mindenevők."


Szerinted nem egyezik meg a sertés és az ember fogsora? Ha megegyezik, akkor valami hasonlóság van közöttünk.

2010. jan. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
21%
A mi fogsorunk nem egyezik a sertésével,csak vannak hasonlóságok(pl.a gumós zápfog,ami növényevésre való).Van nekem egy kicsi disznóm.A múltkor nem osztottam a véleményét,erre ő egyetlen mozdulattal végighasította a karomon a bőrt.Az ember fogazata ilyet sem tud.Amit a sertés produkál a fogaival,azt egyszerűen nem tudjuk utána csinálni.A húsevők nem nagyon rágják meg a húst vagy egyáltalán nem rágják meg.Egészben vagy nagy darabokban nyelik le és nagyon erős savval emésztenek.A mi zápfogunk tépőfogak hiányában csupán a késsel feldarabolt,hőkezelt hús őrlésére alkalmas.
2010. jan. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!