Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Magyarországon miért néznek...

Magyarországon miért néznek úgy rám, mintha egy másik faj lennék, amikor mondom, hogy vegetáriánus vagyok? Itthon még ez szokatlanabb, mint nyugaton?

Figyelt kérdés

Szerintetek miért van ez így? Elmaradottabb kultúrára vall? Sokat tartózkodtam Ausztriába az utóbbi időkben és ott ilyen téren sokkal jobban "kiszolgáltak", értem úgy, hogy mindig volt ugyanolyan változatos vegetáriánus menü az éttermekben, mint húsos. Meg alapból nem idegenkedtek ettől úgy az emberek, mint itthon.


Itthon, ha véletlen szóba kerül és mondom, hogy én nem eszem húst, akkor rögtök kikerekedett szemekkel mondják, hogy 'de hát az egészségtelen ám, a hús az kell' stb...


Szerintetek ez tudatlanságra, kulturális szegénységre vall? Minek tudható ez be?



2013. máj. 13. 15:05
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
93%

Nő vagyok, tehát a kanosság hiánya nem érint meg túlzottan. :D


De hidd el, nem havi 1 vagy kéthavi 1 tofuételtől leszek terméketlen :)


Napi/heti többszöri szójatermék fogyasztáskor indokolt az aggodalmad. Bár arra kíváncsi lennék, hogy a Távol-Kelet hogy nem halt még ki terméketlenség következtében, hiszen többek között Japánban is teljesen átlagos heti 3x is tofut fogyasztani vagy egyéb szójabab-terméket (édességek is gyakran készülnek ebből, tejet is inkább abból isznak).

2013. máj. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
0%

hát az ilyen térségekben nem is élnek szakállas emberek :))

na meg nem is túl férfiasak

itt amúgy most nem konkrétan rólad írtam hanem a vegákról akik ezzel pótoljak a fehérjét

2013. máj. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
szóval nő vagy?? :DD mondjuk nem is sok a vega csávó
2013. máj. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
93%
Ismerek vega férfit...ráadásul német...hurkakolbászföldén nem tudom hogy jött neki ez az ötlet :)
2013. máj. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem szokatlanabb 'jelenség'. A párom és én vegánok vagyunk. Se a barátaink, se a tágabb ismeretségi körünkben nincs vegetáriánus vagy vegán, úgyhogy a környezetemben mindenképp elmondhatom, hogy azért furcsállják ezt az étkezést, mert nem igazán ismerik.
2013. máj. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 Kései Sirató ***** válasza:
76%

Mert mi magyarok egészségtelenül szeretünk táplálkozni, fűszeresen, zsírosan, húst hússal, reggel, délben, este. Meg is van az eredménye: A szív- és érrendszeri megbetegedáésekben világelsők vagyunk.

Pesten és a nagyobb városokban azért vannak vegetáriánusok, jómagam is majdnem az vagyok, utálom a húst. Faluhelyen engem is sokszor néztek hülyének..

2013. máj. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
31%

Azért jelezném, nem csak az a két véglet létezik, hogy hús hússal vs vega lesz az ember.

Mindkettõ egyformán ostoba hozzáállás.

2013. máj. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
0%

27

én ezt nem értettem soha, azt mondják sokan hogy azért csinálják mert egészséges, de ez tényleg szélsőséges, hogy egyáltalán nincs hús,


egy olyan ember aki odafigyel arra hogy mit eszik és húst is fogyaszt egészségesebb mint egy vega (én is ilyen vagyok)


rájöttem hogy sokan azért lesznek vegák, mert ez most divat, látják hogy perisz hilton nem eszik húst és akkor már ők sem esznek

"szart kensz magadra ha az lesz a divat"

2013. máj. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
0%
azt még hozzátenném hogyha az ember így gondolkodott volna az őskorban akkor nem igazán lennénk agyilag fejlettebbek egy majomnál
2013. máj. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
95%

"rájöttem hogy sokan azért lesznek vegák, mert ez most divat, látják hogy perisz hilton nem eszik húst és akkor már ők sem esznek

"szart kensz magadra ha az lesz a divat""


Szerintem ez nem így van. Vannak divatvegák, a kis 13 éves szerencsétlen tinilányok, de ők fel is adják 2 hónap után. Nem foghatod rá egy évezredek óta létező táplálkozási módszerre/diétára, hogy ez most divat. "Divat" olyan értelemben, hogy ma divat, azaz népszerű odafigyelni az egészségünkre, a zsírszegény étkezésre, a megfelelő vitamin-és ásványianyag valamint teljes értékű fehérjebevitelre.


Szerintem hülyeség rámondani, hogy divat, ez általában egy életreszóló döntés.


Aki halat, csirkét meg hasonlókat fogyaszt, az valóban divatból csinálja, hiszen nem is vegetáriánus, mégis annak titulálja magát. De azért nem ez az esetek 90%-a.

2013. máj. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!