Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Magyarországon miért néznek...

Magyarországon miért néznek úgy rám, mintha egy másik faj lennék, amikor mondom, hogy vegetáriánus vagyok? Itthon még ez szokatlanabb, mint nyugaton?

Figyelt kérdés

Szerintetek miért van ez így? Elmaradottabb kultúrára vall? Sokat tartózkodtam Ausztriába az utóbbi időkben és ott ilyen téren sokkal jobban "kiszolgáltak", értem úgy, hogy mindig volt ugyanolyan változatos vegetáriánus menü az éttermekben, mint húsos. Meg alapból nem idegenkedtek ettől úgy az emberek, mint itthon.


Itthon, ha véletlen szóba kerül és mondom, hogy én nem eszem húst, akkor rögtök kikerekedett szemekkel mondják, hogy 'de hát az egészségtelen ám, a hús az kell' stb...


Szerintetek ez tudatlanságra, kulturális szegénységre vall? Minek tudható ez be?



2013. máj. 13. 15:05
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
9%

Én meg eszek csirkét, kacsát, nyuszit, marhát, de kígyót vagy macskát is ennék ha valahol felszolgálnának, még is marha jól érzem magam, és a bõröm is gyönyörû!

Na erre varrjatok gombot!

2013. máj. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
0%

"Én meg eszek csirkét, kacsát, nyuszit, marhát, de kígyót vagy macskát is ennék ha valahol felszolgálnának, még is marha jól érzem magam, és a bõröm is gyönyörû!

Na erre varrjatok gombot!"


akkor te is akkora vega vagy mint az aki tojást és sajtos eszik (de azért hangoztatja hogy ő szereti az állatokat és bla-bla....)

2013. máj. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
9%

"Szerintem nem arra célzott, hogy rasszisták, hanem hogy a MÁSSÁGOT (legyen az bármi) nem fogadják el, vagy csak nehezen."


nem a másságot nem fogadjuk el mi magyarok, hanem a másság egy fajta kinyilatkoztatási módját(nézd meg a kérdést hogy lenézi a húsevő és főleg a magyar embereket)


igazából semmi bajom a vegákkal csak azért írtam ezeket (nagy részük törlöve lett) mert itt szánalmas módon "fölényeskedtek" és nem vették észre hogy étkezésüknek is vannak hátrányai, és attól hogy nem esznek húst nem lesznek jobb emberek



egy példa a másság kinyilatkoztatására:

egem nem zavar ha valaki meleg, az viszont már igenis zavar hogy rózsaszín tangába öltöznek és táncolva végigmennek Budapest egy részén. én sem vetkőzök le és kiabálom hogy heteró vagyok. a másik meg hogy még hozzá magyarázzák hogy mi az oka az egésznek, közben meg nekik ez csak egy jó buli....

2013. máj. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
92%

"igazából semmi bajom a vegákkal csak azért írtam ezeket (nagy részük törlöve lett) mert itt szánalmas módon "fölényeskedtek" és nem vették észre hogy étkezésüknek is vannak hátrányai, és attól hogy nem esznek húst nem lesznek jobb emberek "


Kérlek, sorold fel ezeket a hátrányokat!

A teljes értékű fehérjeprofilt viszont eszedbe se jusson megemlíteni, hiszen már megcáfoltam. De szívesen cáfolom a többi tévhitedet is megalapozott, tudományos tényekkel.


U.i.: nem érzem magam felsőbbrendűnek attól, hogy vegetáriánus vagyok. Hiszem, hogy egészségesen és körültekintően étkezem, ennyi. Nem hiszem, hogy az étkezés egy fölé-alárendeltségi viszony függvénye az embereknél. Te talán igen?

Még valami: egy vegetáriánus témában ne csodálkozz már légyszíves, ha a vegák kinyilatkoztatják, hogy ők bizony azok...

2013. máj. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
93%

" a hátrányok megkeresésére meg megint csak ajánlom a googlet"


A google nem érdekel, ott a kínai magzatlevesről is olvasgathatsz, holott köztudottan hamisítvány...

Tudományosan indokolt "hátrányok" érdekelnek (megsúgom, nincs ilyen, de nembaj, keresgélj csak!)

2013. máj. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:

A vegetáriánusok fogyasztanak tejet, sajtot, tejtermékeket, tojást. Milyen hülye kérdés ez? A vegánok nem.


Tofut kis mennyiségben fogyasztok (1-2 havonta egyszer), japán boltit (más eljárással készül, egészséges és mint minden tofu manapság, génmanipuláció-mentes).

2013. máj. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
91%
Mi a francnak szednék táplálékkiegészítőt??? Tökéletes a vérképem, ha kell, beszkennelem :)
2013. máj. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
0%
amúgy a tofu még mindig teli van ösztrogénnel
2013. máj. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

"amúgy a tofu még mindig teli van ösztrogénnel"


Nem véletlen írtam, hogy keleti (japán import) tofut vásárolok, mert az ízét szeretem, de az európai készítményekben nem bízom. Japánban évszázadok óta az étkezés szerves része a tofu, ott egészen máshogy állítják elő, jóval egészségesebb.


De ha már itt tartunk, a húsok is tele vannak hormonokkal és térfogatnövelőkkel, tehát mi is a kérdés?

2013. máj. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
0%

a szója alapból tartalmaz fito-ösztrogént (azt hiszem ez az egyetlen ami ilyen nagy mennyiségben tartalmazz)


az állatoknak növekedési hormont adnak hogy gyorsabban nőjenek, ha ezt megeszed (de csak ha nagyon nagy mennyiségben) gyorsabban fejlődsz valamennyivel, persze ez is veszélyes, de ilyen mennyiségben nem igazán, meg amúgy sincs mindegyikben


elemben az ösztrogén elnyomja a tesztoszteront ami meddőséget, súlygyarapodást, izomzatcsökkenést, és csontritkulást okoz (és elnőiesedést, pl nem leszel agresszív, meg nem leszel kanos, esetleg arcszőrzet csökkenést)


gyerek korban még veszélyesebb


igazából már mindegy mit írok mindig 0%-ot kapok :DD ezt kapom mert húst eszek?? :DD

2013. máj. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!