Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Magyarországon miért néznek...

Magyarországon miért néznek úgy rám, mintha egy másik faj lennék, amikor mondom, hogy vegetáriánus vagyok? Itthon még ez szokatlanabb, mint nyugaton?

Figyelt kérdés

Szerintetek miért van ez így? Elmaradottabb kultúrára vall? Sokat tartózkodtam Ausztriába az utóbbi időkben és ott ilyen téren sokkal jobban "kiszolgáltak", értem úgy, hogy mindig volt ugyanolyan változatos vegetáriánus menü az éttermekben, mint húsos. Meg alapból nem idegenkedtek ettől úgy az emberek, mint itthon.


Itthon, ha véletlen szóba kerül és mondom, hogy én nem eszem húst, akkor rögtök kikerekedett szemekkel mondják, hogy 'de hát az egészségtelen ám, a hús az kell' stb...


Szerintetek ez tudatlanságra, kulturális szegénységre vall? Minek tudható ez be?



2013. máj. 13. 15:05
1 2 3 4
 31/38 anonim válasza:
90%
Mert ti, magyarok, sok húst esztek :)
2013. máj. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
köszi :-))
2013. máj. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
93%

32-nek: En pl csirkét es halat eszek, de azt is max egy héten egyszer ha nagyon éhes vagyok. Es nem mondom magam veganak, es nem is divatbol csinálom. Egyszeruen undorodom sok kajátol, de még nem is az izuk miatt. Csak maga a tudat, hogy allatot eszek. Néhany zoldeggel is vagyok igy.(pl paradicsom) Néha muszály megennem, ha nincs más, vagy nagyon éhesnek erzem magam.

Kedves kérdezo: Szerintem teljes mértékben igaza van annak a válaszolonak, aki szerint hiányzik belolunk a tolerancia. Ez sajnos a magyarokra maximálisan igaz, mondhat bárki bármit. Angliában élek, látom hogy itt mennyire másak az emberek e téren. Valamilyen szinten tudatlanságra vall, de inkább maradiságnak, vagy neveletlenégnek nevezném.

Ui: Bocsi a helyesirási hibákért, es hogy nincs minden ékezetem.

2013. máj. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
26%
ez van, magyarnak lenni tudni kell,
2013. máj. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

ez a "magyarnak lenni tudni kell" jó volt! :)

2013. máj. 28. 06:04
 36/38 anonim ***** válasza:
48%

Én most a nyáron fát hasogatok (fejszével, nem géppel) napi 10 órában.

Ha csak zöldséget ennék, akkor vajon bírnám napi 3 étkezéssel a melót? Kétlem...


Vagy erre is van valami vega praktika?

(komolyan kérdezem)

2013. jún. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
30%
A vegetáriánusok nem csak zöldséget esznek.
2013. jún. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
30%
Akkor joghurtot, nem tudom. De napi 3 étkezézéssel ki lehet bírni úgy hogy közben kemény fizikai munkát végzel? Nem kell lepontozni, csak érdeklődöm.
2013. jún. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!