Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A szemi-vegetárianizmus miből...

A szemi-vegetárianizmus miből áll? Mit egyek húsok helyett, ha belekezdek ebbe az étrendbe?

Figyelt kérdés
A szemi vegetáriánusokra azt is mondják, hogy tejtermékeken, tojáson (tehát állati eredetű ételeken) kívül ehetnek még halat, de néhol azt is írják, hogy baromfit. Heti egyszeri halon kívül nem szertnék húsokat enni, de eddig minden nap a reggelimben, szendvicsben sonka volt. Mit tegye bele helyette? A sajt nem elég változatos. Ötletek? Ti mit esztek? Vegetáriánus főételek?

2013. aug. 12. 23:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Baromfi meg a vega?


A csirke mi? Talán növény?

2013. aug. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
de hiszen a wiki megmondta, a mindenttudó, hiteles, pontos wiki :)...remélem, hogy majd idővel lemondasz minden "ételről", ami állati eredetű. Én a hús elhagyással kezdtem, aztán rájöttem, hogy nem vagyok borjú, hogy tejet igyak, se más tejterméket. Ezt megspékelte még, hogy láttam, hogy mit művelnek nagyipari állattartás címszó alatt. És úgy döntöttem, hogy nem asszisztálok ezekhez a horrorisztikus gyilkosságokhoz. Na de nem térítek senkit, mindenki maga dönti el, hogy mit visz be a szervezetébe és mivé válik. Kutass a neten, egy csomó finomságot találsz. És engedd el a fantáziádat :)
2013. aug. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"..de hiszen a wiki megmondta, a mindenttudó, hiteles, pontos wiki :)..."

Most mi a fene bajod van? Ebben az esetben éppen pontosan írja. Én vegán vagyok, azelőtt évekig vegetáriánus voltam, tehát tisztában vagyok a vegetarizmus kialakulásával és elveivel. Miért írjam le két oldalban, ha be is linkelhetem? Vagy az zavar, hogy kritizálom a kérdezőt? Ez van. Én következetes vagyok és nem szeretem, ha valaki vegának mondja magát, miközben húst zabál, és fogalma sincs az egészről.

2013. aug. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
jaj de morcos vagy, csak nem fűbe haraptál? :D szerinted ha nem eszek húst, mert sajnálom az állatokat, akkor zavar, hogy kritizálod a kérdezőt? ;)Igen logikus lenne...valóban. Na béke van, egyetek, igyatok és szeressétek az állatokat, élve.
2013. aug. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!