Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy készítsem el wokban...

Hogy készítsem el wokban egészségesen és finoman a hozzávalóimat? (Szárnyit próbálgató de remélhetőleg a jövő nagy szakácsa 24/F) :D

Figyelt kérdés

Nagyvonalakban: pulykamell, kínai kel, lila hagyma, uborka, saláta, retek, szójaszósz, fűszerek, konzerv kukorica, paradicsomos paprika befőtt(amolyan félkész lecsó), joghurt.

Nem feltétlen akarom mind összefőzni, valami olyasmi kéne aminek leve van vagy szószosabb hogy rizzsel együtt ne legyen túl száraz. Ha kell még 1-2 hozzávaló hogy nagyon jó legyen akkor benézek holnap még a boltba.


2011. máj. 17. 21:26
 1/3 anonim válasza:

:D háááát én sem vagyok egy konyhatündér :)

én a pulykamellet csíkokra vágnám és olívaolajjal párolnám majd a kínai kelt is...ehhez a összeszecskáznám a zöldségeket vennék a boltba egy joghurttal összekeverhető ezersziget vagy tzaziki öntet és összevegyíteném :)


vagy pedig a pulykamellet szeletekbe vágnám,bele a wokba kicsit párolnám majd ráönteném a lecsős cuccot és rizset csinálnék hozzá :)

2011. máj. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
pl: pulyka mell,lecsó,fűszerek,és kukorica :D ez olyan jol hangzik :D hozzá (ha kigyó uborka ) akkor ecetes uborka ( ecet víz só cukor) szerintem jol hangzik és finom is :D
2011. máj. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezekből amit én kihagynék az a paprika befőtt, és a joghurtból, és a salátából készítenék inkább egy salit.


A pulykamellet fűszerezd be, olajon pirítsd meg,lehetőleg wok-ban,add hozzá a szójaszószt, mikor félig kész add hozzá a kelt, a lila hagymát, uborkát, retket, kukoricát, ezt pirítsd tovább, de csak addig míg roppanós marad a zöldség.

Végül pirítsd pár percig főtt rizzsel, vagy spagetti tésztával ha van kéznél. Ekkor adhatsz hozzá még egy kis szójaszószt, amennyit a rizs/tészta felvesz.


Ha a húst pár órára bepácolod a szójaszószba még jobban átjárja az íze.

Jó étvágyat

2011. máj. 18. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!