Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 8 hónapos kislányomat szeretné...

8 hónapos kislányomat szeretném leszoktatni a ringatásról. Korai ez még? Nem vagyok híve a sírás hagyásnak! Cumi párti sem vagyok!

Figyelt kérdés

#leszoktatás #Ringatàsról
2013. aug. 9. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
fiam is ringatva aludt csak el kb olyan 10-12 hónapos koráig. addigra már kényelmetlenné vált neki a kezemben, és onnantól kezdve úgy alszik el, ogy az ölembe ültettem megissza a 2,5dl tápszert és KO. Szerintem ne erőltesd, lehet hogy hamar kényelmetlenné válik neki is. észre fogod venni ha már nem jó úgy neki. szerintem egy darabig még csináld így, szerintem a baba altatásnál az a legfontosabb hogy mindegy hogy altatod el ha hamar el tudod úgy altatni akkor biztos jól csinálod! fiam sem cumizik egyébként. Most 18 hónapos :)
2013. aug. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az egyedül elalváshoz idegrendszeri érettség kell, ez is tanulás, rövidíts a ringatás szakaszain
2013. aug. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ringasd csak, amíg kéri. Nekem még csak 6 és 8 évesek a gyerekeim, de már most látszik, hogy mit kellett volna csinálnom, hagynom, tűrnöm, kibírnom értük, értünk. Nem vagyok egy hárpia, meg szívtelen anya, de hát mindenkinek van olyan, hogy már terhes egy-egy olyan dolog, ami amúgy szeretetteljes érzés és jó, csak már sok belőle. Cipelni a feneküket, zsibbadásig ringatni, meg addig járkálni, amíg a derekunk leszakad. Persze, vannak fizikai és ésszerűségi határok. Ilyenkor érdemes inkább egy kényelmesebb szitut bevezetni, de az intim légkör, a bújás, a szoros kontaktus legyen meg nekik, amíg csak igénylik. Ha 8 éves és mellé kell feküdni minden este, akkor tegyük azt.
2013. aug. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is ringattam. Volt hordozókendőm, később kifejezetten az altatáshoz egy meitaiom és abban "táncoltam vele halk zenére, míg elaludt.


Igen, az egyedül elalváshoz érettség kell, ami akár 3-4-5 éves korig is elhúzódhat (mármint a még meg nem érés).


Esetleg próbáld meg a fekve ringatást, fenékmozgatás hason fekve, hátsimi, az fizikailag kímélőbb neked. Hátha át lehet szoktatni rá :)

2013. aug. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Mindenki vàlaszàt !
2013. aug. 10. 08:47
 6/6 anonim ***** válasza:
sikerült leszoktatni a ringatásról? Mikor és hogyan?
2014. dec. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!