Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Létezik darált csirke/tyúk/kak...

Létezik darált csirke/tyúk/kakas hús? Illetve: A pulyka az egy hibrid/átmenet lenne a húsok között? Hasonló mint a sertés, de mégis szárnyas? L/11

Figyelt kérdés
2013. jún. 21. 23:31
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Létezik.


A pulyka meg egy állat. : [link]

2013. jún. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt a kedves kérdező is vágja(remélem), gondolom a húsa tulajdonságai érdeklik.
2013. jún. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a hentespultban bármit ledarálnak, ha kéred.
2013. jún. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
A pulykának semmi köze a sertéshez!
2013. jún. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 zabmester ***** válasza:
100%
A pulyka egyáltalán nem olyan, mint a sertés, sokkal inkább a többi szárnyasra hasonlít, mivel a pulyka is szárnyas :)
2013. jún. 22. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A pulyka az a pulyka!

Tudósok a csontok szerkezete alapján már régen megállapították, hogy a szárnyas-állatok (= baromfi, köztük a pulyka is és a galambfélék) a dinoszauruszok leszármazottai.

Mivel azok között is rengeteg féle-fajta volt, így az utódállatok is rengeteg féle-fajta formában léteznek.

A pulyka nem egy "gyönyörűség", de attól még finom húsa van.


Igen, egy kicsit inkább vadas ízű, inasabb, izmosabb mint a csirke-hús, de szeretem a combját sütve, a mellehúsát rántva (=egyébként azt szokták ledarálni is és fasírozottnak), a csontosából (=far-hát-nyak-szárny) finom húsos-káposztát szoktam csinálni.

2013. jún. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
tudom mi a pulyka, arra gondoltam hogy a húsa inkább a sertéséhez hasonlít kicsit, nem pedig a csirkéhez. Daráltan pedig nincsen csirkehús mivel nem lehet darálni, mint kiderült...nem lehet úgy felhasználni minta a sertést, és pulykát (amik viszont tökéletesek daráltan is).
2013. jún. 22. 17:08
 8/8 zabmester ***** válasza:
Hol derült ki, hogy nem lehet? Én daráltam már le csirkehúst házilag, hideg hústekercshez, mivel marhából kicsit húzós lett volna (meg nem is hiszem, hogy azzal jó lenne), és nem volt vele a világon semmi baj.
2013. jún. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!