Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A húst az a szervezetnek egy...

A húst az a szervezetnek egy terhelő dolog, megemészteni?

Figyelt kérdés

Amikor zöldségeket ettem, meg rizst, tésztát, ilyesmit, szóval nem ettem semmilyen húst, akkor evés után is volt energiám. Hiába ettem magam fullra.

Mikor ettem valamilyen húst, akkor evés után olyan fáradtnak éreztem magam, kicsit rosszul is, ha nagyon sokat ettem.


Ebből arra következtetek, hogy a szervezet nehezebben tudja feldolgozni a húst? És azért lett olyan "áh, én most itt pihenek egy kicsit!" érzésem?



2013. aug. 28. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

igen, ez így van. ezért egészségesebb a húsmentes étrend. csak az emberek nagyrésze annyira megszokta a húst, és azt hisszi, hogy kell a szervezetnek, mert azt mondja róla mindenki, hogy már sokaknak fel sem tűnik ez az "áh, én most itt pihenek egy kicsit!" érzés.

Ha te ezt megtapasztaltad, akkor rajta, ne egyél húst, és tovább fogod tapasztalni az előnyöket. a lebeszélőknek meg mondjad, hogy ők is próbálják, vagy ne foglalkozzanak veled.

2013. aug. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Az elsőnek NINCS igaza. A húsmentes étrend divat, és egészségtelen. Azért nehéz a szervezetednek feldolgozni a húst, mert fullra eszek magad. Ne egyél nagyon sokat egyszerre, és akkor a hústól is lesz energiád. Több, is mint a tésztáktól, rizstől vagy a zöldségektől.
2013. aug. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
En nem eszem hust,nem direkt kerulom, de egyszeruen nem kivanom. Nekem a hus az valahogy nehez. Alapbol nagyon vekony vagyok,nem szeretek sokat enni, de meg a csirke utan is rosszul erzem magam,ezert nem is eszem mar jo 3 eve,es nem hianyzik. Nincs vitamin vagy feherjehianyom, szep a hajam,a borom, es rendesen tudol wcre menni.:) nem erzem,hogy hianyozna a szervezetemnek.
2013. aug. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Elég sok idő megemészteni, igen. Sokáig van a tápcsatornában, ezért is mondják azt sokan, hogy csak a hústól laknak jól. De azért az sem mindegy, milyen hús és hogyan van elkészítve. A magyarok többsége sertést eszik 90%-ban, ráadásul rántva, bő olajban sütve, vagy bacon-nel stb. és ezekből is sokat.

Nekem még egy főtt csirkemell salátával sose feküdte meg a gyomromat.

Amúgy növényi táplálékból is van olyan amit nehéz megemészteni. Pl.a sok hagyma, bab és egyéb hüvelyesek szintén meg tudják feküdni a gyomrot, amitől utána az embernek nincs annyi energiája és inkább pihenne.

2013. aug. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a 4nek is igaza van, a pl. gombat, kaposztat, hagymat, retket is sokaig emeszt a szervezet,de ertelemszeruen mashogy mint a hust. Nekem a csirke ugymond nehezebb mint a gomba. Az allati dolgok utan elfaradok,barmilyen hus is legyen,meg ha csak egy falatot eszem is. Nem tudom miert...
2013. aug. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én ezt sose tapasztaltam különösebben. Volt, hogy rántott húsból 6-7x ettem, mert óránként megkívántam. De a babtól voltak már borzasztó élményeim. Nem terjesztem ki ezeket a húsokra és a nem húsokra, csak mondtam pár személyes tapasztalatot.
2013. aug. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezek szerint szervezettol fugg,hogy kinek mi a nehez. Es hat az elkeszitesi forman is sok mulik.
2013. aug. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem terheli meg a szó rossz értelmében, ugyanis az ember eredetileg mindenevő, és ebbe a mindenbe a hús is beletartozik.
2013. szept. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!