Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha lakto vega élet módot élek...

John321 kérdése:

Ha lakto vega élet módot élek és nem eszek halat akkor megvakulhatok? Folyton azt mondják hogy kell a hús a szervezetnek.

Figyelt kérdés
2013. júl. 7. 12:30
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Dehogy vakulhatsz meg.. :) Ez kb ugyanolyan hülyeség mint az, hogy ha sokat maszturbálsz akkor szőrös lesz a tenyered.
2013. júl. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
6%
kellenek az esszenciális és nem esszenciális aminosavak a szervezetnek.Amiket leginkább hús formájában tudsz bevinni. Ha nem viszel be,a szervezet a saját aminosavait használja fel,de ezt csak ideig óráig tudja.Azután bajban leszel. szóval hajrá!
2013. júl. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen erről hallottam én is az aminosavas dologról. De utána néztem, és elvileg ezeket bevihetem növényi formájában is. Tudomásom szerint a fehérjéből állítja össze az aminosavakat a szervezet. Ami lehet állati vagy növényi is.
2013. júl. 7. 13:08
 4/15 anonim válasza:
86%
A GABONANEMŰEK (pl. köles, hajdina, barnarizs )és a HÜVELYESEK (pl. bab, borsó, lencse) együttes fogyasztásával, TELJES ÉRTÉKŰ FEHÉRJÉHEZ jutunk.
2013. júl. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%

Utolsó vagyok. kicsit bővebben

[link]

2013. júl. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

4eshez kiegészítés:

vagy hüvelyes és olajos magvak együttes fogyasztása.

napraforgó, őrölt lenmag, szezámmag, tökmag, mák


korábban egy teljes évig jártam szemüveget és kontaklencsét próbálni, havonta új kellett, mert nem láttam jól és nem jöttek rá, milyen kellene. Elkezdtem nem enni húst, 3 hónap után visszamentem, azóta nem kell járni, teljesen jól látok...

2013. júl. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
35%
Sőt, meg is süketülhetsz. Nem is beszélve a megsántulásról... :)
2013. júl. 9. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
30%

Az aminosavak, az egy dolog. Ugyan még soha senki nem mondta, hogy a szervezet csak olyan aminosav összetételű táplálékot képes jól hasznosítani, amilyenből az ő húsa áll, de ha feltételezzük, hogy így van, akkor is, mint itt már írták, az így meghatározott arányt össze lehet rakni több növényi gezemicéből.

No de a hús nemcsak aminosavakból áll.

2013. júl. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Szabó Simon ***** válasza:
21%
csak, ha kiszúrják a szemed, meghülyülni már nem fogsz
2013. júl. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Mandy1408 ***** válasza:
100%
A húsban található fehérjéknek van vegetáriánus megfelelője is! Ezt hivatalos szervek is elismerik, szóval ezzel nincs semmi gond. Nagyon sok vegával és vegánnal beszéltem, és egészségesebbek, mint valaha voltak.
2013. júl. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!