Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A hús szükséges a szervezetnek...

A hús szükséges a szervezetnek? Nagyon? Mert mikor nem ettem, jobban éreztem magam.

Figyelt kérdés

Azt mondják a nagy húsfogyasztók, hogy kell a szervezetnek, rossz lesz a vérkép, meg minden.

De mikor nem ettem 3 hétig húst, jobban éreztem magam, mint mikor minden nap, vagy minden 2. nap ettem.

Pedig azt mondják kell a szervezetnek.

Most ez tuti?

Hogy érezhettem magam jobban, ha kell a szervezetnek?



2013. ápr. 2. 09:32
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Én hiszek abban, hogy azt együnk, amit megkívánunk (és itt nem a töméntelen nassolásra gondolok). Ha te jobban érzed magad akkor, ha nem eszel húst, akkor csökkentsd az adagját, vagy ne is egyél. A vegetáriánusok is túlélnek hús nélkül, nem nélkülözhetetlen, ha nem szereted. A fehérjék viszont fontosak, főleg az esszenciális aminosavak, amiket a szervezetünk nem tud más aminosavakból előállítani (az aminosavak a fehérjék alkotói). Nézz körül a neten, mik azok az ételek, amik tartalmazzák ezeket a húsokon kívül, és fogyassz belőlük rendszeresen.


[link]


Itt például ha kicsit lejjebb görgetsz, leírja, hogy melyik esszenciális AS miben található. És egyél sok tojást, tejterméket még :)

2013. ápr. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Igen, fontos. Az ember mindenevő. Az emésztő rendszere is így alakult ki. A növényevés csak divat, de nem egészséges.
2013. ápr. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
16%

Kell a hús, főleg a fejlődő szervezetnek, mert hús nélkül nem jut elég tápanyaghoz mondjuk a gyerek és gyenge + alacsony lesz.


Előttem szóló leírta, mindenevők vagyunk.


Sok vega mondja hogy jaj szegény állatka, nem eszek húst mert jaj.

Az ilyeneknek mondanám hogy akkor tiltsa meg az oroszlánnak hogy az antilopot megegye mert hogy jaj.


Vagy ha az egyik vega jaj hust nemeszik de halat igen -.-

ez a legidegesítőbb. Hogy szegény állatot védeni akarja és nem eszik húst, de a halat azt igen.


Ha a hal nem hús akkor a cápa növényevő? :D


kicsit elkaladoztam, remélem nem gond.

Röviden, kell a hús is, de nem napi 100kg

2013. ápr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem szükséges. A mindenevő nem azt jelenti, hogy húst és zöldséget is KELL enni, hanem, hogy húst és zöldséget is TUD enni. Viszont ami a húsokban van, az fontos, azt valamivel pótolni kell.
2013. ápr. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A 4-essel 100%-osan egyetértek, de hozzátenném:


"Viszont ami a húsokban van, az fontos, azt valamivel pótolni kell."


A tejben, tojásban minden megtalálható, ami a húsban is, így nem igazán van mit pótolni egy vegetáriánusnak. A vegánság más kérdés, ott jogos az odafigyelés.

2013. ápr. 3. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

részben a 4esnek van igaza.

csak egy kérdés. a 2es és 3as miért 0%ra hasznos?

2013. ápr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Az egyik vallás azt mondja, hogy kell és ha nem eszel, bajod lesz. A másik azt, hogy nem kell, sőt káros. Az igazság valahol a kettő között van. Nem azon áll vagy bukik a dolog, hogy eszel-e húst vagy sem, hanem hogy minden fontos tápanyagból, ásványi anyagból és vitaminból elegendő jut-e a szervezetedbe, és a megfelelő-e az arány (és nem túl sok-e az összmennyiség). Ezeket a célokat mind húsos, mind hús nélküli táplálkozással el lehet érni, de bizonyos anyagokra (pl. vas, kalcium, fehérje) hús nélküli esetben jobban kell figyelni. Tehát ha utánaolvasol, hogy milyen tápanyagok kellenek és az miben van, és erre oda is figyelsz, akkor nem lesz bajod a hús-nemevéstől.


Abban a kérdésben, hogy melyik az egészségesebb, nem foglalnék állást. Abban biztos vagyok, hogy aki figyel arra, hogy mit eszik és emellett nem eszik húst, az egészségesebben fog táplálkozni, mint aki nem figyel és eszik húst. De ha nem eszik húst és nem is figyel, akkor az valószínűleg egészségtelenebb, mintha enne (és nem figyelne). De az, hogy aki figyel és eszik húst vagy figyel és nem eszik, azok közül mi az egészségesebb, az szerintem hit kérdése.


Az biztos fontos, hogy változatosan táplálkozz. Lehet, hogy mikor sok húst ettél, akkor inkább a változatos táplálkozás hiánya volt a probléma, nem maga a hús (bár a minden nap vagy kétnaponta húsevés sok, szeritnem heti 1-2 bőven elég). Másrészt nem csak biológiai, hanem lelki tényezők is vannak, a húsevéssel összekötött lelki ok miatt is érezheted magad jobban. A lelki okok komoly testi tüneteket is okozhatnak, szóval ez egyáltalán nem kizárt.

2013. ápr. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 deadly108 ***** válasza:
66%

Nem kell a hús a szervezetnek! 7 éve nem eszem teljesen jól vagyok nem hullott ki se a fogam se a hajam. a Feleségem 11 éve nem egész húst teljesen jól van. Vannak vegetáriánus ismerőseim,akik soha az ég egy adta világon nem ettek húst, még is teljesen jól vannak. Nem estek darabjaikra, testépítők, sportolók közül is sok aki húsmentesen táplálkozik.


A hús fogyasztók mindig azt fogják mondani, hogy fontos. De már 100 éve is le írta egy orvos hogy közel sem egészséges. A húgysav termelődik a húsban leölés közben. Az hol egészséges. Elsavasít, lerakódik a szervezetbe, nehezen emészthető.


A növényevés nem divat már megbocsásson az előző hozzászóló. Keleten több mint 5000 éves hagyománya van.


Ha nem eszel húst úgy fogod magad jól érezni. Bármi kérdésed van szívesen válaszolok privátba.

2013. ápr. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 K.OS válasza:
42%

deadly108: [link]


Itt kicsit nézz körbe.A mennyiség is fontos.A fehérjénél pl. a tojás viszi a pálmát biológiai értékben.De mint zsírforrás ami nélkülözhetetlen a zsírban oldodó vitaminok szempontjából fontos szerepe van a húsoknak.Persze mértékkel.És ásványi anyag bevitel szempontjából is.

testépítők??sportolók??izomfejlődés szempontjából sok B12 vitaminra van szükségünk és vasra is ami segíti amúgy a sejtek oxigén ellátását is.A legjobb vas beviteli forrás

a vöröshús pl.Ha ezek nem jutnak kellő mennyiségben a szervezetbe nem lesz túl sikeres az edzés.Más módon is bevihető.Nyilván akiket említettél táplálékkiegészítőkkel vitték be.Ami eléggé megkérdőjelezhető.


A táplálkozással kapcsolatban meg igazából ezrével rohangálnak önjelölt kuruzslók mint Schobert Norbi is.Nem szabad mindent elhinni.Ez népszerű és trendy téma ezért bevonz sok idiótát akik guru-t játszanak.

Abban teljesen igazad van hogy keleten ennek régi hagyománya.Indiában tényleg a vegetáriánusok Mekkája.

Bár ennek kialakulásához főleg gazdasági okok vezettek.

De azért az indiai étrendben is ott vannak a húsok.Csirkét előszeretettel esznek.

De hogy a kérdésre is válaszoljak IGEN!!! szüksége van a szervezetnek húsra.Nem létfontosságú mert lehet pótolni mással de mértékkel fogyasztva az élvezeti értéke és tápanyag értéke miatt is jelentős szerepe van a táplálkozásban.

2014. jan. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 lilababzsak válasza:
A ragadozóknak nem lehet megtiltani a húsevést, hiszen csak abból hasznosulnak tápanyagok számukra, az ember viszont a világ vezető dietetikai szervezetei szerint minden életkorban és állapotban alkalmas növényi étrenden való táplálkozásra, növényekből a B12 vitaminon kívül mindenből be tudjuk vinni a szükséges tápanyagokat. A B12 pedig baktériumok által termelt és a víztisztítás, permetezés és egyéb eljárások miatt nem található meg az élelmiszereinkben. Az állati eredetű élelmiszerekben azért található meg, mert az állatokat B12vel etetik. A mindenevő pedig nem azt jelenti, hogy kötelező mindent enni
2020. ápr. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!