Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mennyire egészséges a szója?

Mennyire egészséges a szója?

Figyelt kérdés
Olvastam róla jót, és rosszat is ...:/ hozzáértő véleményt szeretnék hallani. Köszönöm.

#egészség #szója #hús vagy szója
2013. okt. 13. 13:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Akkor nyilván tudsz erről forrást küldeni. Szívesen utánaolvasnék, mivel elméletileg törvény tiltja Magyarországon a génmanipulált növények termesztését. Tudtommal importálni lehet szójababot, leginkább állati takarmányként hasznosítják, de elvetni nem. A szakdolgozatod hol lesz majd elérhető?
2013. nov. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A génmanipulált és a genetikailag módosított nem ugyanaz. Igen, valóban megtévesztő, de mégsem ugyanaz.
2013. nov. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Le tudnád írni röviden a különbséget? Én a két kifejezést gyakran olvastam egy cikken belül ugyanabban az értelemben használva.
2013. nov. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Persze :)

A különbség annyi, hogy amíg ezek az a hagyományos eljárások a genomra kiterjedő VÉLETLENSZERŰ génmódosításokat idéznek elő, addig a génmanipuláció (GMO) irányított, egy vagy több gént manipulálnak, vagy vagy visznek be módosított géneket a genonba, más genontípusú egyedből, vagy akár más fajból is. Ezt az eljárást besugárzással vagy kémiai mutagénekkel oldják meg.

2013. nov. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Sajnos én nem tudom alátámasztani, hogy egészséges a szója :-(( Nem volt elég tejem szoptatni, gyermekem tápszert kapott, amitől ekcémás lett, majd hipoallergén tápszert kapott, amiről utólag tudtam meg, hogy szóját tartalmaz, s most jön egy fontos dolog, amit SOKAN NEM TUDNAK: ha valaki tejallergiás, az nagy valószínűséggel az idő múlásával (és a sok szója fogyasztásával) szójaallergiás is lesz. 11 éves korában jött elő a fiamon a szójaallergia, s amióta figyelnem kell, számomra megdöbbentő, mennyi mindenben benne van: az egészségesnek kikiáltott müzliszeletben (ez ütötte ki nagyon csúnyán, hatalmas, pókcsípésszerű foltokban) szójalecitin,az összes felvágottban! (nemcsak a virsli, párizsi), a kenyérben szójaliszt - szinte mindegyikben - a kifliben szójaolaj, a Túró Rudiban szintén szójalecitin, DE MÉG A TEJBEN IS VAN! Mármint a dobozosban. Némely mustárban is! Gyakran használják vivő(kötő)anyagnak emulgeálószer formájában 2 egymással nem elegyedő anyag között: pl. margarinban a zsír és a víz között. És a "kegyelemdöfés" az volt, hogy abban a tudatban, hogy húst nyugodtan adhatok neki, egyszercsak meghallottam a rádióban, hogy a csirke, s más húsokkal is óvatosan bánjunk, mert az állatokat táppal etetik, amiben szintén rengeteg szója van, ami bekerül az állat húsába is!! Erre nem is gondoltam... :-( Szóval ez az írásom figyelemfelkeltő akar lenni, hogy vigyázat a szójával!
2014. szept. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
az utolsó nagyon jó dolgokat ír! lehet kerülni a konkrétan szójás ételeket (tofu, granulátum, kocka), de ezeken kívül is kb mindenben benne van mint adalékanyag, és az állatok is ezt eszik, azok húsát meg az emberek. tehát így is, úgy is eszik mindenki szóját, kivéve azt, aki minden szójás dolgot kerül. én mértékkel, de eszem, a tofut imádom. nem nőtt nagyobb mellem több évnyi szója evéstől sem, sajnos. :D
2014. okt. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Yehudina ***** válasza:
Én még az általános iskolában (anno 60'as évek) azt tanultam, hogy a szója emberi táplálkozásra alkalmatlan. Ez megmaradt a tudatomban, és ha csak lehet, elkerülöm a fogyasztását különösen azóta, hogy négy, vagy öt angol fiatalkorú (tizenéves és ifi sportoló) hirtelen bekövetkezett halálának okát is megtalálták a szója fogyasztásban. Érdekes módon az ázsiaiakra ugyanez nem vonatkozik.
2014. dec. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!