Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mélyhűtött/gyorsfagyasztott...

Mélyhűtött/gyorsfagyasztott ételek alkothatják a vegán étrend részét? Azok "élők" maradnak az ilyen hőkezelés hatására?

Figyelt kérdés

2013. okt. 23. 00:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Most csak simán a lefagyasztott növényekre gondolsz, vagy készételekre is?

Igen, minden vegán fogyaszthat gyorsfagyasztott ételeket, feltéve hogy nem tartalmaznak állati eredetű összetevőt.

Ha nyersevő vegán vagy, akkor a készételeket nem ajánlom, mert egyszer már hőkezelésen estek át, de ha csak egyszerű fagyasztott zöldségről, gyümölcsről van szó, akkor azzal semmi gond nincs.

Az ipari “gyorsfagyasztás” vagy “sokkoló fagyasztás” annyira gyorsan történik, hogy a vitaminok, enzimek nem károsodnak, mert kisméretű jégkristályok képződnek. Ez a fagyasztás nem azonos az otthoni mélyhűtőben végbemenő lassú fagyással, ahol nagyméretű jégkristályok képződnek, amik már károsítják a sejt szerkezetét. Ezeket a zöldségeket, gyümölcsöket ráadásul leszedés után rövid időn belül már fagyasztják, hogy az állásban ne csökkenjen a minősége, ezért a vitamintartalma szerintem még nagyobb is lehet, mint a boltban jónéhány napja ott álló friss zöldségeknek.

2013. okt. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Akkor nyugodt szívvel eszem őket! :)
2013. okt. 23. 10:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez csak a személyes véleményem, tehát nem 100% :-) De eddigi olvasmányaimban és német nyelvű nyersvegán oldalakon sem találtam eddig erre utaló tiltást.
2013. okt. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Márkkkk válasza:
Szerintem ha lehetőséged van, vegyél inkább termelői piacon vagy közvetlenül a gazdától, ha ez nem megoldható akkor jöhet a fagyasztott. A szárított zöldség is jó levesbe stb. Az hogy mennyire élő az jó kérdés, mostanában sok 'élő' pl. tortát látok vega / vegán boltokban, ezt mindenki magának dönti el hogy neki mi az élő, tény hogy más érzés leszedni egy termést és megenni a kertben v. a természetben, és más megvenni valahol, szerintem általában minél frissebb annál jobb.
2013. okt. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! :) Jövőre sok mindent magamnak akarok megtermelni, de idén télen még rá vagyok utalva mások terményeire, s sajnos ahogy egyre hidegebbek jönnek, egyre kevesebb friss zöldséget, gyümölcsöt tudok majd beszerezni, így alternatívaként merült fel a gyorsfagyasztott termények gondolata.


A netes vegán torták nem igazán tetszenek, mert szinte csak gyümölcsöt tartalmaznak, zöldség alig van bennük. Akárcsak a legtöbb neten fellelhető vegán receptben... Pedig a gyümölcsök ásványi anyag tartalma messze a zöldségeké alatt van, igaz vitaminokban dúsabbak és gazdagabbak. A nyers zöldségek nem annyira ízletesek, mint a gyümölcsök, de ettől függetlenül a vegán táplálkozás elengedhetetlen részei. Amióta leálltam a húsról :D, szóval, amióta nem eszek húst, meglepődve tapasztalom, mennyire gazdag ízekben egy-egy zöldség is. Na, de nem írok kisregényt :) Még egyszer köszi a választ! :)

2013. nov. 9. 01:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!