Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mennyire árt a szervezetnek,...

Mennyire árt a szervezetnek, ha hirtelen vegetáriánus lennék?

Figyelt kérdés
2013. nov. 21. 19:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Állítólag van, aki érdekes módon pár hétig sem bírja fizikailag hús nélkül. Nekem kutya bajom sem volt párv év spontán vegaságtól, de miért is lett volna? Persze attól is függ, hogyan csinálja az ember, simán lehet egészségtelenül étkezni, bármilyen étrendet is követ az ember... Ha addig rendben voltak a makrotápanyagok, a hús kalóriahiányát pedig elkezdi mondjuk tésztákkal pótolni, s kevés fehérjét és jobbára állati dolgokban meglevő esszenciális tápanyagot visz be, az rossz irány, pl.
2013. nov. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Semmennyire. Én 13 évesen lettem egyik napról a másikra vega, a férjem, tavaly 44 évesen. Csak ajánlani tudom. 20 éve nem volt komolyabb betegségem, nincs lyukas fogam, nem vagyok vérszegény. A férjem is csupa jó dologról számol be.
2013. nov. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Akarom mondani semennyire.:)
2013. nov. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
83%

Én is egyik napról a másikra lettem vegetáriánus,a vérképem tökéletes, a vas a és a b12 vitamin szintem is rendben van igaz én tejterméket fogyasztok.Figyelek külön arra ,hogy olyan ételeket fogyasszak ,amibe sok a vas pl.(mogyoró,borsó,bab,spenót ect.)

Sokkal energikusabb vagyok amióta vegetáriánus vagyok.

2013. nov. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31%

Na, mostantól probáld ki, hogy hogy fogod érezni magad, hogyha fogyasztasz húst, de ugyanilyen odafigyeléssel megnézed mit eszel meg. :)


Olyan mintha azt mondanád, hogy eddig vékony kabátokba jártál és mindig fáztál. Mostmár felveszed a vastag kabátot, és mostmár nem fázol.

2013. nov. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

Nem árt neki, épp ellenkezőleg. Jót tesz, hiszen sokkal több vitamint és ásványi anyagot viszel be, de közben megmarad a megfelelő fehérjemennyiség (ha a tojást, tejtermékeket nem hagyod el). Jóval egészségesebb, zsírszegényebb és humánusabb étrend!


Én egyébként 13 évesen lettem vegetáriánus, egyik napról a másikra. Ma 25 éves vagyok, a vérképem tökéletes, beteg szinte sosem vagyok. A vashiányom is elmúlt, amivel gyerekkoromban mindig problémám volt.

2013. nov. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Milyen okos, intelligens lehet, aki suttyomban pontoz le minket. Biztos arra várt az illető, hogy egymást túllicitálva hülyézik le a vegákat...:) Kopp.
2013. nov. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
62%

A párás, monszun éghajlat és a higiénia hiányának együttes hatása Indiában a húsok igen gyors romlását okozta, ezért az ottani papság bölcsessége létre hozta a vegetarianizmust. A sarkvidék népessége egy ilyen étkezési szokásrend mellett rég kihalt volna. Valószínűleg egy eszkimó, jakut vagy lapp ember – különösen a téli hónapokban - viszonylag gyorsan belehalna a vegetarianizmusba.

A nyugati orvostudomány sajnos nem az egész emberre figyel, aki testből, lélekből és szellemből áll, hanem pácienseit vegyiüzemnek tekinti. Ebből keletkezik az a szemlélet, hogy az egészséges működés feltételeit csupán a bevitt anyagok vegyi összetételének szabályozásával, esetleges további kémiai anyagok (ételkiegészítők, vitaminok, gyógyszerek) hozzáadásával biztosítani lehet.

Valamilyen étkezési túlzások pl. húst-hússal evés (én ilyennek tekintem a vegetarianizmust is) egészségtelenségét már az európai papság bölcsessége is észlelte, ezért rendelték el – vallásos köntösbe csomagolva – a böjtöket. Azonban figyelembe véve az éghajlati sajátosságokat és az Ember belső felépítését (biológiailag mindenevő szervezetünk van) – meggyőződésem ,hogy – a mérsékelt égővben a vegyes táplálkozás a leg célravezetőbb.

„Ép testben ép lélek” mondás azonban inkább úgy igaz, hogy egészséges teste csak egészséges lelkületű embernek van. A szervezetbe juttatott mindenféle anyagok méricskélésénél sokszorosan fontosabb lelki állapotunk harmóniája. Bármely „egészséges étrend” semmit sem ér bosszankodás, pláne gyűlölködés mellett. Dobd ki a negatív érzelmeidet(ez megtanulható!!!!), élvezd az élet örömeit (a csülökkel meg a marhafartővel együtt) és egészséges életed lesz. (A koleszterin szót meg felejtsd el, az a gyógyszermaffia sikeres trükkje.)

Ez egy 73 éves makkegészséges ember véleménye.

2013. nov. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%

Akkor az utolsó bölcselkedése szerint az melegebb, nedvesebb éghajlati övekben élőknek mind vegáknak kellene lenniük, de ugyebár nem azok. Ne tessék haragudni, de ez nagyon nagy butaság volt, mint ahogy az is, hogy az ottani papság vezette be a vegetáriánus étrendet. Ilyeneket ne tessék hangoztatni élőben, mert ...mert ne.

Az energia és tápanyagigény természetesen már munkakör szerint is változik, ahogy egy vájárnak napi 6000 kilokalóriára van szüksége, szemben a szellemi munkát végzők 2500kcal szükségletével.

Hogy ezt miből és hogyan viszi be valaki, az személyes döntés. Tény, hogy nem állati eredtű alapanyagokból sokkal nehezebb és drágább 5000-6000-nyi hasznos kalóriát és ásványi anyagokat, nyomelemeket bevinni.

Egy biztos, akik vegák lettek, azok húsevőként élték az életüket egy darabig, azután váltottak, tehát tapasztalati úton ismerik a húsevő és a vega életformát, tudnak nyilatkozni a különbségekről, hatásokról. Aki húsevőként elméleti szinten beszél a vegaságról, az egy másik történet.

A nagymamám egyébként 94 éves és 50 éve vega, éppen meszel, tehát jó bőrben van. A Dalai Láma sem néz ki rosszul, pedig születése óta vega.

2013. nov. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
49%

Kedves Utánam Reagáló! (#9/9)

Köszönöm, a megfontolt, korrekt reagálást. A vita közöttünk bizonyos félreértésekből adódik, meg abból a természetességből, hogy nem szükségszerű a dolgok azonos szemüvegen való látása.

Végigmenve az Ön okfejtésén:

Nem következik az éghajlati viszonyokból, hogy a vegás lét SZÜKSÉGSZERŰ következmény lenne. Én nem ezt állítottam. De biztos vagyok benne, hogy ott – figyelemmel a higiénés körülményekre - tényleg nagy létjogosultsága van. A papság említése részemről semmiképp sem pejoratív, hiszen valamikor a papság feladata (ki másé?a katonáké? parasztoké?) volt a világ, a társadalom figyelése, veszélyektől óvása és helyes vágányba terelése. Ahol őket említettem, csak egy bizonyos területen történt megfigyelés BÖLCS értelmezéséről beszéltem.

Természetes, hogy a vegetariánus életmód, nem egészségtelen. De ami félreértés: a vegás életmód ÖNNMAGÁBAN nem kulcs az egészséges, hosszú élethez. Úgy gondolom, hogy akik ezt az utat követik, sokan nem azért választották, mert utálják a húsos ételeket, hanem jó útnak tartják egészségük megóvásához. Valóban egyéni döntés. De sokak számára lemondással jár, amit felvállalnak mert azt hiszik, hogy ettől maradnak egészségesek. Vegás ismerőseim bizonykodása pl. arról, hogy a tofufasírt meg a tofupörkölt milyen finom, számomra csak saját önnbecsapásukat bizonyítja . Mert nekem a brokkolikrémleves, vagy a prézlis rakott kelbimbó saját magáért finom, de nem a húsleves vagy a rántott tarja helyett. A tofupörkölt meg nem helyettesíti a körömpörköltet.

Úgy gondolom, hogy a kérdező is bizonyos félelemmel van a húsról lemondás kapcsán. Én nem hiszem, hogy félnie kellene e miatt. De gondolja meg, mi célból mond le a húsról? Ettől önnmagában egészségesebb emberré válik? Ezt tagadom. De lemond az élet örömeinek egy részéről. Egy hiedelem miatt, hogy a húsevés egészségtelen. EZ AZ AMI NEM IGAZ!

A 94 éves nagymama (Isten éltesse) bizonyára közszeretetnek örvend rokonai, ismerősei körében is. Miért? Mert meggyőződésem, hogy ő is egy közvetlen, barátságos, másokon segítő, egészséges lelkületű ember. Nem hiszem, hogy vegasága ártalmas lenne számára, de hiszem hogy tartalmas, hosszú életének kulcsa a lelki békéje.

Még egyszer köszönöm a hozzászólást. Tartalmas vitának tartom a köztünk lévőt.

2013. nov. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!