Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánus életmód drágább...

A vegetáriánus életmód drágább, mint a mindenevő?

Figyelt kérdés
Az ételek elkészítésére, a hozzávalók árára gondolok.
2013. szept. 3. 12:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
49%
Igen,drágább. Csak nézd azt, hogy bezárt az "olcsóbb zöldség piac", vége a nyárnak, minden zöldséget ötszörös áron fogsz megvásárolni! Gondolom nem répát akarsz enni répával, ami még aránylag olcsó marad.
2013. szept. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%
Hát tekintettel arra, hogy felénk egy kiló krumpli (pedig régen a szegények eledele volt, ha nem volt pénzünk hajában főtt krumplit ettünk, most...) is 200 ft felett van. Igen, drágább. Hacsak nem füvet akarsz legelni a kertben.
2013. szept. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
62%
De ehetsz 'Förtüs Paradicsomot' olaszországból. Veheted a tescos moslékot. Sajnos idehaza már egyre kevesebb a mezőgazdi téma. A fideszeseknek ez kellett....
2013. szept. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
62%
Igen, drágább, főleg ha normális zöldségeket akarsz enni és nem a génkezelt téli vackokat. Én is sok salit ettem mostanában, és ha többféle zöldséget veszel, akkor már ugyanott vagy árban mintha húst vennél.
2013. szept. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

Saját tapasztalatomból mondom, hogyha ugyanazokat a hozzávalókat veszed meg, mint amiket amúgy is vennél, és alapból nem "krumplihéjon" éltél, akkor kb. ugyanannyira jössz ki. Ha hús/kolbász/felvágott helyett a biopontos gabonarudat/szendvicsfeltétet , v tufut, szójakockát/granulátumot veszel, akkor meg összességében nem jössz ki drágábban.

Ha amúgy változatosan étkeztél (ami amúgy is ildomos lenne), tehát volt az étrendedben elegendő főzelék/szósz is, akkor meg egy részén nem is kell változtatni - csak akkor, ha nagyon szigorú vegetáriánus élet módot folytatsz.


A vegetáriánusok sem mind répán élnek, és nálunk a szolnoki piacon mindig lehet magyar cuccokat is kapni (amik nálunk is megteremnek), úgyhogy felesleges belekeverni olyan tényezőt, ami nem tartozik ide.


Példaként:

Most csináltam vadast makarónival, ami annyiban tér el, hogy szójagranulátumot tettem bele darált hús helyett, amiből 1 doboz 400-500Ft (a hús is kerül ennyibe), a többi belevaló pedig ugyanaz, mint a nem vegában.

2013. szept. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
8%
Drágább és egészségtelenebb.
2013. szept. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Igen drágább,én vega voltam 2-évig és nagyon sokba került nem beszélve arról,hogy csak minőségi zöldségeket érdemes venni azt pedig nagyon nehéz kiválasztani szinte lehetelen.Vannak olyan vegyszer maradványok amik károsítják a szervezetet hosszabb távon igen csak veszélyesek.
2013. szept. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"De ehetsz 'Förtüs Paradicsomot' olaszországból"


Olasyországból átlag 8-10 órát utazik a paradicsom. És szerinted Győrbe az Alföldről mennyit? Ó, csak 7-9-et... azta, micsoda különbség. Vagy gondolod az olaszok szemetet termelnek, de a magyarok meg egytől egyik kitűnő minőséget?


A kérdésre válaszolván: alapvetően nem. Ha viszont változatos, egzotikus, különleges az adott vegetáriánus étrend, akkor jóval drágább is tud lenni. Bár ez a húsos étrendre is igaz. Nem mindegy, hogy az ember lazacot eszik vagy disznót. Ahogy az sem, hogy tengeri algából főz levest, vagy póréhagymából.


Alapvetően olcsóbban is ki lehet hozni a vegetáriánus étrendet a húsosnál, egészségesen, mivel a legtöbb zöldség kilója jóval a húsok alatt van árügyileg.

2013. szept. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
37%
a macska
2013. szept. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 DarkLantern ***** válasza:
Nos ez attól függ hogy a 4 féle vegetáriánus fajta közül Te melyiket akarod megvalósítani?
2013. szept. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!