Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szerintetek hány éves kortól...

Szerintetek hány éves kortól lehet valaki vegetáriánus?

Figyelt kérdés
2013. nov. 24. 14:36
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
11%
Tökmindegy! 1-ik korosztályban sem egészséges!
2013. nov. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
4%

Ne a divatot kövesd, mert nem egészséges. Akiket ismertem, mindegyik meghalt rákban, vagy más betegségben 50-60 évesen.

Az ember szervezete minden evésre van berendezve. Szüksége van a húsra is. Ez különösen igaz, amíg valaki még tini és fejlődő korban van.

2013. nov. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

ezt orvos írta, jó összefoglaló:

[link]


akár a kezdetektől, vagyis ahogy elhagyja az anyatejet.

nem kell lepontozni, rengeteg vegetáriánus gyerek van, ezt is lehet eszetlenül és ésszel is csinálni, van sok blog is, az egyiket védőnő írja, mit eszik a gyereke, és a szülők: [link]

2013. nov. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%

Akár születésétől kezdve. Vegetáriánus és vegán életmód mellett is egészségesek lehetünk, a lényeg a változatos táplálkozás. Ezt is lehet jól és rosszul csinálni, mindenevő életmód mellett is kialakulhatnak hiánybetegségek.

Sajnos Magyarországon még nem terjedt el annyira, az orvosok pedig alig néhány órában tanulnak táplálkozástudományt. Ott pedig még az 50 évvel ezelőtti tudást erőltetik. Személyes tapasztalataim alapján Németországban és Angliában ez már annyira megszokott, hogy az emberek nagy része ki sem akad rajta, természetesnek veszi. Az orvosok sem próbálnak lebeszélni, mert tudják, hogy ha odafigyel az ember, nem lehet semmi baj. Hogy korábban halnának és több a rákos megbetegedés köztük, az nem igaz, ilyet soha egyetlen tanulmányban sem állítottak, ez biztos. Max. a szennylapok, de azok nem hiteles források. Ha így lenne, akkor Indiában lenne a legalacsonyabb az átlagéletkor. De ott sem a vegetarianizmus okozza a problémát, hanem a legszegényebb réteg között az éhezés, és annak következményei.

2013. nov. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki válaszát!

az igazság az,hogy nem vagyok oda a húsért mivel mikor eszek belőle akkor mindig rosszul érzem magam,mert olyan érzésem van ,hogy gyakorlatilag miattam halt meg az az érző lény.

2013. nov. 25. 18:07
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

én 17 éves korom óta vagyok vegetáriánus, pár hete meg már elhagytam a tejtermékeket és tojást is, és nagyon jól érzem magam, persze egészségesen étkezem. egy vegetáriánus és vegán is étkezhet egészségtelenül (sok fehétliszt, sok cukor, kevés zöldség, gyümölcs)

sokan életükben nem is kóstolják a húst, és egészségesek.

bármikortól kezdheted, ha eszel húst, ha nem, a változatosságra és az egészségre kell törekedni. és az is elmond valamit, hogy ha csak húst ennél, meghalnál, ha csak növényeket, nem.

:)

(most 18 és fél éves vagyok, lány)

2013. nov. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
100%
Amikor úgy érzi helyesnek. :) Én 13 éves korom óta vagyok az. Csak úgy leálltam, mert már nem ízlett.
2013. dec. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
23%
Az eszkimók hús nélkül meghalnának. Valószínűleg ők egyébként is csak húst esznek (és mégsem halnak meg). Én 14-20 éves koromig voltam vegetáriánus, nagyon jól bírtam. Tojást, tejtermékeket, halat is ettem, igaz ez utóbbit ritkán. Aztán lassan visszaszoktam, ismét kezdtem húst enni. Megbántam, hogy vegetáriánus lettem. Általánosban még magasnak számítottam, utána viszont nem nőttem tovább, de ennek persze más oka is lehet. Aki vegetáriánust ismertem, annak mind tönkrement a haja, az enyémet is beleértve, sajnos ez is visszafordíthatatlan. A másik pedig az idegrendszer: mindegyikük vagy nyugtalan vagy labilis természetű. Biztos írják majd erre a többiek, hogy ők nem és lepontoznak. Állok elébe, nem ezért írok ide, nekem viszont ez a tapasztalatom. Másrészről az állatokat nélkülem is leölik, ha nem én, majd más megeszi, azonfelül egymást is megeszik, egymással is elbánnak. Az állati fehérje magasabb értékű, mint a növényi, az ember pedig magasabb szintre emelte a táplálkozását a konyhaművészettel. Az étkezés az emberi kultúra része, a tej és a tojás hagyományos és különleges ételek elkészítéséhez és a változatossághoz is szükséges. Az emberi élet gazdagságához mindez hozzátartozik, mennyi öröm forrása egy finom étel! Másrészről az állat sem él örökké, ha nem eszed meg, ő is csak elpusztul. Viszont miért nem sajnáljuk a növényeket is..azok is élnek... Az állatok több hasonló életfunkcióval rendelkeznek, mint mi, ezért gondoljuk őket jobban "tisztelni" és sajnálni, pedig talán a növények is ugyanúgy érzik a fájdalmat...
2013. dec. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

"...Az eszkimók hús nélkül meghalnának. Valószínűleg ők egyébként is csak húst esznek (és mégsem halnak meg)...."


Igen, és az egyoldalú táplálkozás miatt az eszkimók átlagéletkora alacsonyabb is, 50-60 évre tehető.


"...Aki vegetáriánust ismertem, annak mind tönkrement a haja, az enyémet is beleértve, sajnos ez is visszafordíthatatlan. A másik pedig az idegrendszer: mindegyikük vagy nyugtalan vagy labilis természetű..."


Az alábbi tünetek jellemzően akkor fordulnak elő, ha nem megfelelően táplálkozunk. Ez a mindenevőkre is igaz. A vegetarianizmust is lehet rosszul csinálni.


"...Az étkezés az emberi kultúra része, a tej és a tojás hagyományos és különleges ételek elkészítéséhez és a változatossághoz is szükséges.."


A tejet és tojást a legkönnyebb helyettesíteni az ételekben, és a húst is lehet pótolni, ha valaki éppen azt szeretné. Nekem eddig nem okozott gondot, hogy vegánként hagyományos ételeket is elkészítsek.


"...Az emberi élet gazdagságához mindez hozzátartozik, mennyi öröm forrása egy finom étel!"


Számomra az örömérzet nem elég indok arra, hogy megöljek egy hozzám nagyon hasonló állatot.


"...Másrészről az állat sem él örökké, ha nem eszed meg, ő is csak elpusztul..."


Ilyen alapon ehetünk embert is, hiszen ő is csak elpusztul, ha nem eszi meg senki.

2013. dec. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
24%

Valószínűleg az eszkimók életkora nem ezért ennyi, hanem a zord körülmények, az orvosi és egyéb ellátás hiánya miatt. Éppen ahogy egy kelet és egy nyugat európai ember várható élettartama közötti különbség sem a táplálkozásból adódik, mivel e téren alig van különbség. A németek nagyobb része húst hússal eszik nap mint nap, mégis jóval magasabb a várható élettartam náluk, mint nálunk.

Az ember fogazata alapján is húsevő és a tekintete alapján is. Valahol olvastam ezeket. Az állatok is tudják, hogy ragadozók vagyunk, mivel mindkét szemünk előre néz, mint a ragadozóknak is. A húst meg tudjuk emészteni, hasznosítja a szervezetünk, egy növényevőé nem (vö. kerge-marha kór). A vadon élő állatok élete szüntelen élet-halál harc, ez a természet rendje. Az ember is vadászott, ahogy az állat is teszi. Ha nem vadásznák pl. a vaddisznókat, úgy élnénk mint Indiában, ahol tehenek sétálnak békésen az utcákon, a vaddisznó nagyon szapora jószág. A vaddisznók felfalnának minden ehetőt, a kertekbe is betörnek. Az embernek erkölcsi, egzisztenciális stb céljai vannak, egy állatnak nincsen semmi, születik és meghal. Ezért írtam, hogy megehető és talán ezért van az, hogy kutyát sem eszünk, mert egy kutyának "feladata" van a világon. Mivel vegetáriánusként is beteggé teheti magát az ember, helytelen táplálkozással, ezért szerintem az arany középút a helyes (mondjuk 2/3 zöldség, gyümölcs és 1/3 jó minőségű nem feldolgozott hús). Visszatérve az eszkimókhoz: 50 évet elélni olyan körülmények között inkább csoda, sőt biztos vagyok benne, hogy kimagaslóan jobb fizikumuk van, mint nekünk.

2013. dec. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!