Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mivel lehetne felhizlalni egy...

Arlett83 kérdése:

Mivel lehetne felhizlalni egy gluténérzékeny és vegán egyént? Sajnos nem saját választásából kell így étkezzen, hanem azért, mert csak így nem jönnek elő allergiás betegségei.

Figyelt kérdés
2014. márc. 26. 13:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Keményítődús gluténmentes növényekkel, zsiradékkal, olajos magvakkal próbálkoznék. De persze meg kell nézni, milyen étrendet bír és szeret, mert van, aki a sok szénhidráttól nincs jól, más a sok zsírtól...

A sült zöldséges rizst sokszor emlegetem a gyk-n, bár többnyire a roppant olcsó s nem túl rossz étkezésnél, de finom is nagyon, kár, hogy fogyni akarok :D Főzelékek hüvelyesekből, magkenyerek (tojás nélküliek is vannak ám, bár nehezebb finomra összehozni őket) köleskrémmel (főtt köles körözött ízesítéssel, zsiradék, mustár, fűszerek) vagy akár vegazsírral... A zsír kalóriát ad, a szénhidráttal együtt pedig igencsak elősegíti a súlygyarapodást, pláne, ha az adott egyénnek szüksége is van rá. Bár abban az esetben lehet, hogy a zsírdús táplálkozás is segít, hiába lehet fogyni vele annak, akinek pedig arra van szüksége.

Persze, ahogy már írtam, csak ha bírja a sok zsírt. Ha nem, akkor csak finoman s koncentráljon a szénhidrátra.

2014. márc. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még most ismerkedek a vegán és gluténmentes előírásokkal, tegnap főzni akartam neki és egy órát töltöttem a boltban- olvasgattam a termékek összetevőit, nehogy megbetegítsem. De ha nekem ez nehéz, neki csak még problémásabb lehet ezzel élni..de majd rutinnal kialakul.
2014. márc. 27. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!