Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért nem lett tejfehér a...

Miért nem lett tejfehér a házi kókusztej?

Figyelt kérdés
Már sokadjára készítettem házi kókusztejet, eddig mindig nagyon finom,hófehér, teljes színe lett. De a mostani két bontott zacskó kókuszreszelékből, ám kevesebb vízzel készült, utóbbi miatt elvileg még sűrűbb, ezáltal fehérebbnek kéne lenni, de ez inkább hajlik az átlátszó, mint a fehér felé. A Youtube-os Vegán szépség alapján készítem. A forralásos, melegvizes módszer nem ez a műsor, annak semmi értelme,csak könnyebbnek tűnik, ezért is írtam, hogy mi alapján készítem. Várom a tippeket, tapasztalatokat!

2014. jún. 13. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Habár én még sose csináltam kókusztejet, azt viszont olvastam, hogy kén-dioxidot tartalmazó kókuszreszelékből nem szabad tejet csinálni.

Bocsi, hogy kicsit offoltam.

2014. jún. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igen, ezt tudom, és most már megoldottam a problémát, rájöttem, hogy sehogy sem lesz krémes, sűrű,zsíros a kókusztej,ha nem forró vízzel öntjük le. A kókuszreszelékben már alapból sem túl sok a vitamin, ásványi anyag, de ami van is, forrázással nem fog elveszni belőle, max ha még forraljuk tovább a benne lévő kókusszal. Így csak felforralom a kókuszhoz képest kétszeres mennyiségű vizet, ráöntöm a kókuszra és hagyom langyosra hűlni, turmixolom, harisnyán keresztül szűröm és jóóól kinyomkodom. :) Isteni!
2014. jún. 22. 19:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat! Ki fogom próbálni majd én is.:)
2014. jún. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!